yeni hyundai İ30 inceleyen oldumu ?

?

Re: yeni hyundai İ30 inceleyen oldumu ?

İleti Kubilayoktay » 27 Mart 2012 21:47

onurksk demiş ki:
krank demiş ki:Yeni honda civic varken yanına bile yanaşmam.43 liradan başlıyor i30 ,hyundaiye çok.

Katılmaktayım 43.000 TL bencede çok.İnceledim tamam araç yenilenmiş ve güzel ama illa sıfır araba takıntısı yoksa 43.000 Tl'ye ikinci elde çok daha kaliteli üst segment araçlar alınabilir.Açık konuşayım ben vermem

Yok illa sıfır alıcak olsam bu ara benimde favorim bu ,

Yeni Aveo Hatchback
Başlangıç fiyatı 29.724 TL

[ img ]

[ img ]

bir hata edip aveo alacaktım az daha. fotoğraflardaki aveo çok afili de gerçeği gayet sönük bir araç. dizel fiyatı da clio'dan yüksek. i30 bir yana aveo mu clio mu deseler clio derim. (Full modelleri için konuşmaktayım). hyundai konusuna gelecek olursak. bu marka bende hep, ''bir bit yeniği'' var havası yaratır :) nasıl desem, aşırı derecede ayrıntıcı bir marka. misal en dandik modelleri bile aydınlık her yerinde gözler var tutmaçlı falan. renault'da kızdığımız her şey hyundai de var. ama alır mıyım? almam, tercih meselesi. bir daha renault alır mıyım? o da şüpheli.
Kubilayoktay
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85BG
Kilometre: 3000
Yakıt: PO V/Max Eurodizel
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Kubilay - Kadirli

İleti Leon_01 » 28 Mart 2012 16:31

o paraya auris varken,civic varken,megane varken,astra varken hyundai biraz ötede dursun derim ben.
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti Burock » 28 Mart 2012 23:50

Dizelin liste fiyatı çok yüksek bu kadar para verdikten sonra, golf alınır. Kore/Çin üreticileri ne kadar güçlü motor yaparlarsa yapsınlar aktarma ve kaporta zayıf olduğu için ne o gücü yola yansıtabiliyor ne de kaporta'da sağlamlık hissi veriyor. O yüzden bu fiyatlara donanım olarak ne kadar dolu olursa olsun tercih etmeyeceğim bir araç olmaktan öteye gidemez.

İ.30 dizel style 50.500
Golf Dizel 105 Trendline 50.200
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti impossible » 29 Mart 2012 08:58

sonuçta hyundai..
sonuçta chevrolet..

hyundai'de genesis'i tek geçerim..
chevrolet'te de captiva ve tabii ki amerikan serilerini..

kaza yapan hyundaileri inceleyin, araba darmadağın oluyo, arabalar duramıyor ki en başta, stabil değil! tabteam eski hyundai kullanıcısı, görüşlerini paylaştı sitede..

sanıyormusunuz ki ülkemizdeki chevrolet'ler chevrolet? yurtdısında daweoo olarak çıkan arabalar, sadece chevrolet o haç biçimindeki, genel olarak bizlerin de o yüzden sevemediği logoları koyuyorlar..

chevrolet kafayı kullanıp aveo'ya 1.3 cdti dizel motor koydu, general motor zaten, opel ve fiat'larda kullanılan.. sırf onun için alınabilir
malum vergi düzenlemesi piyasayı şimdiden vurdu..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti yka25 » 29 Mart 2012 17:54

Burock demiş ki:Dizelin liste fiyatı çok yüksek bu kadar para verdikten sonra, golf alınır. Kore/Çin üreticileri ne kadar güçlü motor yaparlarsa yapsınlar aktarma ve kaporta zayıf olduğu için ne o gücü yola yansıtabiliyor ne de kaporta'da sağlamlık hissi veriyor. O yüzden bu fiyatlara donanım olarak ne kadar dolu olursa olsun tercih etmeyeceğim bir araç olmaktan öteye gidemez.

İ.30 dizel style 50.500
Golf Dizel 105 Trendline 50.200

ah be bende golf isterim ama 50 bin tl lik golfte hiçbirşey yok bende isterdim ama biraz birşeyler olsun dediğin golf 70 bin tl ye kadar ıkıyor hatta yukarısına
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

İleti Burock » 31 Mart 2012 04:39

yka25 demiş ki:ah be bende golf isterim ama 50 bin tl lik golfte hiçbirşey yok bende isterdim ama biraz birşeyler olsun dediğin golf 70 bin tl ye kadar ıkıyor hatta yukarısına

Bu sizin donanım anlayışınıza göre değişir. Size göre herşey donanımsa, elektrikli katlanır ayna, sunroof, digital klima vs. dediğinizde haklısınız. Ancak sadece donanımla doldurulmuş bir araç bence olmuş demek değildir. Bana göre Abs, hidrolik direksiyon, klima sis farı yeterlidir. Aldığım araçta sürüş keyfi ararım, tabi yanında dayanıklılık ikinci elde kolay satılması gibi kriterler benim listemi oluşturur. İ30'un geleceğinin ne olacağı belirsiz, ikinci ele çıktığında ne kadar fiyata satılır bilinmez. Ayrıca kaporta kalitesi ve iç malzeme beni hiç tatmin etmedi. Son olarak test ettiğim Manuel dizel araç hiç 128hp gibi değil. Zaten teknik özelliklerde kıyaslandığında bunu göz önüne seriyor. Amacım bir markayı kötülemek asla değil, ancak bu kadar param olsa, ikinci elde çok güzel alternatifler var. İllaki sıfır olacaksa golf varken ben i30'u en son sıraya alırdım.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti yka25 » 31 Mart 2012 22:07

Burock demiş ki:
yka25 demiş ki:ah be bende golf isterim ama 50 bin tl lik golfte hiçbirşey yok bende isterdim ama biraz birşeyler olsun dediğin golf 70 bin tl ye kadar ıkıyor hatta yukarısına

Bu sizin donanım anlayışınıza göre değişir. Size göre herşey donanımsa, elektrikli katlanır ayna, sunroof, digital klima vs. dediğinizde haklısınız. Ancak sadece donanımla doldurulmuş bir araç bence olmuş demek değildir. Bana göre Abs, hidrolik direksiyon, klima sis farı yeterlidir. Aldığım araçta sürüş keyfi ararım, tabi yanında dayanıklılık ikinci elde kolay satılması gibi kriterler benim listemi oluşturur. İ30'un geleceğinin ne olacağı belirsiz, ikinci ele çıktığında ne kadar fiyata satılır bilinmez. Ayrıca kaporta kalitesi ve iç malzeme beni hiç tatmin etmedi. Son olarak test ettiğim Manuel dizel araç hiç 128hp gibi değil. Zaten teknik özelliklerde kıyaslandığında bunu göz önüne seriyor. Amacım bir markayı kötülemek asla değil, ancak bu kadar param olsa, ikinci elde çok güzel alternatifler var. İllaki sıfır olacaksa golf varken ben i30'u en son sıraya alırdım.

evet çok haklısınız aslında .belki daha sonra 2. elini düşünürüm bende
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

İleti humerus06 » 31 Mart 2012 23:18

Aman hocan bu araçtada bir önceki kasa i30'da olduğu gibi açılmayan 10 adet hava yastığı vakası olmasın ? Hani şu araç önden kaza yapıpta yetkililerden '' Alttan darbe gelmediği sürece hava yastıkları açılmaz'' dediği vaka ?
humerus06
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GrandTour
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 90 BG Euro5
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Dunlop Sport SP 01
İsim ve Şehir: Uğur - ANKARA

İleti fatihkarde1 » 01 Nisan 2012 10:08

tekirdağda olan bir i30 kazası ve kazazedenin söyladikleri
10 hava yastığı olan 2010 model aracımız 4 -5
aylık iken kaza yapıyor.24 metre boyunca takla
atmasına rağmen 10 hava yastığından bir tanesi bile
açılmıyor.Hyundai Assan yetkilileri ile görüşmemiz
neticesinde aldığımız cevabı aynen yazıyorum.
"ARAC KAZA ESNASINDA ALTTAN DARBE ALACAK
VE HAVA YASTIKLARI AÇILACAK".
Şimdi size soruyorum kaza yaparken aracının önünü
kaldırıp alttan darbe almasın sağlayan kaç baba yiğit var...
Bu araç hyundai i30 işte Hyundai kalitesi.
Paylaşın ki herkez görsün hyundai kalitesini...

arkadaşlar aracın kaza sonrası 5-6 adet fotoğrafı var
ama bir türlü yüklemeyi beceremedim en kısa zamanda
fotoları yükleyeceğim
fatihkarde1
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 80000
Yakıt: shell eurodiesel
Lastik Markası: dunlop sport 01
İsim ve Şehir: fatih çerkezköy

İleti impossible » 01 Nisan 2012 11:20

lütfen yükleyin,
insanlar o kadar parayı verip güvenli sandıkları araçlarıyla hayatlarını niye kaybetsinler??????
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti onurksk » 02 Nisan 2012 07:02

Kaza Yapan Hyundai İ30 görüntüleri be Hyundai firmasının resmi açıklaması arkadaşlar,

http://www.hyundai.com.tr/tr/i30airbag.aspx

24 metra boyunca takla atan araba ve firmanın resmi açıklamasından bir alıntı "Sonuç olarak, kazanın, oluş şekli itibarıyla araçtaki hava yastıklarını aktive edecek bir biçimde gerçekleşmediği tespit edilmiştir. " hyundaimi aman allah korusun

[ img ]

[ img ]
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti impossible » 02 Nisan 2012 08:26

araç bu hale geliyor, 10 hava yastıgı var ve hiçbir hava yastıgı acılmıyor :!: :!:
impossible
YARBAY
YARBAY

İleti onurksk » 02 Nisan 2012 10:13

impossible demiş ki:araç bu hale geliyor, 10 hava yastıgı var ve hiçbir hava yastıgı acılmıyor :!: :!:

Bu konu bütün forumlarda baya olay yaratmış merak edip hepsini okudum :) hyundai fanatiklerinin ve firmanın resmi açıklamasında yazdığı efendim araçta hava yastıklarının açılmasını gerektirecek bir darbe olmadığı ve bu yüzden hiçbir hava yastığının açılmamasının normal olduğuymuş bunun marka kötüleme çalışması olduğunu idda edenler bile var.Tek kelimeyle rezalet :evil: 10 hava yastığı var 1 tanesi bile devreye girmiyor hadi ön tampon sağlam gibi o açılmasın yan - perde hava yastıkları neden açılmaz ?? !! nasıl bir darbe gerekiyor açılması için araba ortadan bölünsünmü yani :unknown:
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti crocodile » 02 Nisan 2012 14:20

Bunun hata olduğunu afedersiniz eşek olsa anlar fakat kabullenmek farklı bir olay diye düşünüyorum. Hyundai olaya tamamen ticari bakış açısı ile bakıyor olmalı. Bünyesinde çalışan herkes bunu görüp de "kullanıcı haksız" düşüncesini içten taşıyor olamaz. Sonuç olarak bu olayı kabullenmesi sadece bu araca tazminat ödemesi değil geri çağırımlar, şikayetler prestij kaybı mahkemeler ve maliyet olarak geri dönecektir. O yüzden ellerinden geldiğince ört bas etmeye çalışacaklardır diye düşünüyorum. Sonuç olarak (benim gözümde) hyundai kolay kolay bunu göze alabilecek bir bütçeye sahip bir firma değil. Zaten o yüzden tercih etmeme sebeplerimdendir. Kaldı ki hyundai ne zaman bu gibi önlemleri almaya başlar ve cömert davranmaya başlar işte o zaman insanlar hyundai almaya gittiklerinde iki defa hatta hyundai için üç dört kez düşünmekten vazgeçerler. Adamlar akü kablosu yanlış takılmış diye 1.3 milyon adet aracı düşünmeden geri çağırıyorlarsa bu onlara üç lira kaybettiriyorsa ben eminimki bu gibi reklamlarla da beş liralık satış artışı sağlıyorlardır. Hyundai bunu ne zaman öğrenir işte o zaman tebrikleri hakeder. Ki bence böyle bir hareket hyundai adına olmayacak :no:
crocodile
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: 2011 Astra H
Motor Tipi & Gücü: 1.3 CDTI 90HP
Kilometre: 26000
Yakıt: Opet Ultra Force
Lastik Markası: Continental205/55/16
İsim ve Şehir: Emre İst

İleti yka25 » 02 Nisan 2012 14:52

çok büyük bir üretim hatası var sanırım tabiki bunu kabullenmeleri lazım . buna benzer olaylar bir kaç markada daha yaşanmış ama marka yetkilileri ne yapmış bilmiyorum tabi şikayet var nokta kom da vw ve bmw içinde kaza sonrası hava yastıkları açılmaması gibi bir durum . tabiki kimse 10 hava yastıklı bir araç alıp ta yastıkların açılmamasını istemez ama tıpkı elektronikte de olduğu gibi otomobillerdede bu şans işi ama işi şansa kalması da acı sonuçlar doğurabilir . umarım yeni i 30 da böyle birşey olmaz
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

ÖncekiSonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi