Bir daha Renault almam

?

Re: Bir daha Renault almam

İleti Devrim » 30 Temmuz 2009 07:50

Dün duydum; Bir yakınım 30bin TL'ye gidip Yaris almış. Yazık dedim. Resmen yazık o paraya...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti vipsezgin » 30 Temmuz 2009 08:15

erim demiş ki:Valla ben 36 milyar verip Dinamik versiyon aldım. Tabiiki bir üst kategoride kalite üretimi yapıyorlar. O zaman işte başka markalarla kıyaslamaya gerek kalmıyor. Benim arabadan hiç bir şikayetim yok, benim kendime şikayetim var. banka faizi ile birlikte 41 milyar ödediğim arabam şu anda 25-26 milyar a satılıyor. zarar çok büyük. Bir daha asla ama asla sıfır araba almam. Sıfır alacak kadar zengin olmadığımı anladım. İçim acıdı valla bu kadar değer kaybedince!!!!

25-26 mı bu fıyatı veren varsa hıc vakıt kaybetme hemen ver bence erım abı sıfır fıyatları kactan baslıyor :( benım arabaya galerıye gösterdım 15 verdıler :evil:
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti umurcak » 30 Temmuz 2009 10:57

araclarımızım motoru gercekten saglam..aracımdan cok memnunum sorunu yok gibi ama diyorum ya bazı eksikler beni kızdryo içerdeki malzeme kalitesi oldukca kötü yane elle tutup cektiginde elinde kalcakmıs gibi gelyo bazı parclar...ilerde belki bu sorunlarını düzeltirler varsın olsun üzerine farkı koysunlar ama en azından renault dendimi saglam kaliteli araba akla gelsn
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 0
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti Kenancelik » 30 Temmuz 2009 14:22

Yaris clio ile aynı segmentte olmasına rağmen sanki bizimkinin yanında A sınıfı gibi duruyor .30 bin lira çok para,o paraya bir üst sınıf oto alınabilir.
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti umurcak » 30 Temmuz 2009 14:45

renaultu chevroletle kıyaslama bile derim ben..yane diger markalara göre diyorum tavan kaplaması olsun iç kapı kolları olsun koltukları olsun kalitesiz sanki elle cektginde hemen cıkacakmıs dökülcekmiş gibi dikat edersenizgörürsnüz..
umurcak
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Yakıt: opet 95 oktan
İsim ve Şehir: UMUR-iskenderun

İleti Devrim » 31 Temmuz 2009 15:15

Kenancelik demiş ki:Yaris clio ile aynı segmentte olmasına rağmen sanki bizimkinin yanında A sınıfı gibi duruyor .30 bin lira çok para,o paraya bir üst sınıf oto alınabilir.
Aynen Kenan. O yüzden yazık diyorum. Bir şey demedim artık alan kişiye. Bir de ta Eylül'de teslim edeceklermiş, iyi mi!...

umurcak demiş ki:renaultu chevroletle kıyaslama bile derim ben...
Aracımı alacağım ayalrda Chevrolette'e gözüm oynamıştı aslında. Bilinen ve iyi bir marka olduğu için. Fakat öyle Amerika'daki gibi kaliteli olmadığını hatta yine bilinen bir otomobil üreticisinin imâl ettiğini duydum. Bir arkadaşımın aracına binmiştim. O zaman hoş da gelmişti aslnda.

Ama sonra showroom'da bizim Clio'lara binince fikrim değişmişti!...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti vipsezgin » 01 Ağustos 2009 08:57

Alp_o demiş ki:Sezgin kardeşim senin arabaya 15 veren galeriye söyle ellerinde senin arabanın ayarında varsa 16'ya hemen müşteri bulayım

ahh alp abıcım sıkıstgın zaman bır malı satıyorum deyınce mındar edıyorlar eskı kasa clioII ler bıle 17 ye kadar var ve satılıyor abı 15 dedı adam bana yaa :evil: bıde ben dedım bak abı ayna kapakları orjınal boyalı kapakla degıstrdm ıcı komple kapı koları dahıl krom kaplama dedım bana dedıkı ne işe yarıyor ki onlar dedi adam :evil: [b] elimde kalacaktı satmıyorum dedım cıktım arkamdan nıye kızıyorsun yaw dıyo bıde [/b]
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti thpozitif » 01 Ağustos 2009 09:59

satış için galeri yanlış seçim diye düşünüyorum. tefeci gibi adamlar. hemen öldürüyorlar arabayı. internetten ayrıntılı fotoğraflarla meraklısını bulmak daha iyi tabii ama biraz uzun sürüyor o da.
thpozitif
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Clio III Authentic
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci
İsim ve Şehir: tufan istanbul

İleti vipsezgin » 01 Ağustos 2009 10:08

umurcak demiş ki:araclarımızım motoru gercekten saglam..aracımdan cok memnunum sorunu yok gibi ama diyorum ya bazı eksikler beni kızdryo içerdeki malzeme kalitesi oldukca kötü yane elle tutup cektiginde elinde kalcakmıs gibi gelyo bazı parclar...ilerde belki bu sorunlarını düzeltirler varsın olsun üzerine farkı koysunlar ama en azından renault dendimi saglam kaliteli araba akla gelsn

evet aslında tavan malzemesı kalıtesız neden böyle dıyorum tava lambasını degıstırrken tavan malzememızın karton oldugunu gördunm :) cok ınce kartondan yapılmıs ve temızlenınce asla eskısı gbı olmaz dıkkatlı olun
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 01 Ağustos 2009 10:17

thpozitif demiş ki:satış için galeri yanlış seçim diye düşünüyorum. tefeci gibi adamlar. hemen öldürüyorlar arabayı. internetten ayrıntılı fotoğraflarla meraklısını bulmak daha iyi tabii ama biraz uzun sürüyor o da.

cok hakılsınz ben en kötu ıhtımalı dusundum ne verırler dıye ama gıtmez olaydım morelımı bozdular cok :(
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti omeralemdar » 04 Ağustos 2009 22:09

tamam bizim arabalarında mutlaka kusurları var ama.. türkiye şartlarında yıllardır lider reno türkiyenin yollarda banamısın demiyor... kendi sınıfında çok güzel bir araç... aslında bizim araçlar öyle hapalıda degil <ötv + kdv > fiyatları yükseltiyor bence
kazasız yollar
omeralemdar
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 67057
Yakıt: benzin
Lastik Markası: Kumho Kh18 185/60/15
İsim ve Şehir: ömer alemdar /ANKARA

İleti bowie » 07 Ağustos 2009 13:57

olsun renault herzmn renaulttur :)
bende yaklaşık 1-1,5 aydır clio hb 1,5 dynm. kullanıyorum. aracım şimdi 6000km oldu. en çok kafama takılanlardan birinin konusu açılmış. bagajda aydınaltma var ama torpidoda dynm versiyonda olmaması beni üzdü. ama çözüm varmış servis 23tl'ye torpido lambası takıyor (komediye bak :D )
önceki aracımda renaulttu(megane coupe). çok memnundum. hiç aksilik yaşamadım. babamın aracıda 2004 megane II sedan dynm. aracı 58000km de olmasına rağmen tıkırtı yok. sanıyorum ki segmentteki değişim malzeme işçilik kalitesini bayağı etkilio.

donanım ve sürüdürülebilirlik açısından makul araçlarımız var arkadaşlar. sadece olumlu yaklaşalım. eve şimdi girdim sıfır aldığım araçta bile başlayan cam tıkırtısı şimdiden hoşuma gitmeye başladı :p
bowie
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 85BG
İsim ve Şehir: haldun ankara

ÖncekiSonraki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir