Bir daha Renault almam

?

Re: Bir daha Renault almam

İleti vipsezgin » 07 Ağustos 2009 14:14

arbamı seviyorum :D
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti vipsezgin » 07 Ağustos 2009 14:16

bowie demiş ki:olsun renault herzmn renaulttur :)
bende yaklaşık 1-1,5 aydır clio hb 1,5 dynm. kullanıyorum. aracım şimdi 6000km oldu. en çok kafama takılanlardan birinin konusu açılmış. bagajda aydınaltma var ama torpidoda dynm versiyonda olmaması beni üzdü. ama çözüm varmış servis 23tl'ye torpido lambası takıyor (komediye bak :D )
önceki aracımda renaulttu(megane coupe). çok memnundum. hiç aksilik yaşamadım. babamın aracıda 2004 megane II sedan dynm. aracı 58000km de olmasına rağmen tıkırtı yok. sanıyorum ki segmentteki değişim malzeme işçilik kalitesini bayağı etkilio.

donanım ve sürüdürülebilirlik açısından makul araçlarımız var arkadaşlar. sadece olumlu yaklaşalım. eve şimdi girdim sıfır aldığım araçta bile başlayan cam tıkırtısı şimdiden hoşuma gitmeye başladı :p

SN: bowie aramıza hosgeldınz
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti bowie » 07 Ağustos 2009 14:37

hoş buldum...
bowie
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 85BG
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: haldun ankara

İleti m.palmer » 08 Ağustos 2009 18:43

sinifinin en kaliteli otomobiline de kalitesiz dediniz ya !! Diger ufak sinif otomobilleri bir inceleyin bakalim..
m.palmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.6 16v
Kilometre: 15000
Lastik Markası: conti. sport cont.2
İsim ve Şehir: mustafa/K.K.T.C

İleti Devrim » 09 Ağustos 2009 02:16

M.Palmer'e katılıyorum. İçi dışı güzel görünen denk araçlar da var elbette ki. Sürücüsüyle biraz sohbet ettiğimde kendi Clio'larımıza haksızlık etmememiz gerektiğini düşünüyorum. (Her ne kadar ben de eleştirsem de...)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti SAFAK SAHIN » 10 Ağustos 2009 15:14

şikayet var coma girin bakalım Orda renaultların durumunu görün.Bunu neden yazdım.....yazdım çünki en çok şikayet renaultta var ama millet Renaulttan da vazgeçemiyolar.Buda ne demek piyasa hep renaultcu ....işin tezat yönü şu hem en çok şikayet renoda hemde en çok satış renoda.Herkes istediğini söyleyebilir.Benim bundan anladığım en güvenilir ve en çok tercih edilen mRK reno.bu kadar basit.adamlarda piyasa buysa biz ne yapsak alacaklar düşüncesindeler .Ama 1-2 senedir artık şikayetler ve mailler ve kullanıcı bilinci onlaarı biraz daha kaliteli olmaya yöneltiyo gibi ...Bagaj lambası onlar için tırıviri ama bizim için önemli haklısınız.

ARABAMI ÇOK ÇOK SEVİYORUM İYİKİ KIRMIZI VE CLİO III ALMIŞIM
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti vipsezgin » 12 Ağustos 2009 07:29

safak abı konuyu güzel özetlemıssın

bende arabamı cok sevıyorudm :D
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti omeralemdar » 12 Ağustos 2009 10:53

sezgin allah büyük daha iyisini nasip eder yüce allah uzulme
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti vipsezgin » 12 Ağustos 2009 12:18

insallah ömer abıcm cumlemıze haklsınz ama bu benım ılk arabamdı o yuzden bendekı yerı ap ayrı :cry:
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti umurcak » 12 Ağustos 2009 12:21

üzülme sezgin abi inş yine alırısn ilkler hep güzeldir ve degerlidir ama bunu nasip eden allah baska bitane daha nasip eder
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti vipsezgin » 12 Ağustos 2009 12:27

umurcum ıyı dıleklerın cok tesekkur ederım ALLAH razı olsun evet haklısn
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti m.palmer » 04 Kasım 2009 11:59

Devrim demiş ki:
Kenancelik demiş ki:Yaris clio ile aynı segmentte olmasına rağmen sanki bizimkinin yanında A sınıfı gibi duruyor .30 bin lira çok para,o paraya bir üst sınıf oto alınabilir.
Aynen Kenan. O yüzden yazık diyorum. Bir şey demedim artık alan kişiye. Bir de ta Eylül'de teslim edeceklermiş, iyi mi!...

umurcak demiş ki:renaultu chevroletle kıyaslama bile derim ben...
Aracımı alacağım ayalrda Chevrolette'e gözüm oynamıştı aslında. Bilinen ve iyi bir marka olduğu için. Fakat öyle Amerika'daki gibi kaliteli olmadığını hatta yine bilinen bir otomobil üreticisinin imâl ettiğini duydum. Bir arkadaşımın aracına binmiştim. O zaman hoş da gelmişti aslnda.

