Bir daha Renault almam

?

Bir daha Renault almam

İleti thpozitif » 27 Temmuz 2009 01:31

Bir daha da Renault almam arkadaş. Bagaj ve torpido gözünde aydınlatma olmayan, biraz hızlı gidince sağından solundan garip sesler gelen, yeni arabadır teknolojisi yenidir bir amacı vardır dediğim sesin fren kaliperlerinden geldiğini anladığım ve Renault'un kurum olarak Türkiyedeki tüketiciyi "keklediğini" düşünmeden edemediğimden ve bunu sindiremediğimden bir daha Renault almayacağım.

Ya adamlara bagajda lamba olmaz mı diye isyan ediyorum verilen cevap, "lagunada bile yok." iyi halt etmişsiniz diyesim geliyor da muhattab o adam değil.
thpozitif
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Clio III Authentic
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: tufan istanbul

Re: Bir daha Renault almam

İleti oguz1 » 27 Temmuz 2009 10:33

Ben şöyle bir yorum getireyim evet renault alınmaz? Neden alınmaz ? Neden aldık?

Neden aldığımızın yanıtı bu ülke dağ tepe yollar bozuk ve ekonomik sıkıntı çekilen ve yakıtın pahalı satıldığı bir ülke. Dağ tepe ve yollar bozuk dedik, bu yüzden araçlar çabuk dökülüyor. Dökülmeyen avrupa araçların altı yere yakın, parça ve işçilikleri pahalı.
Sağlam ve az arıza veren, az yakan, parçası ucuz , ve çok satılan araçların başınmda renaultun araçları geliyor. Bundan şu sonuçta çıkmasın torpidoya lamba koymamayı hiçbir cevap anlatamaz, 25 000tl lik araçta 2-3 tl lik lambayı esirgiyor. Olacak şey değil.

Sesler konusunda ise şunu söyleyim yukarda dediğim gibi yolarımız bozuk, toyota ve Wv, honda topiklerini bir dolaşın hepsinde ses proplemi var bu kaçınılmaz. Ufak tefek dokunuşlarla sorunlar büyük ölçüde hallediliyor. Bizim forumumuzdada bu sorunların çözüleri var.

Bir başka renaultun ayıbı daha var şahit olduğum için rahatlıkla yazıyorum insanlara boyalı aracı sıfır diyede satabiliyorlar. Dikkat etmek lazım alırken muhakkak boya kalınlık testinden geçirmek gerekiyor.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti umurcak » 27 Temmuz 2009 14:26

arkdasım sana hak veriyorum hakikaten diger sınıf arablarına baktıgında cok iyi özellkleri oluyo bende bu konuda isyan ediyorum renaulta bile bile bunu neden yaparlar ki??yane enayimiyiz biz kimse sikayet etmiyomu ettiklerinde dikate almıyolarmı yaw :evil:
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti Kenancelik » 27 Temmuz 2009 15:37

Arkadaşlar tamam sıkıntıların olduğu konusunda mutabıkız,özellikle bagaj ve torpito lambasının olmaması büyük ayıp.Renaultun bu konuda çok fazla tepki almasına,eleştirilmesine rağmen ısrarla bu geleneğini sürdürmek istemesi insanın aklına satış politikası ya da sürümden kazanmak gibi bir takım saçma olasılıklar getiriyor.Onun dışında müşteri şikayetlerinin diğer markalarda da(özellikle Fiatta) olduğunu unutmayalım.Son gittiğim renault servisinde karşılaştığım ilgi ve alaka olumsuz bir takım alışkanlıklarımı renault yönünde olumlu yönde etkilediğini rahatlıkla söyleyebilirim.
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti Arslan » 27 Temmuz 2009 20:03

Genel bir değerlendirme yaptığımda hep yollar Reanult a çıkıyor bende. Yaygın servis ağı tamam. Yedek parça ve fiyat sıkıntı yok tamam. Yan sanayi ucuz parça tamam. 2.el tamam. Fiyat makul tamam. Renault bu aracı belli bir alıcı kitlesine hitap edecek şekilde yapmış. Bir alman bir japon B sınıfı araç eşit donanımlı daha pahalı. Ben ödediğim paranın karşılığını aldığımı düşünüyorum. Ha şu da var: Clio nun ufak tefek eksiklikleri ve sorunları var. Ben her zaman derim. Renault okyanusları aşıp derede boğulan bir firma. Tabi bunu karşılaştığım sorunlara göre söylüyorum. Ben de bir daha asla Reno almam diyorum ama şimdi yeni megan a bakıyorum. Gel işin içinden çık:)
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti thpozitif » 28 Temmuz 2009 00:03

saydıklarımın yanında bahsettiğiniz gibi yaygın servis ucuz parça ve bunun gibi artıları var tabii ki fakat avrupaya ihraç edilen araçlarla aynı kasaya sahip olup da bir yerlerde bir kablonun ucunu boş görmek, bir yuvayı boş görmek insanın canını sıkıyor. ben merak eddiyorum hızlı giderken avrupadaki ihraç araçlarda ses çıkıyor mudur kapılardan. bu sesin sebebi kalitesiz parça kullanımından kaynaklanıyorsa ki bence öyle otomobilin daha önemli olan hayati kısımlarında da aynı durum söz konusu mudur diye düşünmeden edemiyor insan. istisnasız her clionun kaliperlerindeki o parçe neden gevşer de ses çıkarır? mesela kapı açma kollarımızın iç taraflarındaki kızıl ötesi olduğunu tahmin ettiğim algılayıcılar ne işe yarar. he bizim iç piyasadaki araçlarda bir işe yaramadığı kesin de neden koyuyorsunuz peki. hadi benimki authentic. e bu clionun en üst donanım paketinde bile bu algılayıcıların bir fonksiyonu yok bildiğim kadarıyla. yani araç aynı araç ama ihraç araçlarla yurt içine yollanan araçlar arasında malzeme kalitesi açısından çok büyük farklar var diye düşünüyorum ben.

tüm bunlarında pazarlama stratejisiyle bir alakası yok kanımca. çünkü her hangi bir stratejileri yok türkiyedeki piyasayla ilgili. avrupaya araçları ucuz ucuz türkiyede imal edelim. yurt içi piyasaya da sürelim ama kıs kısabildiğin kadar.

o kadar pişmanım ki renault'u tercih ettiğim için. anlatamam..

tüm bunlar benim kendi subjektif görüşlerimdir - ki ben canı gönülden bunların aynen düşündüğüm gibi olduğuna inanıyorum.

aşağıdaki link de farklı bir kaynak olsun.
http://www.aracforum.com/renault/16594-renault-megane-almak-isteyenlere-duyurulur.html
thpozitif
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti vipsezgin » 28 Temmuz 2009 11:15

yani renaultu bır alan pişman bırde alamayan gıbı bırsey olmus :)

herseye rahmen arabalarmz gercekten cok dayanıklı :D
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti Arslan » 28 Temmuz 2009 11:19

Benim bütçem belli. Gidip 33bine aynı segment bir toyota yaris mi alayım? yada wv polo mu alayim? Ne kadar ekmek o kadar köfte. 23 bine clio3 aldım. Fark 10bin. Hakkını ve parasının karşılığını veren bir araç. Memnunum ama keşke parça ve malzeme kalitesi daha iyi olsa. Ufak hesap derdine düşmese. Yok bagaj lambası, yok torpido lambası, yok viraj kolçakları, yok silecek motoru, yok fren gıcırtısı..
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti Devrim » 28 Temmuz 2009 14:27

Arslan'ın son iletisi bu konuyu özetliyor gibi bence...

Bu arada, verilen bağlantıdaki Halid isimli kişinin sorunu büyükmüş evet. Fakat, "Zaten, Reno’nun, genel olarak, az okumuş, köylü, cahil, kültürsüz, lümpen kesimin tercih ettiği bir marka olduğunu göz önüne alıp, kesinlikle uzak durmak gerekiyordu. Bu kesim, arabayı, ayağını yerden kesen bir vesait olarak algılıyor." sözü kötü bir genelleme olmuş. :fool:
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Kenancelik » 28 Temmuz 2009 15:13

Devrim demiş ki:Arslan'ın son iletisi bu konuyu özetliyor gibi bence...

Bu arada, verilen bağlantıdaki Halid isimli kişinin sorunu büyükmüş evet. Fakat, "Zaten, Reno’nun, genel olarak, az okumuş, köylü, cahil, kültürsüz, lümpen kesimin tercih ettiği bir marka olduğunu göz önüne alıp, kesinlikle uzak durmak gerekiyordu. Bu kesim, arabayı, ayağını yerden kesen bir vesait olarak algılıyor." sözü kötü bir genelleme olmuş. :fool:

Evet hiç etik olmamış gerçekten.Clio 3 com sakinleri olarak üstümüze almıyoruz bile.Hadi bizi geç Devrim gibi Akademisyen var kardeşim aramızda boru mu? :P
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti umurcak » 28 Temmuz 2009 15:53

bencede su terim::büyük denizlerden gecip ufak sularda boguluyo renault...ben buna cok kızoyrum birazdaha malzemeden calma arabanın 2 milyar daha fazla sat ne olur yane :( aslında bütün arabaların var eleştrilcek yönleri 4/4lük hiç bise olmaz ama yane renault gibi eski bi markayı tercih etmeyenlere sordugumda adamların dedi sey kalitesiz diyolar..tmm arabamız kalitesiz deil n captan da 5 yıldız almıstır ama iç mekanda kuıllanılan malzemeler cok kalitesiz bunları giderimesi lazım renaultun..
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti Arslan » 28 Temmuz 2009 19:29

Yani. Benim babam zengin değil. Varını yoğunu bizi okutmak için harcadı. Üniversite okuduk. Meslek lisesi öğretmeni olduk. Bu forumdaki arkadaşların da hepsi kaliteli insanlar. Biz Reno seçtik diye köylü cahil mi olduk? Arabamı kuruşuna kadar alnımın teri ile helali ile aldım. Hiçbir kimseden yardım almadım. Ama zengin bir dayım, babam falan olsada iyi olurdu hani. Bizim maddi imkanlarımız bu kadar. Ha daha çok olsaydı tabiki bende bir golf, audi, bmw falan binerdim. Binenlerede olumsuz bakmam. Allah herkesin gönlüne göre versin, kaza bela vermesin.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

İleti thpozitif » 28 Temmuz 2009 23:23

ya yanlış anlaşılmasın o cümleyi benimsediğimden değil sadece problemlerin bir listesi için o linki kaynak gösterdim. sonuçta ailemizin 3 otomobilinden ikisi renault idi.
thpozitif
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti Devrim » 29 Temmuz 2009 14:09

Yo Tufan pardon, sen de yanlış anlama. O maksatla vermediğini biliyorum. Orası dikkatimi çektiği için alıntıladım. Biraz konu içeriğine müdahale ettim sanırım. :sorry:

Arslan'ın dediği gibi, biz de kendi mâli durumumuza göre aldık aracımızı. Aslında ikinci el VW araçlara denk geldik ama yine de bazı kıyaslamalar sonucu Renault aldık. Evet ben de kızıyorum Renault'a bazı noktalarda ama "benim kendi" kriter ve değerlendirmelerim sonucu ortalama iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum.

Bir daha Renault alır mıyım? Sanırım alabilirim. Zaten bu yüzden etraftaki arkadaşlarımıza tavsiye ediyorum aracımı. Ama tabii ki uyarıyorum; şuna şuna buna dikkat edin, bagaj ve torpido lambalarını kontrol edin vs.vs. diye...

Öncelikle ben aracımın motorundan memnunum. Umarım ilerde olmadık bir zaman, olmadık bir yerde sorun çıkartmaz. Onun dışında sağdan soldan gelen sesler yok diyebilirim veya gerçekten çok az. Kulağıma daha çok vitesin önündeki bardaklıktan veya torpidodaki maddelerin çıkardığı ses daha çok geliyor. Bir de, geçen sene arka kapılara hoparlör taktıktan sonra sanırım kabloları sabitlemeyi unutmuş olmalıyım ki kablo kımıldama sesleri geliyor arka kapılardan, o kadar.

Ayrıca benim kayınpederde de Megane II yerli yapım sedan var. Teknik olarak tek bir sorun yaşamadı adam. Ha, bu Renault'u aklar mı? Elbette ki hayır. Demek ki stabil bir üretim yok görünüyor. Bir araç tertemiz yürürken, diğerinde bu çoklukta aksaklıkların olması oldukça şaşırtıcı. O yüzden bu, Renault'u -en azından yerli üretimi- güvenilmez yapıyor. Bu noktada endişem yok değil...

Ama yine de (aracıma karşı yaşadığım çok kötü bir olay olmadığı için) "tekrar Renault alır mıyım?" sorusuna olumlu yaklaşıyorum. Bazen insan başına gelince öğreniyor belki de...

Bu ne ya, günlük gibi oldu yazdıklarım... :o :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti thpozitif » 29 Temmuz 2009 14:37

Arslan demiş ki:Benim bütçem belli. Gidip 33bine aynı segment bir toyota yaris mi alayım? yada wv polo mu alayim? Ne kadar ekmek o kadar köfte. 23 bine clio3 aldım. Fark 10bin. Hakkını ve parasının karşılığını veren bir araç. Memnunum ama keşke parça ve malzeme kalitesi daha iyi olsa. Ufak hesap derdine düşmese. Yok bagaj lambası, yok torpido lambası, yok viraj kolçakları, yok silecek motoru, yok fren gıcırtısı..

benim aynı segment araçlarla arasında bu kadar çok -10bin- fark olduğundan haberim yoktu. durum böyleyse motorda bir sıkıntı çıkmadığı sürece bahsedilen sorunlar görece normal sayılabilir.
thpozitif
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Sonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 63 misafir