İşte Benim Zillim

Tamamıyla bizlere (forum üyelerine) ait garaj konuları. Garajınızı açınız ve kendinizi, aracınızı tanıtınız.

Re: İşte Benim Zillim

İleti TheTez54 » 20 Haziran 2010 02:26

Ben saat olayına da çok takılmıştım mesela güneş olmucak diye baya geçe kaldım..Bundan sonra akıllandım..İşlemlerin ne kadar süreceğini biliyorum..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Faz 2 Expression
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 ps BVR
Kilometre: 103000
Yakıt: shell v-power
Lastik Markası: continental
İsim ve Şehir: servet sakarya

İleti ByOnder » 20 Haziran 2010 02:31

prof demesekte bu konuda baya bi tecrübeliyim nede olsa zamanında ford ralli garajında araçlara az pasta cila bakımı ile uğraşmadık biz temizliyorduk elemanlar haşatını çıkartıp getiriyorlardı :)

Kullandığın cilayı hiç denemedim bu işin üstadı çbs pasta ve çbs polish ciladır çbs hala üretiyo ama bulması pek kolay değil ama uygulama ve parlaklık aşamasında pek değldee zamana dayanıklılık aşamasında farkedio yani beni çok rahat 6 ay idare edio 6 ay sonra bile bi kova suyla aracımı yıkıyorum su üzerinden kayıp gidiyo

ama elindeki cilanda en azından bitirene kadar kullanılır işini görür...
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti ByOnder » 20 Haziran 2010 02:38

üstibi konusuna gelince tabiki tartışılmaz üstübi hem elinde daha rahat çevirirsin ufak ufak sürekli değişirsin cila tabaka oluşturamaz ama bezde bi zaman sonra cila tabaka haline gelir pamuklu yüzey kaportaya deymez

bi poşet üstübi 1 2 lira avuç büyüklüğünde bir iki bölgeye kullanıp değiştirirsin parlatmasınıda yenisiyle kurusuyla yaparsın bu bakımdan üstübi idealdir...
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti umurcak » 20 Haziran 2010 10:03

maşallah negüzel parlıyor yaww :D
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 0
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti TheTez54 » 20 Haziran 2010 12:15

ByOnder demiş ki:prof demesekte bu konuda baya bi tecrübeliyim nede olsa zamanında ford ralli garajında araçlara az pasta cila bakımı ile uğraşmadık biz temizliyorduk elemanlar haşatını çıkartıp getiriyorlardı :)

Kullandığın cilayı hiç denemedim bu işin üstadı çbs pasta ve çbs polish ciladır çbs hala üretiyo ama bulması pek kolay değil ama uygulama ve parlaklık aşamasında pek değldee zamana dayanıklılık aşamasında farkedio yani beni çok rahat 6 ay idare edio 6 ay sonra bile bi kova suyla aracımı yıkıyorum su üzerinden kayıp gidiyo

ama elindeki cilanda en azından bitirene kadar kullanılır işini görür...üstibi konusuna gelince tabiki tartışılmaz üstübi hem elinde daha rahat çevirirsin ufak ufak sürekli değişirsin cila tabaka oluşturamaz ama bezde bi zaman sonra cila tabaka haline gelir pamuklu yüzey kaportaya deymez

bi poşet üstübi 1 2 lira avuç büyüklüğünde bir iki bölgeye kullanıp değiştirirsin parlatmasınıda yenisiyle kurusuyla yaparsın bu bakımdan üstübi idealdir...

Motor sporları maddiyata dayanmayıp yeteneğe baksalardı çok ilgim vardır ama :D yanında olmakta güzel duygudur.. Daha fazla ne tecrübesi olsun ki :D çbs yi duydum almadan internette baktım ama fiyatı ucuz du benim cilaya göre dedim bu daha iyidir heralde..Ama ben biraz daha deneyimli olsaydım daha iyi olurdu..Hem parlaklık hemde sonuç..
Bu üstübi nerde bulunur peki abi bu kadar ucuzsa, al işte o beze ne kadar para verdin desen utanır söyleyemem :D
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti TheTez54 » 20 Haziran 2010 12:19

umurcak demiş ki:maşallah negüzel parlıyor yaww :D

Umur bu işte daha acemi erim bidahaki sefere gör bak :D Çok korkarak başladım ulen bu işi yaparım ama bi halt yemeyelim bari diye..Matlaştırmasak bari aleti diye ama gene aynısı çıktı cilanın altından..Hiç yoktan iyidir genede..
Mesela ilk resimde de (sayfa 1) arabayı 2-3 saat önce cilalı şampuanla yıkamıştım :D ondan farkı yok gibi bişey oldu benim attığım cilanın :D
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti ByOnder » 20 Haziran 2010 13:05

Tabiki okadar uğraştık didindik ünlü yarışcılarlada tanıştık ama burası yurt dışı gibi değil hani sürüşümüzü görmeselerde otomobile aşkla bakıyoruz insan derki acaba varmı bu elemanda bi iş ama yok herşey maddiyat nie ben değilde o da diyemiyorum yarışanların bi çoğu çünkü masraflarını ceplerinden karsılıyor en ünlüsü bile... bazen arada fırsat tepen öküzlerde oluyor tabi...

evet o cila bezleri pahallıdır üstübiyide nerde bulurum diosan genelde nalburlarda olur bazı yerlerde ilginç nalbur kelimesi bilinmiyor malzemeci diye geçer boya sentetik inşşat için cila inşaat malzemeleri satan esnaflarda mutlaka bulursun
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti melih085 » 20 Haziran 2010 13:40

aracın aynısı bendede mevcut...
siteyede yeni üye oldum...

sorum su...
arka 2. sisi ne kadara ve nasıl malettın ???
bilgilendirirsen sevinirim...
melih085
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 85 bg
Kilometre: 15000
Yakıt: total eurodiesel
Lastik Markası: continental185/60/15
İsim ve Şehir: MELİH GEBZE-DENİZLİ

İleti MaYuCeL » 20 Haziran 2010 22:30

İşçilik dahil 10 TL ye sanayide yaptırabilirsin.
sag sis ampulu icin actıkları deligin etrafına silikon sıkmaları konusunda dikkat edersen sorun yaşamazsın. Zira aracın altında kaldıgından yagmurlu havalarda icine su girebilir.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti TheTez54 » 20 Haziran 2010 23:43

Yada benim gibi yetkili serviste 30 tl bayılabilirsin.. Ama su alma gibi bi sorun yaşasaydım benden çekecekleri olurdu..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti TheTez54 » 20 Haziran 2010 23:57

ByOnder demiş ki:Tabiki okadar uğraştık didindik ünlü yarışcılarlada tanıştık ama burası yurt dışı gibi değil hani sürüşümüzü görmeselerde otomobile aşkla bakıyoruz insan derki acaba varmı bu elemanda bi iş ama yok herşey maddiyat nie ben değilde o da diyemiyorum yarışanların bi çoğu çünkü masraflarını ceplerinden karsılıyor en ünlüsü bile... bazen arada fırsat tepen öküzlerde oluyor tabi...

evet o cila bezleri pahallıdır üstübiyide nerde bulurum diosan genelde nalburlarda olur bazı yerlerde ilginç nalbur kelimesi bilinmiyor malzemeci diye geçer boya sentetik inşşat için cila inşaat malzemeleri satan esnaflarda mutlaka bulursun

Bi takımın elemanı olmak için işi iyi öğrenmek lazım o da 1-2 arabayla olmaz bakımların altından kalkılmaz..Bi takımda olucaksın ki para düşünmüceksin çalışıcaksın.. Ben o iş için fakir kaldım..Kalmasaydım rallide adımı duyardınız kesin :D

O kadar da cila atmayı bilmiyoruz diye nalburun ne demek olduğunu bilmiyorum da sanma yani : :ROFL: Teşekkür ederim bilgiler için..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti TheTez54 » 27 Haziran 2010 12:22

Zillinin içi..
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti TheTez54 » 19 Temmuz 2010 00:19

Sol stop su aldı.. Bende hemen servise gittim.. Garantiden değiştiriyorlar..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti Devrim » 19 Temmuz 2010 03:01

Bir çatlak falan mı oluşmuştu?
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti TheTez54 » 19 Temmuz 2010 23:50

Hiçbir kaza durumu dokunma temas olmadan ufak bi delik sanırım..Servise gidip söyledim..Normal dedi,sonra tazzikli su tuttu..Hava sıcak olduğu için buhar hemen uçuyordu ama stopun içinde birikmiş az miktar suyu fark edip bir daha değerlendirme yaptı ve siparişi verdi.. Geldiği zaman arıyacaklar ve değiştireceğiz..
TheTez54
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

ÖncekiSonraki

Garaj

Kimler çevrimiçi