YENI CLIO IV 2013

Araç fotoğraf galerisi. Markası tipi ne olursa olsun, bize (Garaj'a) ait olmayan paylaşmak istediğimiz görüntüler.

Re: YENI CLIO IV 2013

İleti impossible » 04 Ekim 2012 14:45

iş arkadaşıma 1.2 16v ya da 1.5 dCI joy bakmaya gideceğiz birkaç güne, ben alamıyorum ama yine de birine aldırıcam :)
bence özellikle başlangıç 29.900 olan araç alınabilir..
lpg için birşey söyleniyor mu, belli birşey var mı?
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti ByOnder » 04 Ekim 2012 15:36

burak120320 demiş ki:Bu arada takasda benim arabanın üzerine 2500TL fark istediler :ROFL: :ROFL:

Bunun renault la alakası yok ama opel e git onlarda aynı fiyatı verir hiç bi zaman aracımı bayiye takas a verecek kadar zengin olmadım galeri öyle sonuçta ticaret olarak bakıyo para bağlayıp para kazanacak. belki 1 hafta duracak araç elinde ticaret ile uğraşan hiç bir insan 40 bin lirasını 1 hafta para kazanmama karşılığında bağlamaz asla sattığım 0 araçdan kar yapıyorum nasıl olsa diyede düşünemez çünkü o aracı nasıl olsa satacak.

Yani yanlış bulmuyorum bu normal ama bizim seviyemizdeki insanların araçlarını bayiye takas a vermelerini yanlış buluyorum
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti Burock » 04 Ekim 2012 15:54

Burock demiş ki:Bütçe kısıtlama için model düşürülür anlarım ama tersini yaparsan Astra'yı çok ararsın. Tekrar sağından solundan aracın ses dinlemek istiyosan, yine bir şeylerden kırpılmış araç istiyosan senin bileceğin iş. :lol:

Zamanında söylemiştim, aynen dediğim çıkmış ben malımı bilmezmiyim Renault hala aynı felsefe de devam etsin. Hadi elektrikli arka camı geçtim, çok işime yarayan bir özellik değil. Ama torpido aydınlatması olmayan araç kaldı mı ? Şahin de bile vardı arka tarafta yine aydınlatma yok el insaf. Sonra da 40 bin küsür verip b sınıfı bir araç alıcam, yok öyle şey. Yemin ediyorum megane 1 alsam 20 bine hem üstüne para kalır hemde saydığım eksikliklerin hepsi olur. Yok bass reflex ses sistemi yok dokumatik ekran vs. koyup tüketicinin gözünü boyayacaklarına adam gibi eksiklikleri gidersinler... :evil:
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti burak120320 » 04 Ekim 2012 16:07

ByOnder demiş ki:
burak120320 demiş ki:Bu arada takasda benim arabanın üzerine 2500TL fark istediler :ROFL: :ROFL:

Bunun renault la alakası yok ama opel e git onlarda aynı fiyatı verir hiç bi zaman aracımı bayiye takas a verecek kadar zengin olmadım galeri öyle sonuçta ticaret olarak bakıyo para bağlayıp para kazanacak. belki 1 hafta duracak araç elinde ticaret ile uğraşan hiç bir insan 40 bin lirasını 1 hafta para kazanmama karşılığında bağlamaz asla sattığım 0 araçdan kar yapıyorum nasıl olsa diyede düşünemez çünkü o aracı nasıl olsa satacak.

Yani yanlış bulmuyorum bu normal ama bizim seviyemizdeki insanların araçlarını bayiye takas a vermelerini yanlış buluyorum

Hocam kesinlikle marka ile alakası yok, tamamen bayi insiyatifinde bir olay. Samsun Kirazlıktaki citröen bayisi geçen hafta takasta 46bin verdi aracıma.
Ben senin gibi düşünmüyorum bu olaya yanlış diyemeyiz belki ama karşısındakini "APTAL" yerine koymak diyebiliriz. bana 39bin fiyat verdiklerinde siz ticaret yapıyorsunuz kabul ama 2aylık aracın fiyatı 15bin tl düşmez, bu aracı 50bin liradan aşağı satmayaksınız 10bin tl karmı planlıyorsun dediğimde bana cevap bile veremedi. Bayi takasında araçsız kalmamak adına 1000-2000tl zarar kabul edileblir ama böyle abartanlar olunca kızıyorum.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti ByOnder » 04 Ekim 2012 17:07

burak120320 demiş ki:
ByOnder demiş ki:

Hocam kesinlikle marka ile alakası yok, tamamen bayi insiyatifinde bir olay. Samsun Kirazlıktaki citröen bayisi geçen hafta takasta 46bin verdi aracıma.
Ben senin gibi düşünmüyorum bu olaya yanlış diyemeyiz belki ama karşısındakini "APTAL" yerine koymak diyebiliriz. bana 39bin fiyat verdiklerinde siz ticaret yapıyorsunuz kabul ama 2aylık aracın fiyatı 15bin tl düşmez, bu aracı 50bin liradan aşağı satmayaksınız 10bin tl karmı planlıyorsun dediğimde bana cevap bile veremedi. Bayi takasında araçsız kalmamak adına 1000-2000tl zarar kabul edileblir ama böyle abartanlar olunca kızıyorum.

Şöyle bişi olabilir çok deneyimsiz satış elemanları var bi çoğu piyasadan bi haber yanlış fiyat vermiş olabilir clasic ile karıştırmış olabilir desem clasik okadar etmez ama muhtemelen yanlış fiyat vermişdir ama hani dediğim gibi hiç ciddiye bile almam sonuçda aracın bir piyasası var ama dediğim gibi onlar tamamen ticaret mantığıyla bakıyorlar ve ticarette 40 bin yatırıp ne kadar sürede ne kazanacağını tam kestiremeden işe girmek az kar payıyla mantıklı değildir citroen iyi rakam vermiş ama onunda şöle bi garantisi vardır bunlar olmayacak şeyler değil bu işin içinde olduğum için biliyorum öle müşteriler vardırki sizden başkasından alışveriş yapmaz sipariş verir citroen in elindede senin aracının siparişi olabilir böle denk geldiğinde iyi fiyatlar veriyolar hatta sürekli müşteriyi kaçırmamak için çok cüzzi fiyatlarla alış veriş yapılıyor
ByOnder
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP
Kilometre: 25000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: Pirelli P6
İsim ve Şehir: Samsun

İleti Oktay ACAR » 04 Ekim 2012 19:55

Renault UTANSIN Clio 4 dün yine torpido ve bagaj aydınlatmasını ÇALMIŞ,ZAVALLILAR...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti Burock » 04 Ekim 2012 21:40

40bin lira para ver ama hala torpido'da ampül olmasın, hala arka kısımda aydınlatma olmasın. Sonra da yeni model geliştiridildi vs. şeklinde lanse et. Ne kadar iyi olursa olsun bass reflex, dokunmatik ekran koyana kadar önce eksiklikler giderilmeliydi. Şu maliyet politikası yüzünden renault'u anlayamıyorum. Kırk yılda bir radikal ilginç hoş tasarım yap ama hala bir arpa boyu yol gitme çok tasarım değişmesine rağmen Renault'ta hala değişen bişey yok. Almayı düşünüyordum bu eksiklikleri görünce, clio 4 araç alma listemde birinci sıradan 3. sıraya geriledi. Kendimizi kandırmayalım biz söyle sessiz sakin ne verirlerse satın alırsak daha çooook koyun yerine konuluruz.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti burak120320 » 04 Ekim 2012 22:51

Oktay ACAR demiş ki:Renault UTANSIN Clio 4 dün yine torpido ve bagaj aydınlatmasını ÇALMIŞ,ZAVALLILAR...

Yok Oktay Abi durum o kadar vahim değil hakkını yemeyelim Renault'un, bir kaç liralarına kıyıp bagaj aydınlatması koymuşlar "sağolsunlar" :evil:
Ben anlamıyorum ya,bu kadar donanım koy ufacık şeylerden kırp.. Acaba tüketicinin bunları farketmeyecek kadar kör olduğunumu sanıyo saygı değer renaul yöneticileri !!! Bu küçücük şeyler yüzünden insanların RENO arabamı söylemlerine verilebilecek hiç bir cevap kalmıyor. En basitinden ben 40 küsür bin liralık arabamı kullanırken yanımda oturan arkadaşım torpidoyu açtığında kapağının patates çuvalı gibi dizlerinin üzerine düşmesi utandırıcı bir durum bana göre.. Oraya küçücük bir yay ya da nebiliyim ona benzer bir mekanizma koymak renaulta ne kadar dokunur ki??
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti burak120320 » 04 Ekim 2012 23:07

Bu arada artılarınıda söylemek gerekir sanırım; tasarım zaten çok iyi söz etmeye gerek bile yok, 1.5dCi 90hp 220Nm tork bence çok iyi, 4.1 lt şehir içi tüketim süper, bakım masrafları diğer markalara göre nispeten daha ucuz, esp standart hale gelmiş tebrikler, navigasyonlu dokunmatik ekranı ve ses sistemi eğlenceli görünüyor, anahtarsız giriş - çalıştırma güzel...
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti Burock » 04 Ekim 2012 23:20

burak120320 demiş ki:
Oktay ACAR demiş ki:Renault UTANSIN Clio 4 dün yine torpido ve bagaj aydınlatmasını ÇALMIŞ,ZAVALLILAR...

Yok Oktay Abi durum o kadar vahim değil hakkını yemeyelim Renault'un, bir kaç liralarına kıyıp bagaj aydınlatması koymuşlar "sağolsunlar" :evil:
Ben anlamıyorum ya,bu kadar donanım koy ufacık şeylerden kırp.. Acaba tüketicinin bunları farketmeyecek kadar kör olduğunumu sanıyo saygı değer renaul yöneticileri !!! Bu küçücük şeyler yüzünden insanların RENO arabamı söylemlerine verilebilecek hiç bir cevap kalmıyor. En basitinden ben 40 küsür bin liralık arabamı kullanırken yanımda oturan arkadaşım torpidoyu açtığında kapağının patates çuvalı gibi dizlerinin üzerine düşmesi utandırıcı bir durum bana göre.. Oraya küçücük bir yay ya da nebiliyim ona benzer bir mekanizma koymak renaulta ne kadar dokunur ki??

Adaş benim yorum için ne diyosun ? Aklın yolu bir biz birbirimizi kandırmaya devam edelim. Yok arkadaş bundan sonra değil renault fransız araçları listeye almamak gerek. Torpidoda lamba olmayacaksa kapak yaysız olacak ise, camlarda ışık olmayacaksa giderim 25 bine ikinci el dacia alırım hiç değilse beklentim olmaz. 40 MİLYAR Para say konuştuğumuz olaylara bak... :evil:
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti burak120320 » 04 Ekim 2012 23:40

Burock demiş ki:yeni model geliştiridildi vs. şeklinde lanse et. Ne kadar iyi olursa olsun bass reflex, dokunmatik ekran koyana kadar önce eksiklikler giderilmeliydi. Şu maliyet politikası yüzünden renault'u anlayamıyorum. Kırk yılda bir radikal ilginç hoş tasarım yap ama hala bir arpa boyu yol gitme çok tasarım değişmesine rağmen Renault'ta hala değişen bişey yok.

Adaş kesinlikle katılıyorum sana, renault muhakkakki clio 3 kullanıcılarının şikayetçi olduğu torpido aydınlatması ,cam düğmeleri aydınlatmaları gibi küçücük konuları biliyordu. Bu aracı ilk inceleyenlerin clio3 sahipleri olacağını tahmin etmek için medyum olmayada gerek yok. Yenilikleri sadece gösteriş için değil şikayet ve istekleri dikkate alarak yapmalılardı bizleri memnun etmek için. Bunu yapsalardı çok başka şeyler konuşuyor olurduk. Devrim Abi'nin bir Clio 4 alıp onu geliştirmesini beklemek gerekiyor sanırım :D
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti impossible » 13 Ekim 2012 08:34

dün clio IV ü yakından inceleme sansım oldu,bugün de test drive yapıcam..
beğenmeyen, eleştiren arkadaşlara sormak istiyorum; B segmenti hangi araçta ABS+ESP+ASR+Hill Holder+6 Airbag standart sunuluyor?
ve de şu an çıkmasa da en baz yani 1.2 16v joy modeli 30.000 TL;
bizler clio III lerimize 20'den aşağı rakam istiyor muyuz? HAYIR
şahsım için konusuyorum tam 3 hafta önce CLIO III - Faz I 1.2-16v 2006 model hic kazasız boyasız masrafsız diye 20 gibi bir rakama sattım,
yeni kasasının yanına çok iyi satmışım arkadaşlar, benimkinde 2hava yastıgı vardı yenisinde 6tane var, benimkinin orjinalinde degil track cd calar kaset calar var, bunda usb destekli mp3 calar mevcut, ASR-ESP-Hill Holder özelliklerini hesaba katmıyorum..hele hele yeni kasa sıfır 3yıl garantili olusunu hic ama hic konusmuyorum..
Allah aşkına eğri oturup doğru konuşalım, audi A1 özelliklerinde bir araba diyebilecegimiz ve onca sansasyonla fransız markası olmasına ragmen fransa yerine TURKIYE'mizde üretilen bu araç bu özellikleri ve de bu fiyatıyla övgüyü haketmiyor mu?
cogumuz clio III kullanıcısıyız(clio III faz II tomtom edition aracım duruyor halen) ya da bi şekilde kullanıp sattık, bu aracı muhakkak inceleyelim ve test drive yapalim...
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti krank » 13 Ekim 2012 08:56

Test yapamadım ama iyice inceledim, o fiyatlara piyasada daha iyi araç bulamazsınız.tek sıkıntısı stok yok, her bayi için ayrılmış 2-3 araç var, siparişler 3-6 ay sürebilir ve fiyatı o süre zarfında artar deniliyor.Araca çok ciddi bir talep var.Bir arkadaşa almaya gittik ( 900cc 90hp ya da 1.5dci 90hp ) malesef alamadık.
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti burak120320 » 13 Ekim 2012 17:20

impossible demiş ki:dün clio IV ü yakından inceleme sansım oldu,bugün de test drive yapıcam..
beğenmeyen, eleştiren arkadaşlara sormak istiyorum; B segmenti hangi araçta ABS+ESP+ASR+Hill Holder+6 Airbag standart sunuluyor?
ve de şu an çıkmasa da en baz yani 1.2 16v joy modeli 30.000 TL;
bizler clio III lerimize 20'den aşağı rakam istiyor muyuz? HAYIR
şahsım için konusuyorum tam 3 hafta önce CLIO III - Faz I 1.2-16v 2006 model hic kazasız boyasız masrafsız diye 20 gibi bir rakama sattım,
yeni kasasının yanına çok iyi satmışım arkadaşlar, benimkinde 2hava yastıgı vardı yenisinde 6tane var, benimkinin orjinalinde degil track cd calar kaset calar var, bunda usb destekli mp3 calar mevcut, ASR-ESP-Hill Holder özelliklerini hesaba katmıyorum..hele hele yeni kasa sıfır 3yıl garantili olusunu hic ama hic konusmuyorum..
Allah aşkına eğri oturup doğru konuşalım, audi A1 özelliklerinde bir araba diyebilecegimiz ve onca sansasyonla fransız markası olmasına ragmen fransa yerine TURKIYE'mizde üretilen bu araç bu özellikleri ve de bu fiyatıyla övgüyü haketmiyor mu?
cogumuz clio III kullanıcısıyız(clio III faz II tomtom edition aracım duruyor halen) ya da bi şekilde kullanıp sattık, bu aracı muhakkak inceleyelim ve test drive yapalim...

Murat Hocam haklısın, kesinlikle övgüyü hak ediyorbu araba, tasarım donanım gerçekten çok iyi. Kendi adıma konuşayım benim eleştirdiğim donanım yetersiz, tasarım kötü, fiyat yüksek gibi konular değil kesinlikle, arabayı çok beğendim. Küçücük, çok basit araç başına belki 100tl bile maliyeti olmayak şeylerden "YİNE" kaçınmışlar, buna kızıyorum. seninde söylediğin gibi ABS+ESP+ASR+Hill Holder+6 Airbag+navi gibi özellikler üst sınıfla yarışır durumda. Bu kadar donanımlı bir arabanın arka kapısını açtığımda cam açma kolu görmek bana komik geldi, sende buna hak ver :)
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti krank » 13 Ekim 2012 19:01

Arka cam kolları da güvenlik için :) düşünsenize aracınızla göle, denize uçtunuz, elektrik kısa devre yaptı, kapılar camlar kilitli kaldı, o zaman arka camlardan çıkıyoruz :)
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

ÖncekiSonraki

Galeri

Kimler çevrimiçi