Sağa dar kavisle dönülür !

?

Sağa dar kavisle dönülür !

İleti mekyus » 19 Mart 2013 14:16

Galiba çok dar döndüm :? . İçi delikli araç park edilmesin diye kaldırımlara konulan taş (tam köşeye koymuşlar :x ) aracın altında kaldı . Durum bu. "Sankoda 300 lira istediler düzeltme ve boya için . Ne yapayım sizce kalsın mı böyle ?

[ img ]

[ img ]
mekyus
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 30000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: zafer istanbul

Re: Sağa dar kavisle dönülür !

İleti planetearth » 19 Mart 2013 14:24

Geçmiş olsun. Benim aracıda benden önceki sahibi ön sağ kapı tarafından alt marşpiyeli ezmiş. Hala öyle duruyor 150,00 tl'ye çekme işlemi yaparak düzeltilebiliyor demişti bana satan subay abi ama hiç uğraşmadım yaptırmak için. kapıda ses olayı yapmıyorsa çokta gerekli değil bence.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti semih89 » 19 Mart 2013 14:26

Benim de gecen bi 6 7cm lik yer dokundu kaldirima. 300lira cok degil mi bu is icin ya
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti elensi59 » 19 Mart 2013 15:08

marşbiyel ve arka çamurluk en zor kaporta işlerinden onun için fiyat normal geldi bna
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti m_y_z_ » 19 Mart 2013 15:47

Atatürk oto sanayii sitesinde magic touch center var,resimleri gönderip birde ordan fiyat al istersen,belki mini onarıma girer uygun çıkar,,internet adresi http://www.mtcoto.com/fiyat-talep-formu resmi gönderiyorsun sana fiyat çıkarıyorlar bi dene derim.
m_y_z_
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 98hp
Kilometre: 95000
Yakıt: opet 95oktan
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: istanbul mehmet

İleti mekyus » 19 Mart 2013 16:32

teşekkürler arkadaşlar . ara sokaklarda bulduğum bi usta 170 dedi en son , araştırmalar devam ediyor :)
mekyus
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti Sani » 19 Mart 2013 19:13

300 çok. 200 en fazladır. Yetkili servislere sorun. Kaporta rakamlarını kendileri belirlerler. Piyasa ile aynı tutmaya çalışırlar ki, piyasaya kaptırmasın diye sizi.

Ben 550tl x yetkili servisin sunduğu vuruğu y yetkili servisinde 150tl'ye boyatmıştım. Kapı altı + marşpiyeydi bende bir de...
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti mekyus » 20 Mart 2013 01:57

Sani demiş ki:300 çok. 200 en fazladır. Yetkili servislere sorun. Kaporta rakamlarını kendileri belirlerler. Piyasa ile aynı tutmaya çalışırlar ki, piyasaya kaptırmasın diye sizi.

Ben 550tl x yetkili servisin sunduğu vuruğu y yetkili servisinde 150tl'ye boyatmıştım. Kapı altı + marşpiyeydi bende bir de...

servise sormayı hiç düşünmemiştim bi gezeyim servisleri bakayım teşekkürler :good:
mekyus
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti dafkanat » 21 Mart 2013 11:30

Dostum aynı şey benim de başıma geldi. sağ altta ezik var hiç ellemedim. öyle duruyor. bence sende dokundurma gözükmüyorsa. satarken yapılmamış olması daha avantajlı bence.
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti mehmetturk » 21 Mart 2013 12:40

dafkanat demiş ki:Dostum aynı şey benim de başıma geldi. sağ altta ezik var hiç ellemedim. öyle duruyor. bence sende dokundurma gözükmüyorsa. satarken yapılmamış olması daha avantajlı bence.

Şu halimize bakın... Müşteri huylanacak diye arabalarımız patates gibi yamuk geziyoruz. :) Neymiş efendim, elletmedim alıcı görsün, inansın diye...

Çok acayip bir milletiz. Araba pazarına gidiyoruz ikinci el almaya; el değmemiş, çiziksiz araba arıyoruz. İkinci el araba mı arıyoruz, kız mı arıyoruz belli değil. :roll:

Her yer ezik-çizik araba dolu. Millet korkuyor boyatmaktan, değiştirmekten. Ben arabayı alırken tamponları ve kapıları boyalı dedi adam. Başka bir sorun olmadığını söyleyince sorun değil dedim ve aldım. Yetkili serviste baktırdım tabi.

Benim canımı sıkar çizik bir tampon, ezik kaporta. Yani çirkin bir orijinal mi yoksa gıcır gıcır görünen, motoru, yürürü sağlam ama boyalı bir araba mı derseniz, ikincisi derim.
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

İleti oggomoggo » 21 Mart 2013 13:16

mehmetturk demiş ki:
dafkanat demiş ki:Dostum aynı şey benim de başıma geldi. sağ altta ezik var hiç ellemedim. öyle duruyor. bence sende dokundurma gözükmüyorsa. satarken yapılmamış olması daha avantajlı bence.

Şu halimize bakın... Müşteri huylanacak diye arabalarımız patates gibi yamuk geziyoruz. :) Neymiş efendim, elletmedim alıcı görsün, inansın diye...

Çok acayip bir milletiz. Araba pazarına gidiyoruz ikinci el almaya; el değmemiş, çiziksiz araba arıyoruz. İkinci el araba mı arıyoruz, kız mı arıyoruz belli değil. :roll:

Her yer ezik-çizik araba dolu. Millet korkuyor boyatmaktan, değiştirmekten. Ben arabayı alırken tamponları ve kapıları boyalı dedi adam. Başka bir sorun olmadığını söyleyince sorun değil dedim ve aldım. Yetkili serviste baktırdım tabi.

Benim canımı sıkar çizik bir tampon, ezik kaporta. Yani çirkin bir orijinal mi yoksa gıcır gıcır görünen, motoru, yürürü sağlam ama boyalı bir araba mı derseniz, ikincisi derim.

Kesinlikle katılıyorum Hocam size.
oggomoggo
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2007
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16v Expression
Kilometre: 14950
Yakıt: Opet 97
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: İzmir

İleti impossible » 21 Mart 2013 13:18

bundan daha derin ama daha kücük capta bir sag marspiyeli kaskodan renault'da mini onarima sokturdum ve gayet de güzel olmustu :good:
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti planetearth » 21 Mart 2013 13:33

mehmetturk demiş ki:

Size katılıyorum ancak böyle düşünen araç alıcısı çok az olduğundan yüzeysel boya yapılmış araç darbeli kazalı araç muamelesi görünce kimsede ufak arızaları yaptırmak istemiyor. Bana da sorulacak olsa aracın motoru ve şasesin de sorun yoksa boya mühim değil, çok gördük araçların tavanları boya döktüğü halde boyatmayan paslı paslı binen abilerimizi. Ancak onlar da haklıydı ; çünkü abi: 'boyatayım tavanı boyatmasına da bu defa aracıma yaptığım boya masrafını geçtim satarken araç taklamı attı da tavan boyandı' diyorlar!a çok şahit oldum.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti dafkanat » 21 Mart 2013 14:04

planetearth demiş ki:
mehmetturk demiş ki:

Size katılıyorum ancak böyle düşünen araç alıcısı çok az olduğundan yüzeysel boya yapılmış araç darbeli kazalı araç muamelesi görünce kimsede ufak arızaları yaptırmak istemiyor. Bana da sorulacak olsa aracın motoru ve şasesin de sorun yoksa boya mühim değil, çok gördük araçların tavanları boya döktüğü halde boyatmayan paslı paslı binen abilerimizi. Ancak onlar da haklıydı ; çünkü abi: 'boyatayım tavanı boyatmasına da bu defa aracıma yaptığım boya masrafını geçtim satarken araç taklamı attı da tavan boyandı' diyorlar!a çok şahit oldum.

:Bravo:
dafkanat
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: Benzin+LPG(LR)
Kilometre: 120000
Yakıt: Lukoil
Lastik Markası: Michelin Energy Save
İsim ve Şehir: Doğan-UŞAK

İleti m_y_z_ » 21 Mart 2013 15:19

bende aracım yamuk yumuk gezmektense çekerim resmini atarım arşive işte olay bu arkadaş yapılmadan önceki hali derim çıkarım işin içinden ;)
m_y_z_
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 98hp
Kilometre: 95000
Yakıt: opet 95oktan
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: istanbul mehmet

Sonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi