Avrasya Tüneli Kaçak Geçiş Cezaları !!!

?

Avrasya Tüneli Kaçak Geçiş Cezaları !!!

İleti burak120320 » 31 Temmuz 2017 17:17

Selamlar herkese.. Bilen arkadaşlar vardır muhakkak ancak bilmeyenler için uyarıda bulunmak istiyorum..

Geçen ay Avrasya Tünelinden tam 1640,90TL kaçak geçiş cezası geldi adresime =@ 9 kere kaçak geçmişim sözde!! Bildiğiniz gibi otoban gişelerinden geçerken hgs'de bakiye olmasa bile 15 gün içerisinde bakiye yüklendiğinde geçiş ücreti bu bakiyeden düşüyor ve herhangi bir cezası yok.. Ancak Avrasya Tüneli özel bir işletme olarak bu uygulamanın dışındaymış! Ben de bir Ankara'lı olarak arada bir gittiğim İstanbul'da köprü trafiğine takılmamak için tüneli kullandım, hesabımda bakiye olmadığını biliyordum ancak 15 gün sürem var diye rahat davrandım. Sonuç 1640 lira 90 kuruş.. Üstelik 15 gün içerisinde bu cezayı ödemediğim takdirde dava açılacağını bildiren ihbarnameye kadar herhangi bir bildirim de yok. Konuyla ilgili tüketici hakem heyetine danıştım, ödemeyi durduramayacaklarını, ödeme yaptıktan sonra dilekçe vermem gerekiğini söylediler. Paşa paşa ödedim :x Dilekçemi verip itirazımı yaptım, ne sonuç çıkar bilemiyorum.

Aklınızda olsun bakiyeniz olduğundan emin değilseniz Avrasya Tünelini kullanmayın!!
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 55 misafir