Clio III ile 3 hafta :)

?

Clio III ile 3 hafta :)

İleti NullPointer » 07 Kasım 2012 01:03

Selamlar,

Kendimi su konuda tanitmistim: viewtopic.php?f=52&t=3612

3 hafta izin aldim, Turkiye'deydim. Izinim yeni bitti ve dondum :cry:

14 Ekim Pazar gunu Clio'mun direksiyonuna ilk defa gectim. Daha once birkac kez kisa mesafe (1-2 km) dizel Fiesta kullanimi disinda dizel araba deneyimim hic yoktu. Arabam ara-sira ciddi sekilde titresim yapiyordu. Once "herhalde dizeller boyle" deyip, cok ustunde durmadim... Ancak 1 gun sonra, Pazartesi, titresim inanilmaz artti ve Sali gunu solugu ustada aldim. forum.donanimhaber.com/m_18599107/tm.htm konusundaki arkadaslarin tavsiyesi ustune Nuh Usta'ya gittim. Ilk is araci bilgisayara bagladi ve birsey cikmadi. Sonra ben, "bir de motor kulaklarina bakalim" dedim ve bingo; sol kulagin vidasi yerinden 2-3cm cikmisti! Neredeyse motoru birakacakti. Nuh Usta motor kulagini, kulagin vidasinin girdigi yeri sokup, gerekli kontrolleri yaptiktan sonra vidayi birazcikta yapistirici ekleyerek saglamlastirdi ve problem cozuldu.

Bayramdan onceki Pazartesi benim seyahatler basladi. Ilk durak Ankara'dan Konya (~250km). Yola cikmadan hemen once depoyu fulleyip, yol bilgisayarinda sifirlanabilecek herseyi sifirladim. Konya'da da sehirici 150km kadar yol yaptim. Bayram arefesi/ici oldugu icin trafik oldukca kotuydu... Bayramin 2.gunu Konya'dan Manisa'ya gectik (~550km). Manisa'da maksimum 20-30km kullanmisimdir. Bayramin 4.gunu Manisa'dan Ankara'ya donus yoluna koyulduk ve Salihli civarlarinda depoyu tekrar doldurmadan once asagidaki fotograflari cektim:

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Goruldugu uzere 1023km icin 4.8lt ortalama yakit gosterdi ve gercekten de aldigim yakit ile bu deger bire-bir ortustu; 49.37lt yakit ile tekrar doldu depo. Sehirler arasi yollarda genelde hizim 110 civarindaydi. Ancak ozellikle rampalarda hic acimadim, Clio'nun neler yapabildigini anlamaya calistim ve arabamdan hem guc hem de yakit anlaminda oldukca memnun kaldim. Eski aracim olan 2001 Focus'tan (en azindan benim kullandigim hizlarda) daha rahat, daha pratik diyebilirim.

Son olarak, authentique donanimli Clio'da torpido sogutucusu gormek beni cok sasirtti :Yahoo!:
NullPointer
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 80bg
Kilometre: 116000
İsim ve Şehir: Mesut Ankara

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir