Bir daha Renault almam

?

Re: Bir daha Renault almam

İleti mekyus » 07 Ocak 2013 19:32

ben de reno almam araba mı sevmediğimden değil renonun küçük çakallıkları mide mi bulandırdığı için torpido gözünde nasıl lamba olmaz mesela.
Fakat abi Clio4 ün görünüşü çok iyi be abiler ablalar :D
mekyus
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 30000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: zafer istanbul

İleti alperenfatih » 08 Ocak 2013 09:51

Aslında bu tip olaylar diğer markalarda yok mu var. Mesela bir ağabeyimiz yeni aldığı Astra classic'lere kapı çıtaları koymadıklarından yakınıyordu, bayiden 600TL fiyat istediklerini söyledi.
alperenfatih
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 14000
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: A. Fatih Elazığ

İleti Burock » 08 Ocak 2013 20:40

alperenfatih demiş ki:Aslında bu tip olaylar diğer markalarda yok mu var. Mesela bir ağabeyimiz yeni aldığı Astra classic'lere kapı çıtaları koymadıklarından yakınıyordu, bayiden 600TL fiyat istediklerini söyledi.

Kapı çıtaları model bazlı değiştirildi. 2008 Ve sonrası astra classiclerde kaldırıldı. Çok da gerekli değil. Ancak torpido lambası ya da cam düğmelerinde aydınlatma vb. her an daha gerekli diyebiliriz. Reno alınır mı alınabilir, Laguna ile Civic'i aynı kefeye koyan dostum sınıfları farklı, Laguna her türlü Civic'ten üstündür. Accord deseydin bak ona sözüm yoktu. Kıyaslama yapacak isek, aynı sınıfı kıyaslayalım. Misal Civic mi megane 3 mü? Son kasa civic değil ancak bir önceki seri olabilir. Onda da torpido çok sert malzeme onun dışında güzel araç. Otomatik benzinli + Lpg yerinde bir tercih olur. Fiyat performansta hele hiç kaybın olmaz.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti burak120320 » 08 Ocak 2013 23:06

Adaş kapı çıtası o kadarda gereksiz değil, benim arabada da yok. oturduğum sitenin otoparkına arabaları kaldıma dik şekilde yan yana park ediyoruz. Yanıma park eden aracın kapısını dikkatsiz açan biri benim arabayı çok kolay çizebilir, kapı çıtası olsa daha umursamaz park edebilirdim. Ancak burdaki durum clionun torpido lambası gibi çalma çırpma değil, tasarımla alakalı diye düşünüyorum.
burak120320
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: 308 Sportium
Motor Tipi & Gücü: 1.6 hdi
Kilometre: 52000
Yakıt: Shell Nitro
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: Ankara

İleti planetearth » 10 Ocak 2013 10:25

Hemen hemen her markada farklı sıkıntılar olabiliyor. benim diğer aracım farklı bir markaydı inanın onda da saç baş yolduran hiç ummadık yerden hatalar sıkıntılar baş gösterebiliyordu. Fransız araçları biraz hassas ve stabilize yollara gelemeyen araçlar diye düşünüyoum.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5

İleti tayfun52 » 13 Temmuz 2014 20:40

Benim aracım 2012 modelleri clio grandtour Night Day. Bagaj ışığı, torpido ışığı hepsi var. Aracım Full. Ben memnunum Renault'an. Göğüs deri kaplama. Arabama binen ilk iş deri kaplamalı göğsü görüyor ve dikkatini çekiyor
tayfun52
ER
ER

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 90hpi
Kilometre: 32000
Yakıt: Opet Full force
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: tayfun çorbacı ordu

İleti planetearth » 14 Temmuz 2014 13:46

tayfun52 demiş ki:Benim aracım 2012 modelleri clio grandtour Night Day. Bagaj ışığı, torpido ışığı hepsi var. Aracım Full. Ben memnunum Renault'an. Göğüs deri kaplama. Arabama binen ilk iş deri kaplamalı göğsü görüyor ve dikkatini çekiyor

donanım konusunda bende çok memnunum 2006 model dynamique (tekno+konfor paket) göğüs deri gibi yumuşak bir malzeme kaplı, far sensöründen, dijital klimaya, viraj aydınlatma sisteminden, 6 hava yastığına, mp3 çalara, yağmur sensörüne, orjinal çelik jant, full + full. Modeline göre hala güncel modellerle yarışabilen donanıma sahip, bu paraya daha iyi ve donanımlısını alamayacağım için renault'u tercih ettim. Bir daha alırsam megane 3 ithal almayı düşünüyorum.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Lastik Markası: continental cpc 5

İleti akres » 14 Temmuz 2014 16:54

2008 clio 3 BVR aracımı satıp yerine ilk sahibinden 77 bin km'de 2005 nissan almera aldım. 2500 lira da arttı. Bütün ama bütün parçaları clio 3 ten daha ucuza bulabiliyorum. Bu ilginç geldi. Henüz hiçbir arıza vermedi. 5000 km yol yaptım. aradaki fark şu: Daha tok, sağlam ve sorunsuz bir arabaya biniyormuşum gibi geliyor. Cliomuz çok kibarmış... Allah korusun en ufak bir kazada kendini hemen dağıtma meyilli... Ama yine de güzeldi clio 3.
akres
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: Nissan Almera
Motor Tipi & Gücü: 1.5 98bg
Kilometre: 83000
İsim ve Şehir: Ahmet Kurt Erzurum

İleti KAZIMYILMAZ » 14 Temmuz 2014 21:27

akres demiş ki:2008 clio 3 BVR aracımı satıp yerine ilk sahibinden 77 bin km'de 2005 nissan almera aldım. 2500 lira da arttı. Bütün ama bütün parçaları clio 3 ten daha ucuza bulabiliyorum. Bu ilginç geldi. Henüz hiçbir arıza vermedi. 5000 km yol yaptım. aradaki fark şu: Daha tok, sağlam ve sorunsuz bir arabaya biniyormuşum gibi geliyor. Cliomuz çok kibarmış... Allah korusun en ufak bir kazada kendini hemen dağıtma meyilli... Ama yine de güzeldi clio 3.

Yeni aracınız hayırlı olsun. Almera'lar çok güzel arabadır.
Almera'yı Megane ile kıyaslamak lazım...
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti mehmetturk » 31 Ağustos 2014 22:28

thpozitif demiş ki:Bir daha da Renault almam arkadaş. Bagaj ve torpido gözünde aydınlatma olmayan, biraz hızlı gidince sağından solundan garip sesler gelen, yeni arabadır teknolojisi yenidir bir amacı vardır dediğim sesin fren kaliperlerinden geldiğini anladığım ve Renault'un kurum olarak Türkiyedeki tüketiciyi "keklediğini" düşünmeden edemediğimden ve bunu sindiremediğimden bir daha Renault almayacağım.

Ya adamlara bagajda lamba olmaz mı diye isyan ediyorum verilen cevap, "lagunada bile yok." iyi halt etmişsiniz diyesim geliyor da muhattab o adam değil.

Laguna da bile yok diyen salağa de ki: "1994 model Broadway'de bile var. Buna dersin?" Saçmalık... Tenekeye biniyoruz işte.
mehmetturk
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 65hp
Kilometre: 50184
Yakıt: Total Doco
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: Mehmet YILDIZ İstanbul

İleti Burock » 03 Eylül 2014 21:47

Biz renault için haklı demiyoruz, ancak biraz üretim de kâr stratejisi malesef sorun. Eskiden renault az yakan emsallerine göre uygun satılan bakımları ve parçası uygun olan araçlar üretirdi. Ancak şu an için aracımı sattım yeni araç bakıyorum, sıfır 3bazlı kimse bana bir megane 3'e ya da Fluence'e 70 bin ve üstü fiyat verdiremez, şahsen bu kadar para verdikten sonra illaki sıfır demiyosam ne merso, audi, bmw'ler var. 2/3 yaş eski olur. Ama arabaya bniyorum derdim. Neymiş ÖTV zammıymış, bir dizel clio ne zamandır 55 bin fiyat ediyor? Bu şartlarda sonraki aracım zor renault olur, eskiden albenisi vardı. Piyasada emsallerine göre 3-5 bin uygun olurdu. Bu fiyatlarla Sıfır renault zor alınır. İkinci el olabilir.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti oguz1 » 07 Eylül 2014 16:57

semih89 demiş ki:arabayı alan herkes tepkisini dile getirsin bakalım o aynalar birden nasıl elektrikli oluyor, birden nasıl heryere lamba konuyor :) ben eminim ki adam akıllı clio megane kullananlar biraraya gelse en üst seviyeye kadar bu derdi iletse ve basında falan ciddi anlamda haber olsa bakın bakalım renault herkesi nasıl çağırıyor gelin ücretsiz takıcaz diye :) nerde... memleket koyun. kimse kusura bakmasın 2011 yılında satılan otantik clio 1975 model mercedesten binlerce kat daha donanımsız. 1989 renault 11 ile aynı donanımda :) o karbüratörlüydü pardon... renault'un suçu değil kusura bakmayın , alan adamlar bizleriz. o torpido lambasının renoya maliyeti 1lira olmaz bile. tüm araçları çağırda taksa malzemeden bakımlarda bunu ücretsiz taksa , bir reklama harcadığı paradan çok daha az masrafı olur. kusura bakmayın ama kimse araba alırken bagajı açıp içinde ampül var mı diye bakmaz , baktığı absdir teypdir klimadır vsdir. bunlar standart şeyler çünkü. sırf reno biraz daha kar edecek diye böyleşeylerden ödün veriyorsa ilerisi için ona sıkıntı olur. millet artık uyandı son yıllardaki satış rakamlarına bakarsanız bu çok açık . megane daki üstünlüğü artık hiçbir segmentte yok . ben şahsen Bursa'da üretilen bir arada Türkiye'de satılıyorsa en yüksek donanımda olmasını isterim uygun fiyatlara.

işin özü alan memnun satan memnunsa sıkıntı yok :) ama sakın üst donanımına binmeyin aracın soğumayın aracınızdan..

Hemen hemen tüm yorumlara göz gezdirmeye çalıştım. Bende şunları ekleyeyim aracımızı fazla büyütüp kendi kendimizi kandırmayalım. Reno clionun kendi segmentinde diğer muadillerinden üstünlükleride var üstün olmayan yönleride var bu herkesin kendi bakış açısıyla değişiyor.

2006 yılında ilk çıktığında o yılın dünyada yılın otomobili seçilmişti.

Baz versiyonları diğer rakiplerinde donanım olarak üstündü.

İç alan diğer muadillerinden üstündü.

Fren mesafesi üstündü.

n cap tan 5 yıldız alması muadillerinden üstündü

Şöförün görüş mesafesi muadillerinden üstündü.

Arka dingil mesafesi diğer muadillerinden üstündü.

Parça ve işçilik yerli otomobil olması sebebiyle (yan sanayisi ) uygundu.

Bunların üstüne 1.5 dizel motorun ekonomikliği, seriliği ve sorunsuzluğuda eklenince dünyada en pahalı yakıtı kullanan Türkiyede çoğu insanın benim gibi seçim sebebi oldu.

Benim eleştirim şu konuda olacak o yıllardada birlikte renault genel merkezine yazılarımızla ilettiğimiz kronik sorunların sahiplenilmemesi ve bu sorunları genel bir çağırma ile servise çağırarak halledilmemesinden gelmekteydi. Kronik sorunların büyük bir bölümünü garanti devam ederken forumumuzun yardımıyla erken teşhis edip hallettirdik. Garantinin bitmesinde 1 ay sonra başlayan sorunlara ise hala el attırmadım.

eğer üst segmen arabaya binerseniz o zaman anlıyorsunuz yerinizi yurdunuzu.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

Önceki

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi