yeni polo

?

yeni polo

İleti sissil » 10 Eylül 2011 10:01

öncelikle selamlar dün 2012 polo 1.6 tdi a binmek nasip oldu fiyatıda 38.500 dü sanırsam.
bir kaç izlenimim oldu alacak arkadaşlar için paylaşmak istedim almış arkadaşlara diyecek bişeyim yok.
sakin kullanımda aracın hayli az yaktıgını gördüm. diger sınıfıdaki araçlarla aynı gibi 1.4 lerden biraz fazla oda tam depoda en fazla 100 km oynatır.
deposunun 46 litre mazot aldıgını gördüm.
koltukları birhayli sertti diyebilirim.
aracın asfalt sesi aldıgını farkettim karşılaştırma amacıyla degil sadece farkettim. Camlar veya fitillerle alakalı degil. Oralardan bi ses gelmiyor. Rüzgar vs gibi.
kliması gayet iyi sogutuyor arkaya kadar iyi chevrolet in aveo suna binmiştim önde klima çalışırken arkada popom terlemişti.
arabaya bakınırken özellikle bagaj kapısının iç kısmında sürekli kaportayla göz göze geldim.3 kuruşluk bir plastik parçasıyla kapatılabilirdi diye düşünüyorum.
arkası fiestadan geniş clio 3 den dar.
Dashboard ve orta konsol teyp kısmı falan hoşuma gitti malzeme iyi ancak farkettiğim arabanın bi orası iyi sanki göz boyama gibi geldii bana.
neden diyecekseniz arka kapı plastiklerinde köşe kısımlarında kılçıklara rasladım sanırım kalıpla alakalı.
arkalar disk frendi bindigim araçta arka camlar otomatikti
mesela arabadan inince kitletince farları kapatmıyor buda bir eksi bence ama kumandadan camlar kapanıyor enterasan ?
amortisörler sınıfındaki araçlar gibi sert yolda bir kasisten geçerken esneme yapmıyor yol tutuşu iyi ancak uzun yolda bu araç çekilmez. Tam şehir içi arabası.

gözden kaçan bişeyde ben arabadada göremedim sanırım en boşu oldugu için ön hava yastıkları hariç hava yastığı yok bu araçta (kaza testleri full olanlara yapılır bunlara bakarak 5 yıldız alıyor demek komik olur çunku bu guvenlik donanımıyla alamaz )

sadede gelcek olursak bu paraya ne verebilirlerdi bu arabada diye sorsalar

dijital klima
çelik jant
sis farı
yağmur sensörü
far sensörü
daha fazla hava yastığı

benim fikrim param var alırım diyen gitsin full ünü alsın ama kısıtlı param var anca buna yetecek diyen varsa gitsin baska markalara baksın burdan en bosunu alana kadar orda en dolusunu alır belki cebinede para kalır.
sissil
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII extreme 3k
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci 65hp
Kilometre: 118000
Yakıt: euro dizel
Lastik Markası: Brdg Turanza Er300
İsim ve Şehir: orhan kızmaz istanbul

Re: yeni polo

İleti MertDeniz » 10 Eylül 2011 12:55

Aslında son paragrafta bahsettiğiniz şey çok tartışılan bir konu. ''Araba mı, donanım mı?'' meselesi. Bu bence kişiden kişiye değişen bir şey. Tabi bütçe de etkiliyor bunu. Şöyle ki benim bir önceki aracım 2007 Clio 1.5 dCi Auth.+ ABS modeliydi. O fiyatta hangi modelin full olanını alabilirdim hatırlamıyorum ama o zaman en mantıklı tercih Clio idi. Daha düşük modelde donanımlı bir Clio 3 de alamıyordum. ''Donanım alma, araba al'' derler ya. Öyle yaptım o zaman.
Şimdiki arabam da 2007 Megane Expression 1.5 dCi. Ben verdiğim parayla 2008-2009 Extreme- Authantique Megane alabilirdim. Ama aldığım araç çok temiz. Yani ben 1- 1,5 yıllık arabalarda bile 30.000 km den az satılık araba göremezken 2007 model 30.000 km de ve hatasız bir araç buldum. Özellikle 2006 sonu ve 2007 Megane expression çok dolu. Donanımı da görünce kaçırmadım aldım. Yani 2009 boş bir Megane alsam heralde bu kadar keyif vermezdi. Durumdan duruma değişiyor donanım/araba seçimi.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti fatihkarde1 » 10 Eylül 2011 14:36

değerli arkadaşalar
golf ü de ve polo yu da çok sık kullanmış biri olarak tecrübelri mi paylaşmak istiyorum
polo kesinlikle parasının aracı değil, aracın hertarafınden resmen çalmişlar
bu aracı alan lar genelde w amblemi için biraz da hava olsun niyetine alıyorlar ve aldıktan sonra hüsran
aracın yakıtı şehiriçi 10-11lt şehirdışı 5.5-6lt(benzinli)
servis desen reno dan 1.5 kat daha pahalı
ve polo nun en üst donanımı olan comfartlayn modeli bizim clıo lll ün orta donanım extrem ile anca eşit
ayrıca polo nun kronik kelebek arızası da yıllardır giderilemedi
en son 2007 model dizel comfartlayn kullandım araç resmen traktör kadar içeri ses alıyor izalasyon sıfır
yol bilg.yok, arka camlar manuel ,cd çalar yok, hava yastığı 2 adet, yol tutuşunda clio lll ile hiç kıyaslanamaz
clio nun bariz bir üstünlüğü var, direksiuon çok sert kaba insanın avucuna sığmıyor adeta
ama w amblemin biraz havası oluyur tabiki
yalnız bu en son çıkan polo ve golfler birbirine çok benziyor
golf almak isteyip de alamayanlar için bir altanetif olmuş bence
fatihkarde1
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 80000
Yakıt: shell eurodiesel
Lastik Markası: dunlop sport 01
İsim ve Şehir: fatih çerkezköy

İleti semih89 » 10 Eylül 2011 14:50

golfün satışını etkilediği için en son poloda donanım düşürmüştü firma :) c segmenti fiyatlarından araç satıyorlar.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti MertDeniz » 10 Eylül 2011 17:29

:) Çizgiyi yukarılara taşımak istiyorlarsa Polo'nun donanımını düşürmeleri doğru değil. Tam aksine Golf'ün donanımını yükseltmeleri gerekir.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Tyler Durden » 12 Eylül 2011 08:54

Donanımı,yol tutuşu,yakıt tüketimi vs.herşey bir yana,yoldan geçen herhangi bir vatandaşı kolundan tutup kenara çekin ve sorun:"Polo nasıl bir arabadır?"

Arabadan hiç anlamayan birisi bile olsa size çok büyük ihtimalle:"Alman arabasıdır,uzun yıllar sorunsuz binersiniz,sağlamdır"diyecektir.

Bir markanın müşteride oluşturduğu imaj uzun yıllar içerisinde oluşan ve kolay kolay da silinmeyen birşeydir.Polo'ya uzun yıllar bindim ve Allah'a şükür beni bir kere bile yolda bırakmadı.En önemlisi arabamı satmak için internete ilan verdikten sonra yarım saat içinde arabamı satmak için söz kestim.Ve 2-3 gün boyunca adeta telefon yağdı.Çoğu zaman bunalıp telefonumu kapamak zorunda kaldım.Hatta birisine söz verdim dediğim halde "nolur bana sat"diye yalvarma noktasına gelenler oldu.

Bahsedilen boğaz kelebeği problemini bir oto yedek parçacıdan 10-TL'ye karbüratör spreyi alıp kendiniz bile 15.dk halledebilirsiniz.Servis ve yedek parçanın fiyatları konusunda da şu ana kadar Renault'tan pek bir fark göremedim.
Tyler Durden
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII 2011
Motor Tipi & Gücü: 1.6 110 bg BVA
Kilometre: 0
Lastik Markası: Continental185/60/15
İsim ve Şehir: Özgür Bursa

İleti fatihkarde1 » 12 Eylül 2011 21:13

Tyler Durden demiş ki:Donanımı,yol tutuşu,yakıt tüketimi vs.herşey bir yana,yoldan geçen herhangi bir vatandaşı kolundan tutup kenara çekin ve sorun:"Polo nasıl bir arabadır?"

Arabadan hiç anlamayan birisi bile olsa size çok büyük ihtimalle:"Alman arabasıdır,uzun yıllar sorunsuz binersiniz,sağlamdır"diyecektir.

Bir markanın müşteride oluşturduğu imaj uzun yıllar içerisinde oluşan ve kolay kolay da silinmeyen birşeydir.Polo'ya uzun yıllar bindim ve Allah'a şükür beni bir kere bile yolda bırakmadı.En önemlisi arabamı satmak için internete ilan verdikten sonra yarım saat içinde arabamı satmak için söz kestim.Ve 2-3 gün boyunca adeta telefon yağdı.Çoğu zaman bunalıp telefonumu kapamak zorunda kaldım.Hatta birisine söz verdim dediğim halde "nolur bana sat"diye yalvarma noktasına gelenler oldu.

Bahsedilen boğaz kelebeği problemini bir oto yedek parçacıdan 10-TL'ye karbüratör spreyi alıp kendiniz bile 15.dk halledebilirsiniz.Servis ve yedek parçanın fiyatları konusunda da şu ana kadar Renault'tan pek bir fark göremedim.

öncelikle şunu belirteyim polo bana araç kullanmayı öğreten makinadır yani araca hiç yabancı değilim
ve herkes kabul eder ki ülkemizde 2. elde reno nun üzerine hiç bir marka yoktur
bir markanın müşteride oluşturduğu imaj yani sadece marka olması rakiplerinden daha alt donanımda araç üretmesini
gerektirmez.ww nin motoruna söyleyecek sözüm yok sadece içeri daha fazla ses geliyor.
şimdi donanım olarak bir polo ile fiestayı getz i- granda punto yu ,clio lll ü,ibiza yı ,corsa yı karşılaştırdığımıza
bütün bu modeller polo dan 1veya 2 adım hep önde olmuştur
güvenlikte ise çogu modellerinde hala abs yok
euro NCAP testlerinde polo 4 yıldız clio lll 5 yıldız almıştır
yalnız polo nun şanzımanı gerçekten çok güzel nerdeyse üflesem vitesi kendi kendine geçecek,
birde arkadaşımın polosunun başına gelen bir olay
altta karter koruması yok, bu yüzden iki kere altı alçak bir araç olduğu için de karteri deldi
bir dünya masraf
fatihkarde1
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Kilometre: 80000
Yakıt: shell eurodiesel
Lastik Markası: dunlop sport 01
İsim ve Şehir: fatih çerkezköy

İleti predatore » 20 Eylül 2011 10:32

aracımı almadan önce baya bi araştırdım
sıfırlarına da baktım ikinci ellere de
bu segmentte alnacak sadece clio :)
predatore
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Kilometre: 105000
Yakıt: Opet
İsim ve Şehir: İbrahim İST

İleti diplomali_amele » 23 Eylül 2011 15:07

yazılanlar harika sadece ben şuna takıldım
isim yapmış v.s. ama neden opel-ford değilde polo çevremde o kadar kişi polo ve golf almıyor sebebide gençler ve kullanım şekiller bu yüzden daha makul ve sakin araç seçiyorlar
yedek parça bence o ufak bır olay 10 tl sprey ve 15 dk temizleme onlar gerçekten ufak yedek parçaya dahil denemez bile (benim düşüncemde)

her no olursa olsun alman diye isim yapmış diye donanımı az ve klasmanında göre eksikleri olan araç almaya gerek yok derim...
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

İleti MaYuCeL » 23 Eylül 2011 21:33

Ben CLio'yu alırken Peugeot 206+ ve sedanlarda kampanya vardı. Ama Gerek eşim sıcak bakmadığı için, gerekse babam serseri arabası diye nitelendirdiği için ( zira Kocaeli sokaklarında çok sayıda 206 var gençlerin altında, hel birde pembemsi eflatunumsu bitane var ona çok gıcıkoluyor babam ) almadık. İyiki de almamışız diyorum şimdi. Çevremde gördüğüm kadarı ile bizim Clio lar çoğunlukla aile arabası. Aşırı modifiye yapılıp zangır zangır dolanan Clio 3 görmedim...
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 76 misafir