Ama sonra showroom'da bizim Clio'lara binince fikrim değişmişti!...

chervolet dediğimiz araç saf ve saf daewoo kardeş..
m.palmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.6 16v
Kilometre: 15000
Lastik Markası: conti. sport cont.2
İsim ve Şehir: mustafa/K.K.T.C

İleti hedehodo » 21 Nisan 2010 15:55

araçlarımız fena değil ama renault'un da kesinlikle savunulacak bir tarafı yok. renault zihniyetindeki bir kaç marka dışındaki üreticiler kapılara bile aydınlatma koyarken bu arkadaşlar bagaja gerekli görmemişler. yani dağın başında zifiri karanlıkta yolda kalsak el fenerimiz de yoksa tamam.. hadi sonradan fark edip taktırdık da bu kadar da olmaz ki ya? tamam 23.000 çok büyük bir para olmayabilir ama 5 liralık ampülü çalacak kadar da az bir para değil yani.

ayrıca benim bu araçta anlayamadığım bir şey var. ilk başta birkaç sıkıntım oldu halledemediler, anlamıyorlar bu işten açıkcası. sorunlar da zamanla kendi kendine düzeliyor. bir ara motordan elektrik süpürgesi gibi ses geliyordu devir saatinde mesela 2 den, 3 den, 4 den geçerken falan. sonra kayboldu kendi kendine.. arabayı aldığımızda daha 3-4 ay olmadan koltuğu yatırmak için çevirdiğimiz aparat yalama oldu. direksiyondan garip garip sesler geliyordu komple değiştirdiler içindeki mekanizmayı. şimdi de şu kaloriferi sıcak tarafa doğru açmak için çevirdiğimiz zımbırtı bozuldu takıldı kaldı taş gibi. en fazla 3-4 defa kullanmışımdır oysa ki. arka kapıyı kapatırken sanki paslanmış kapı gibi takılıyor sonra garç diye bi ses çıkıyor öyle kapanıyor. ön camları indirip kaldırırken çatır çutur sesler geliyor ve ikisi aynı anda kapanmıyor yolcu tarafındaki daha geç kapanıyor. hareket halindeyken sürekli çıt çıt çıt diye ince bi ses geliyor. işin komik tarafı bunlar mekanik garanti bittikten sonra olmaya başladı. yani şu an resmen araba altımda dökülecekmiş gibi bir psikoloji oluştu.

ayrıca bizim araçların ülkemiz yollarına uygun olduğuna nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? bir kere aluminyum alaşımlı jantları çok çabuk yamuluyor. öyle çok sert çukurlara düşmemiş olmama rağmen geçenlerde dört jantı da düzelttirdim çünkü 100 ün üzerine çıkınca artık direksiyon elimden fırlayacakmış gibi titriyordu.

ben bir hata yaptım ve renault satın aldım üstelik hayatta almam dememe rağmen. o zaman 19 yaşındaydık ikinci elde istediğimizi bulamadığımızdan sabredemeyince 0 almaya karar verdik. benim burda farklı bir amacım yok yanlış anlaşılmasın sonuçta aynı aracı ben de kullanıyorum. ama bu arabayı bu kadar büyütmenin de manası yok.. sıradan bir araba işte. gerçekten sabredip ikinci el bir golf v veya seat leon almadığıma çok pişmanım. parçası ucuz falan filan da palavra. 30.000 bakımında 450 lira çıkardılar. reno'ya 450 lira vereceğime vw grubuna 500-600 verirdim senede bir zorlamaz insanı o kadar da.

renault ve fiat'ın ülkemizde imajı belli maalesef. ticari taksi veya şirket arabası olarak görebiliyorsunuz göz bebeğiniz olarak gördüğünüz araçları. bu da can sıkıyor işte. hiç bir özelliği kalmıyor insanın gözünde. 0 araba almanın da hiç bir mantığı yok. zaten sizin elinizdeyken de ne olacağı belli olmuyor, ciddi bir sorunu olunca düzeltemiyorlar zaten ve siz arabanızdan soğumuş oluyorsunuz.
hedehodo
ACEMI ER
ACEMI ER

İsim ve Şehir: Gökhan / İstanbul

İleti impossible » 21 Nisan 2010 16:58

m.palmer demiş ki:
Devrim demiş ki:
Kenancelik demiş ki:Yaris clio ile aynı segmentte olmasına rağmen sanki bizimkinin yanında A sınıfı gibi duruyor .30 bin lira çok para,o paraya bir üst sınıf oto alınabilir.
Aynen Kenan. O yüzden yazık diyorum. Bir şey demedim artık alan kişiye. Bir de ta Eylül'de teslim edeceklermiş, iyi mi!...

umurcak demiş ki:renaultu chevroletle kıyaslama bile derim ben...
Aracımı alacağım ayalrda Chevrolette'e gözüm oynamıştı aslında. Bilinen ve iyi bir marka olduğu için. Fakat öyle Amerika'daki gibi kaliteli olmadığını hatta yine bilinen bir otomobil üreticisinin imâl ettiğini duydum. Bir arkadaşımın aracına binmiştim. O zaman hoş da gelmişti aslnda.

Ama sonra showroom'da bizim Clio'lara binince fikrim değişmişti!...

chervolet dediğimiz araç saf ve saf daewoo kardeş..

evet dogrudur, ülkemizde opel grubunun sattıgı chevrolette araçlar yurtdışında birebir aynı sadece amblemleri daewoo..
yalnız altını ciziyorum yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim; opel grubunun sattıkları, yoksa o hayvani pick-up ve jeepleri tabi ki amerikan..
ayrıca da örnegin m.palmer kıbrısta bizim araclarımızdan kullanıyor, niye? demek ki arabasını seviyor? orda arabaları fiyatlarının ne derece düsük oldugunu biliyordur herkes, gecenlerde tatil icin gittigimde arkadaşa bmw 320i baktık, hem 4kapı hem coupe cabrio, yani iki modele de baktık, yarısı pesin yarısı 900tl taksitle gibi bişidi, tam anımsamıyorum rakamı ama burda o paraya eski kasasının ikinci elini anca alırsın o paralara..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti brkyx » 15 Ocak 2011 11:17

Babamda 98 model megane 1 rxt var onda her türlü ayrınyıya yer verilmiş ancak extreme cliomda bagaj lambası bile olmaması cidden üstüne gidilmesi gereken bir konu selamlar Berkay.
brkyx
ER
ER

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 65 hp
Kilometre: 85000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Tekirdağ

ÖncekiSonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi