Fiat Linea 1.6 M.Jet Dynamic Hakkında Görüşleriniz

?

Re: Fiat Linea 1.6 M.Jet Dynamic Hakkında Görüşleriniz

İleti turker » 17 Haziran 2011 19:08

İşe giderken cliomla o kadar haz alıyorumki,atak ve kullanışıma göre süper bir araba... Ancak bir işim çıkıpta şirket aracı olan lineaya binmek benim için azap resmen... Bahsettiğim lineaya bindikten sonra clio aldığıma binlerce kez şükrettim :) az kalsın büyük bir hata yapıp linea almadığım için... Açıkçası hiç tavsiye etmiyorum. Yakıt tüketimi yüksek,düşük viteslerde geç tepki veriyor,her hafta aracın bir yerinden ses geliyor ve muhakkak servise gidiyor..
turker
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 68000
Yakıt: PO Eurodizel
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: Türker Akkaya BİLECİK

İleti MertDeniz » 17 Haziran 2011 20:54

Yani tecrübelerinize göre sürüş konforu düşük olan bir araç. Clio satıp Linea almak bu şekilde pek mantıklı görünmüyor. Clio ile İstanbul-Hatay-İstanbul yapmıştım. 65 BG ve Auth. donanım olmasına rağmen ne virajlarda bir sıkıntı yaşadım ne de savrulma, rahatsız edici bir ses falan. Yani biraz oturaklı bir araba olmasında fayda var.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti MertDeniz » 17 Haziran 2011 21:07

'Ferrari'sini satan bilge Clio'sundan vazgeçemezmiş.' :) İşte tam beni anlatan bir söz. Şaka bir yana bu konuda forumdaki abilerimin çok başını şişirdim. Ben arabayı aile bireyi olarak görenlerdenim. O yüzden bu hassasiyetim. İstisnalar dışında hepiniz benden büyüksünüz. Tecrübelerinizden edindiğim bilgiler benim için çok yaralı oluyor. Haklarınızı helal ediniz.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti MaYuCeL » 19 Haziran 2011 13:14

MertDeniz demiş ki:...'Ferrari'sini satan bilge Clio'sundan vazgeçemezmiş.' :)...

Bi yerden tanıdık geliyor sanki :)
Aldınız mı Line'yı ?
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti MertDeniz » 19 Haziran 2011 21:40

Yok henüz araba almadım. Forumda da belirttiğim gibi sıkıntılı bir dönem geçirdiğimizden dolayı arabayı almayı biraz erteledik. Yoksa 1-2 hafta önce almıştım arabayı. Ama hayırlısı dedik :) Kısmet. Bir iki haftaya kadar alacağım galiba. Linea olmayabilir.
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

İleti impossible » 20 Haziran 2011 13:44

kullanın arkadaşlar sınırları zorlayarak kullanmaya kalkmayın ÇOK KOLAY savurursunuz..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti elensi59 » 22 Haziran 2011 10:04

herşeyini geçtim tipten kaybedior araba :)
elensi59
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 leş 65+hp
Kilometre: 125000
Yakıt: Shell V-Max
Lastik Markası: PirelliPZero 1954516
İsim ve Şehir: Ozan - İstanbul

İleti hit adam » 07 Şubat 2012 20:40

Yanıtım biraz geç oldu ama olsun genede fikrimi söylemek istiyorum;

Ben Fiat Linea nin full + full 1.3 multijet modelini kullandım. Konfor olarak araçta herşey mevcut full olduğu için rahat fakat 1.3 o arabayı gerçekten kaldırmıyor. Ben sollama yapmak istesem araba bir türlü toparlayıp hızlanamıyordu fakat şunu söyleyebilirim , araba düz yolda çok basar fakat yokus ta ve sollamada kalalırsın tavsiyem 1.6 ;)
hit adam
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75 HP 16V
Kilometre: 30
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Bristone

İleti krank » 07 Şubat 2012 20:54

1.3 lük palio ve linea sürdüm.Palio 70 lik linea 90 lıktı.Ben motoru çok cansız buldum.Zorlanıyor ve haliyle çok bağırıyor.Linea puntodan devşirme olduğu için görüş açıları çok sorunlu.Arka görüşü bir tarafa bıraktım,ön direkler felaketti.Çok geniş bir alan kör noktada kalıyor.

1.6 lık mjet bir arkadaşımda var 6 ileri vitesli ve 290 torklu motoru.Gaza dokundukça her viteste koltuğa yapıştırıyor.Rampa yukarı vites büyüterek gidiyorsun.Donanımı yüksek ve konsolunda yumuşak malzemele kullanılmış.Krom ayrıntıları,kumaşları vs. kampanyadan alınan 30 liralık 1.3 lere benzemiyor.

Yinede lineaya 1.6 mjette koysan fiat yine fiattır.(bkz.Eşeğe zerdüşt palan vursan eşek yine eşektir.)
krank
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75HP
Kilometre: 41000
Yakıt: Total 95
Lastik Markası: Falken sn832 ecorun
İsim ve Şehir: Tokat

İleti onurksk » 09 Şubat 2012 09:32

Şirketimizde filo olarak 2011 model 1.3 Mjet linea kullanılıyor sıfır araçlar hem sürdüm hemde bir çok kez binme fırsatım oldu.Benim dikkatimi çeken ki bizdekiler en düşük donanım standart şirket araçları;

Olumsuz yanları,
Standart donanımın Malzeme kalitesi çok kötü ( belki üst donanımlar daha iyi olabilir ), motor sesini içeriye çok fazla alıyor kendi dizel aracım bunun yanında benzinli kadar sessiz,ben konsoldaki klima düğmeleri vb. yerleşimi beğenmedim çok sıkışık özellikle gece ışıkları birbirine karışıyor.130 km hız ve üstünde araç bana hiç güven vermedi yola yapışmıyor.

Olumlu yanları,
Şehir içi çok sert ve aşırı devirli kullanmaya rağmen ortlama 100 km/6.0 yakıyor kendi aracım gibi kullansam değerler gerçekten dahada düşer.İlk başta Motor olarak 1.3 bu aracı çekmez desemde 3000 devir üstünde araç gerçekten atak devirli kullanmak şartıyla performansı memnun edici denebilir 1.6 olanı gerçekten kullanmak ve sınırlarını zorlamak isterdim eminim güzeldir.Özetle full donanımlı ve 1.6 olanı tercih edilebilir ama ben alırmıyım hayır :)
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

Önceki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir