yeni hyundai İ30 inceleyen oldumu ?

?

yeni hyundai İ30 inceleyen oldumu ?

İleti yka25 » 26 Mart 2012 00:50

herkese selamlar ;

çalıştığım a.v.m. de yeni hyundai i 30 tanıtımı vardı. bende fırsat bu fırsat aracı uzunca inceleme fırsatı buldum . incelediğim araç beyaz renk cam tavanlı, elit donanımlı i 30 du. zaten 2 donanım seceneği var , biri style diğeri de elit donanım seçeneği.şunu söylemeliyimki hyundai marka olarak hiç ama hiç beğenmezdim fakat yeni i 30 bu düşüncemi kesinlikle değiştirdi hatta okadar değiştirdiki clio'mu satıp bir i 30 almayı bile düşünüyorum, tabi şartlar uygun olursa.

aractan bahsedecek olursak , dış görünüm bence çok ama çok güzel olmuş. tabi cam tavanın , beyaz rengin ve 16'' jantlarında bunda büyük etkisi var.mercekli farlar var ama xenon yok led gündüz farları sis farlarıyla kombine edilmiş. yan aynalara entegre sinyaller ve kapı kollarında da led aydınlatmalar unutulmamış.her donanımda standart olarak sunulan led 3.stop lambasıyla tamamlanmış arka spoiler da çok hoş olmuş.krom kaplama cam pervazları oldukça kaliteli durmuş ve araca şık bir görünüm de kazandırmış. araca dışdan bakınca bence tamamen kusursuz ve çok başarılı bir tasarıma sahip ,kesinlikle albenisi yüksek bir araç ortaya çıkmış.aracın içine ilk oturduğumda yüksek kalite hissi ve mükemmele çok yakın işçilik beni etkileyen unsurlar oldu . beyaz aracın içinde deri-kumaş kombinasyonlu bej rengi koltuklar clio dan sonra çok rahat , iç mekandaki yaşam alanıda oldukça tatminkardı.yumuşak plastik kaplamalar aracın her yanında cömertce kullanılmış ve kalite hissini de olduka yükseltmiş.aracın içi ergonomik olarak baya kullanışlı ve karmaşıklıktan uzak bir dizayna sahip tabi herkes beğenmeyebilir bu benim şahsi fikrim.donanımlara gelince araç her iki versiyonda da oldukça dolu ve bu sınıfta bir araç için fiyatına rekabetçi fiyatına göre çok tatminkar,yok yok diye bilirim. '' style'' ve ''elit'' donanımlarıyla iki donanım seçeneği sunulan aracın başlangıç versiyonu bile bence yeterli donanıma sahip.detaylı donanım listesini resim olarak ekliycem zaten sizde göreceksiniz.

türkiye' de kötü bir marka imajına sahip olan hyundai , bence yeni i30 la bu imajı yok edecek gibi görünüyor . görünen o ki hyundai , i 30 la kendi sınıfında ki avrupalı ve japon rakiplerine, gerek yüksek donanımıyla,gerek kaliteli işçiliğiyle gereksede rekabetçi fiyatıyla zor zamanlar yaşatacak gibi.eğer aranızda inceleyenler veya test sürüşü yapma fırsatı yakalayanlar varsa izlenimleri anlatmalarını çok isterim , çünkü ben gerçekten ALLAH kısmet ederse bu aracı almayı düşünüyorum değerli yorumlarınızın bu kararımda etkisi olacağına inanıyorum,şimdiden teşekkürler.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

Re: yeni hyundai İ30 inceleyen oldumu ?

İleti tabteam » 26 Mart 2012 10:41

hyundai kötü imajını zaten i serisi ile yok etmeye başladı çoktandır. accent blue ve elantra ile de çıtayı daha yükseğe çıkardı. Yeni i 30 la da perçinledi. Rekabetçi lansman fiyatı ise gayet yerinde. Elantra'da bulunmayan dizel seçneği ve üst donanımda bulunmayan düz vites seçeneği i 30 da mevcut.
Donanım olarak style fazlasıyla yeterli. maddi sıkıntısı olmayanlar için ise elite versiyonu fantazi olarak alınabilinir. :)
tabteam
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: (Clio3) Honda JAZZ
Motor Tipi & Gücü: (1.5dci) FUN+
Kilometre: 32000
Yakıt: OPET
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: Şükrü KESKİN DENİZLİ

İleti krank » 26 Mart 2012 15:04

Yeni honda civic varken yanına bile yanaşmam.43 liradan başlıyor i30 ,hyundaiye çok.
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti alperenfatih » 26 Mart 2012 15:25

:good:
tabteam demiş ki:hyundai kötü imajını zaten i serisi ile yok etmeye başladı çoktandır. accent blue ve elantra ile de çıtayı daha yükseğe çıkardı. Yeni i 30 la da perçinledi. Rekabetçi lansman fiyatı ise gayet yerinde. Elantra'da bulunmayan dizel seçneği ve üst donanımda bulunmayan düz vites seçeneği i 30 da mevcut.
Donanım olarak style fazlasıyla yeterli. maddi sıkıntısı olmayanlar için ise elite versiyonu fantazi olarak alınabilinir. :)
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 14000
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: A. Fatih Elazığ

İleti yka25 » 26 Mart 2012 15:50

krank demiş ki:Yeni honda civic varken yanına bile yanaşmam.43 liradan başlıyor i30 ,hyundaiye çok.

sizin gibi düşeünen baya insan vardır ki bende bunlardan biriydim taki içine binene kadar bütün olumsuz önyargılarım silindi.beni düşündüren tek şey 2. el değeri bayiler araçlarına ok az değer biçiyor dolayısıylada piyasada 2. el değeride düşüyor.ama onu bunu bilmem , araç çıktı çıkalı hem türk hemde yabancı forumlarada insanların yüksek beğenisiyle karşılandı. forumlar kaynıyor.
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti yka25 » 26 Mart 2012 15:51

tabteam demiş ki:hyundai kötü imajını zaten i serisi ile yok etmeye başladı çoktandır. accent blue ve elantra ile de çıtayı daha yükseğe çıkardı. Yeni i 30 la da perçinledi. Rekabetçi lansman fiyatı ise gayet yerinde. Elantra'da bulunmayan dizel seçneği ve üst donanımda bulunmayan düz vites seçeneği i 30 da mevcut.

kesinlikle katılıyorum..
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti krank » 26 Mart 2012 17:31

Hyundai hakkındaki olumsuz düşüncemin sebebi 6 yıl boyunca kullanığım accent era araçtır.Boya solması ve atması neticesinde ciddi bir zararla aracımı elden çıkartmak zorunda kaldım.Benzer boya sorunları bir önceki i30 un alev kırmızısı renginde de vardı.Hyundai motor olarak ne kadar başarılı da olsa bu kaporta boya işini oldum olası beceremez.Kaç servise gittim, assana ve şikayet sitelerine kaç mail attım hiç yanıt alamadım.Biz premium marka olduk demeyle premium marka olunmaz.Sattığı malın arkasında durmayan firmanın benim gözümde bir numarası yoktur.Bizzat bundan sonra Hyundainin önünden geçmem, şekle ,donanıma aldanmayın derim.

Ciddi otomobil ve mekanik merakım var.Test etmediğim model yoktur, bir çok otomobilim oldu.Benim naçizane sıralamam Alman > Japon > Fransız > İtalyan > Kore > Çin şeklindedir.
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti yka25 » 26 Mart 2012 21:07

değerli yorumlarınla bilgilendirmen için sağol.Ama i30 görene kadar bende tıpkı senin gibi düşünüyordum ki tam bir golf hastasıyım ama bu arabayı harbiden çok beğendim yaa özellikle cam tavan olmasını..
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti KAZIMYILMAZ » 27 Mart 2012 08:44

Bende çok beğendim. Test sürüşü talep ettim hafta sonu için bakalım geri dönerlerse gidip denemek istiyorum.
Hyundai'nin 4 silindirli dizel motorlarını çok beğeniyorum. Ama ikinci eli çok kötü bu arabaların.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti onurksk » 27 Mart 2012 09:10

krank demiş ki:Yeni honda civic varken yanına bile yanaşmam.43 liradan başlıyor i30 ,hyundaiye çok.

Katılmaktayım 43.000 TL bencede çok.İnceledim tamam araç yenilenmiş ve güzel ama illa sıfır araba takıntısı yoksa 43.000 Tl'ye ikinci elde çok daha kaliteli üst segment araçlar alınabilir.Açık konuşayım ben vermem

Yok illa sıfır alıcak olsam bu ara benimde favorim bu ,

Yeni Aveo Hatchback
Başlangıç fiyatı 29.724 TL

[ img ]

[ img ]
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

İleti yka25 » 27 Mart 2012 18:16

KAZIMYILMAZ demiş ki:Bende çok beğendim. Test sürüşü talep ettim hafta sonu için bakalım geri dönerlerse gidip denemek istiyorum.
Hyundai'nin 4 silindirli dizel motorlarını çok beğeniyorum. Ama ikinci eli çok kötü bu arabaların.

bende az önce bayiye gidip bi sansını deneyeyim dedim ama kapalıydı olmadı ve haklısın 2. eli çok kötü belki bu i 30 la değişir
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti yka25 » 27 Mart 2012 18:18

onurksk demiş ki:

Katılmaktayım 43.000 TL bencede çok.İnceledim tamam araç yenilenmiş ve güzel ama illa sıfır araba takıntısı yoksa 43.000 Tl'ye ikinci elde çok daha kaliteli üst segment araçlar alınabilir.Açık konuşayım ben vermem

Yok illa sıfır alıcak olsam bu ara benimde favorim bu ,

Yeni Aveo Hatchback
Başlangıç fiyatı 29.724 TL

[ img ]

[ img ]

evet yeni aveoda çok dolu bir araç eklide güzel ama ,sırf amblemi yüzünden almam bende bu aracı biraz saçma bir düşünce ama yinede aklıma yer etmiş
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti krank » 27 Mart 2012 18:26

chevrolette = deawoo aslında o da kore teknolojisi.. hyundai ile arasında bir fark yok benim gözümde.. otomobil işinde avrupalı tecrübesinin 50 yıl kadar gerisindeler kronolojik olarak...
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti yka25 » 27 Mart 2012 20:16

krank demiş ki:chevrolette = deawoo aslında o da kore teknolojisi.. hyundai ile arasında bir fark yok benim gözümde.. otomobil işinde avrupalı tecrübesinin 50 yıl kadar gerisindeler kronolojik olarak...

evet eskiden öyleydi ama bence artık öyle değil
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti krank » 27 Mart 2012 21:24

Şikayetvar sitesine gir hocam çözülmüş bir tane hyundai şikayet bul.Bir de diğer markalara bak,onların yaklaşımları nasıl.
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Sonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi