Bu hasarı kafama takayım mı?

?

Bu hasarı kafama takayım mı?

İleti mehmetturk » 16 Mart 2013 00:46

İki saat önce kapımın önünde park halinde duran arabama çarptılar.

Bir grup yeni yetme bir külüstüre binmiş, ıslak yolda karşı şeritte yoldan çıkıp benim arabaya çarptılar. Veledin ehliyeti yok, yanında ruhsat yok, kimlik yok, yok oğlu yok... Getirtip aldım ruhsatlarını ellerinden sabah gelin ehliyetli biriyle diye. Tutanak düzenleyeceğiz artık. İşin tuhafı da şu ki o araba şimdi benimkinin önünde duruyor sabaha kadar. :evil:

Neyse...

Arabanın fotolarını koyuyorum, sizce bu hasar canımı sıktığıma değer mi?

kaza1.jpg

kaza2.jpg

kaza3.jpg
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

Re: Bu hasarı kafama takayım mı?

İleti oguz1 » 16 Mart 2013 21:36

Kardeşim geçmiş olsun.
1- Kaskonuz varmı?

2-Sol kapıda bir hasar varmı ortasında tam göremedim.? (varsa boyatmayın kocaelinde "çökük sihirbazı" denen bir yer var sıfır hatayla yapıyorlar siteleride var)

Tabi hasar olunca kafaya takma denemez ama size benimde ufakta olsa başımdan geçtiği için şunu söyleyim. Sol çamurluk , tampon ve far tamamı plastik türevi olan malzemeden yapılmış. Bu parçalar değişsede kafanıza takmayın bir sorun olmaz. Aracın rot balansına baktırın. Önde T şeklinde olan çelik bara zarar gelmemiş gibi duruyor. Kaputu sakın tam olarak boyatmayın , hasar tam görünmüyor ama kırmızı boya yapışmış biraz saçta eğiklik olsada lokal tamir yaptırın ısrar edin. Kasko durumuna göre yetkili serviste yaptırın. Boya ton farkına dikkat edin, uyarın. Kasko yedek araç verecektir.

Kaza tesbit tutanağı tutun 2 suret hazırlayın, ehliyet ve zorunlı trafik sigorta poliçelerinin 2adet fotokopilerini çektirin. Krokiyi detaylı çizin. Çektiğiniz fotoğrafları tab ettirin ekleyin. Evrakları poliçeyi yaptırdığınız acenteye teslim edin, onlar sizi yönlendirecektir. Hata karşı tarafta olduğu için hasarsızlık indirimizie zarar gelmeyecektir, kaskonuz masrafı karşı tarafın sigortasından alacaktir.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Re: Bu hasarı kafama takayım mı?

İleti mehmetturk » 16 Mart 2013 21:59

Teşekkür ederim görüş ve önerilerin için. Bugün sigortacımı arayıp konuştum. Anlaşmalı bir yetkili Renault servisine bıraktım. Kaza dosyamı tamamladım ama İki evrak eksik, onları da pazartesi verip formaliteyi bitireceğim. Usta falan görüp konuşamadım. Zaten üç beş günden önce ele almazlar arabayı, gider konuşurum ilgililerle ne konularda titiz olduğumu.

Kapıda da ufak bir ezik var evet. Ancak boya gerekecek illa ki. Çünkü bir noktadaki kabarma, boyada çatlama oluşturmuş.

Şasi iyi, öndeki koruyucu bar da sağlam.

Bakalım, süreç işlesin, göreceğiz.

* Bu konuyu yanlışlıkla iki bölümde açmışım. Buradakini silemiyorum. Yöneticiler buradaki konuyu kapatabilirler...
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 50 misafir