Yeni Megane Türkiyede

Araç fotoğraf galerisi. Markası tipi ne olursa olsun, bize (Garaj'a) ait olmayan paylaşmak istediğimiz görüntüler.

Yeni Megane ve ClioIII.

İleti Devrim » 02 Mayıs 2009 20:23

Merhaba.

Geçen hafta 20bin bakımı için servise gittiğimde, yeni Clio III ve Megane'ı da gördüm, üj-bej fotoğraf çektim. Ben yeni Megane'ı çok beğendim. Mevcut Megane'ları çok fazla incelememiş olduğumdan, aradaki farkları tam bilemiyorum ama anlatmama gerek olmyan farklar aşağıdadır.

yenimegane_1.jpg

yenimegane_2.jpg

yenimegane_3.jpg

yenimegane_4.jpg

yenimegane_5.jpg

yenimegane_6.jpg

yenimegane_7.jpg

yenimegane_8.jpg

Fakat yeni Clio'yu o kadar beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Genel olarak zaten aynı Clio III. Ama motorların beygirleri artırılmış. Ona üzüldüm. :) Dizel beygir seçenekleri 70 ve 85 olarak yükseltilmiş. Bu adamların kafası neden 3 sene sonra çalışıyor ki? Yapacaksan şunu baştan 70 beygir yapsana!. :)

Yeni Clio'ların ön ızgaraları, eski Clio'larınkine benzemiş tekrar. Showroom'dayken, katalogları şöyle yanyana koyduğumda bizim ClioIII'lerin ön bakışının halâ daha iyi olduğunu gördüm (bence). Bunların dışında, daha önce foto'sunu görmüştük zaten, bildiğiniz şeyler. Yan aynalar biraz değişmiş. Sanki arka stop'ların da şekli değişmiş gibi geldi bana. Tamponlar da öyle...

İç dizaynda önemli bir değişiklik var diyemem. Cd Çalar sanırım farklı bir firmadan. Döşeme kumaşı farklı geldi, hoşuma gitti. Ve hazır durun; Showroom'daki baz bi' modelin bagajını açtığımda bagaj lambasını gördüm, takmışlar. Ya artık standart, ya da showroom'da diye takıvermişler. Bilemiyorum...

yeniclioiii_1.jpg

yeniclioiii_2.jpg

yeniclioiii_3.jpg

yeniclioiii_4.jpg

yeniclioiii_5.jpg

yeniclioiii_6.jpg
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Re: Yeni Megane Türkiyede

İleti Kenancelik » 02 Mayıs 2009 22:18

Devrim,fotoğrafta gördüğümüz clionun hangi versiyonu
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti Diablo » 02 Mayıs 2009 22:27

Yeni megan dış tasarım olarak çizgileri itibarı ile gayet güzel bir araba fakat aracın içi oldukça vasat dışardan bakınca vay be diyosun direksiyona oturunca hava tamamen değişiyor bence renaultun vasat megane serisinden bir araç daha.Gerçekten öyle ben içine bindiğimde bu ne ya falan oldum tabiki sonuçta zevk meselesi herkese göre değişebilir bence iç mekan olarak vasatın en vasatı.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

Re: Yeni Megane ve ClioIII.

İleti eylber » 04 Mayıs 2009 00:21

erim demiş ki:Valla Ben beğendim, bizim şirketin altındaki MAİS' te gördüm megane' ı içine de bindim.. Teyp ekranı çok güzel. Ekranında çok tatlı bir RENAULT yazısı var ve çok daha kapsamlı bir yol bilgisayarı var. Km göstergesi falan tamamen dijital ve ayrıca analog görünümünde dijital ekran da komuşlar. Yani ibreler bilgisayar çizimi.. Çok seksi olmuş.. Konsol malzemesi de gayet keliteli idi.. Kendi sınıfındaki araçlarla bence çok kolay yarışabilecek seviyede. Dış görünüm olarak, çizgiyi baya değiştirmişler ve çok erkeksi ve sert bir görünüme kavuşmuş. Kendinen çok emin bir hali var. Arkadan bakıldığında da keşke benim de böyle bir aracım olsa dedirtiyor...

Valla dedirtiyor.. :D
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Devrim » 04 Mayıs 2009 09:51

Kenancelik demiş ki:Devrim,fotoğrafta gördüğümüz clionun hangi versiyonu
Abi; Manuel klima, saç jant ve jant kapakları var, sis farları yok. Sence hangi model? :)

Extreme bile değil. Authentique dizel idi. Ama motoru 70 beygir.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Kenancelik » 04 Mayıs 2009 11:36

Galiba Authentique in Stil paketlisi extreme oluyor.Deri direksiyon ve vites topuzu,mikalaj görünümlü aksesuarlarda küçük ayrıntılar.Tabi yeni Authentiquelerde bunlar eklenmemişse
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti -kadircan- » 05 Mayıs 2009 10:57

Murat demiş ki:Ben pek beğenmedim yeni megan'ı..Yakında bagajı olan sedan versiyonda çıkar :mrgreen: Klasik Renault çalışması hatcback üret sonrada sadece Türkiye için bir sedan uzattt bagajı şöyle al sana sedan Megane :mrgreen:

sedan 2010 yazına doğru bekleniyor
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
İsim ve Şehir: istanbul

İleti eylber » 10 Mayıs 2009 00:26

Bugün gittim gördüm inceledim çok ama çok beğendim süper olmuş gerçekten
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti 10'R » 13 Mayıs 2009 13:23

Yeni Clio III te değişen pek birşey yok aslında fakat güzel duruyor. Yeni Megane ise gerçekten sportif bi görünüm kazanmış konsol ve çevresindeki malzemelerde kaliteli gibi görünüyor. Ben beğendim :)
10'R
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault Symbol2010
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65 Hp/Bg
Kilometre: 47000
Lastik Markası: GoodYear
İsim ve Şehir: Onur İstanbul

İleti filip34 » 14 Mayıs 2009 07:46

Cumartesi yeni meganı kullandım bence güzell. Ama arkası bizim araçlara göre diz mesafesi daha darrr.. Bagaj büyüklüğünde olsa gerek..
filip34
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI
İsim ve Şehir: FERDİ - İSTANBUL

İleti umurcak » 14 Mayıs 2009 11:50

BENCEDE DISTAN BAKILDIGINDA VAY BEE DİYOSUN İÇİNE BAKTIGINDA OKDAR KALİTE GÖREMİYOSN..BU RENAULTU ANLAMAK MUMKUN DİL CALMA KARDESİM MALZEME KALİTESİNDEN YAW :evil: İÇİNİ GİRDİGNDE MAL KENDİNİ BELLİ ETSN İİ KALİTE OLDUGUNU AZCIK YAW :x AYNI SINIF ARABALARI İLE NERDEYSE AYNI FİYAT FAKAT ONLAR BUKDAR MALZEMEYİ BASİT YAPMIYOO
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti scdoganay » 14 Mayıs 2009 14:43

avrupada uzun suredir olan gps daha yeni clio kasasıyla anca girdi renodan
megandada bekliyordum ancak donanım seceneklerine bakınca olmadıgı belli oluyor biz insan degilmiyiz gps icin ne olmak lazm anlamış değilim 1 yıldır takip ediyorum zaten meganı avrupadaki modellerinde gorunce heyecanlanmıstım kesin gelio artık reno sayesinde butun arabalara gelicek falan diye ...
ama yok parasını versekde alamıyoruz 1.4 120 beygir cilo vardı bi aralar yanlış hatırlamıyorsam
biz 2. sınıf insanız ya :x :x :evil: :evil: :!: :!:
scdoganay
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v
İsim ve Şehir: Can Kayseri

İleti umurcak » 14 Mayıs 2009 15:45

ama işte renault daki rahatlıkta hiç birinde yok..diger arabalrda arkada oturdugunda içe dogru gömük otryon rahatsız ediyoo uzun yolda falan tutuyoo..ama renaultta o yok işte cok rahat nereye gidersen git araba tutmuyo hiç işte almamızdki en büyük etken bu..napalım hergüzel bi kusuru var biizmkisi de malzemeyi saglam yapmıyo varsın yapmasın :D ama rahatmı rahat arabamız cok sükür..snirlendigm zaman arabaya bunu düşnyom rahatlıyom :mrgreen:
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti Diablo » 14 Mayıs 2009 16:15

scdoganay demiş ki:avrupada uzun suredir olan gps daha yeni clio kasasıyla anca girdi renodan
megandada bekliyordum ancak donanım seceneklerine bakınca olmadıgı belli oluyor biz insan degilmiyiz gps icin ne olmak lazm anlamış değilim 1 yıldır takip ediyorum zaten meganı avrupadaki modellerinde gorunce heyecanlanmıstım kesin gelio artık reno sayesinde butun arabalara gelicek falan diye ...
ama yok parasını versekde alamıyoruz 1.4 120 beygir cilo vardı bi aralar yanlış hatırlamıyorsam
biz 2. sınıf insanız ya :x :x :evil: :evil: :!: :!:

Bence gps durumunu çok dert etmeyin çünki türkiyede adam gibi gps alt yapısı bile yok ben hiç tam manasıyla kullanabilen birini görmedim daha bizim bu yolda en az 3 senemiz var.Türkiye haritası ile hala yazılım olarak avrupa haritalama altyapısını kullanıyoruz o yüzden üzülmeye gerek yok :mrgreen:
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti scdoganay » 14 Mayıs 2009 21:34

kayseri sehir icinde ben cok rahat kullanıyorum yabancısı oldugum icin en yakın ziraat tarzı seyler cok rahat oluyor ayrıca arkadaşları falan bırakmam gerekiyor eve doncegim yolu bilmememde problem olmuyor ki reno seri satısına gecse yollar takip edilip cok rahat yapılandırılır buyuk sehirlerde eksik oldugunu zannetmiyorum ana yolların cogunun olması lazım
ama asıl konu o degil dısarda olan bir parca bizde neden opsiyon olarak bile yok :x :!: :?:
scdoganay
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v
İsim ve Şehir: Can Kayseri

Sonraki

Galeri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir