Renkli film hakkında

?

Renkli film hakkında

İleti 10'R » 14 Mayıs 2009 19:24

Arkadaşlar benim bir sorum ( Türkiye'de ) olacak siyah ve tonları hariç ne renk filmler var aynalı ve aynasız olarak? :D ve nerden bulunur/ edinilir ?
Ben bir kaç site buldum fakat türkiyede değiller malesef.

:arrow:

http://royalautotrim.com/Products.htm
http://windshieldtints.com/
http://www.hotrodthug.com/hotrodthug/81 ... 6AF9C.html
http://www.somersetautotints.co.uk/Shades.html
http://www.k2oc.com/index.php?file=view ... s&p=205850
http://www.pdxgrafix.com/home/index.php ... &Itemid=26
http://www.jerseyrice.com/images/rice/e ... w_tint.jpg
10'R
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault Symbol2010
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 65 Hp/Bg
Kilometre: 47000
Lastik Markası: GoodYear
İsim ve Şehir: Onur İstanbul

Re: Renkli film hakkında

İleti 10'R » 14 Mayıs 2009 19:29

http://www.olgunotodizayn.com/garaj/camfilmi/oto_color_11.html
Birde bunu buldum.
10'R
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti 10'R » 15 Mayıs 2009 08:25

Tavsiye için teşekkür ederim yalnız benim demek istediğim siyah ve tonları değil ( film olarak ) renkli ama kaliteli olmasını isterim hani siyah herkeste var o yüzden demiştim :D
10'R
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti Devrim » 20 Mayıs 2009 23:52

Arkadaşlar;

Bu aralar ben de film işine taktım. Yaz da geldi, tatil ve gezi vb. atraksiyonlar da başlayacaktır hani. Yalnız üç beş sorum var size, danışmak istediğim...

1) Öncelikle biliyorum ki, bizim araçların camları öyle pencere camı gibi ak pak değil. Derecesini bilmiyorum ama benim aracın camları kendinden renkli. Yani bir ton koyu gösteriyor dışarıyı. Bana mı öyle geliyor diye okuldaki diğer arkadaşlarınkiyle karşılaştırdım, bazı araçlarda (diğer markalarda) var, bazılarında yok. Hatta bana iki kişi, aracımda film olup olmadığını sordu. Ben de "ne alaka? yok tabi" demiştim. Sanırım o bir derece koyuluğu farketmişler.

2) Bu madde, üsttekiyle ilintili. Koyu bir film düşünmüyorum, çok açık da düşünmüyorum. Orta düşündüm. Ama yukarıda anlattığım gibi, zaten hafif renkli olan cama "orta" derece film yaparsam çok mu koyu olur acaba?... Sizin camlar da renklidir mutlaka. Orta derece film yaptıranlar memnun mu, yoksa en açık derece film mi yaptırayım?

3) Bu film olayı yan 4 cam için uygulanıyor elbette. Peki bagaj camına da illâ yapılıyor mu? Ve ön cama?

4) Bunu bir öğrencimden duydum; Camın üzerine yerleştirilen filmi yapıştırmadan önceki kesme işlemi esnasında camı -istemeden- çizebiliyorlarmış. Özellikle bagaj camına yapıştırırken, rezistans şeritlerinin üzerine yapıştırmamak için, rezistans'lar açıkta kalacak şekilde filmi boydan boya keserek çıkartıyorlarmış. Bu işlem esnasında, yani kesme işlemi esnasında cam çiziliyormuş. Ne diyorsunuz bu konu hakkında?

5) Hadi yaptırmaya karar verdim diyelim, acaba ön iki camı açık, arka iki camı bir koyu ton yaptırsam sizce olur mu? Yani şık veya racona uygun olur mu? :)

6) Son olarak araçta renkli cam varsa ruhsata işletme veya işli olması gibi birşeyler duydum ve okudum. Benim ruhsatta renkli cam ile ilgili bir hane yok. Nedir bu iş, bilginiz var mı?

Çok kastım, çok soru sordum, kusura bakmayın. Merak ettiğim noktalar bunlar...

Teşekkürler...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti samet358 » 21 Mayıs 2009 03:43

o nasıl söz devrim hocam, sen sorarsın da biz bu saatte cevaplamadan uyurmuyuz hiç :)

ben 1.5 yıl önce çektirmiştim cam filmlerini. 2 yıl garantiliydi, markalı deildi ama kaliteli bi film-miş. sağ-sol-arka 5 cam 80 tl ye çektirmiştim bi oto-camcıya. adam orta renk çekelim ceza yeme demişti, ben 3 numara yani en koyu cam filmini çektirdim. çünkü açık ve orta renkte ha varmış ha yokmuş gibi bişey bence..

* dıştan içersi zerre kadar görünmüyor. ama içerden dışarsı çok çok çok güzel görünüyor. çok ciddi göz rahatlatıyor. en koyu film olmasına rağmen korkulacak bi koyuluk yok. ayrıca aracın duruşunu bile değiştiriyor.

* ön cama çekilmiyomuş. bagaj camına istemezsen çekmezler. ama kesinlikle yaptırmalısın. arkada olmazsa at- kelebek kombinasyonuna döner bence :D

* bende baştan resistans için pipriklenmiştim, ısınırsa eritmezmi hava yapmazmı demiştim, adam aynen "bipok olmaz" demişti, 1.5 yıldır olmadı hakkaten. arka cama kesmeden, dümdüz çektiler, koca kış rezistans kullandım gram deforme olmadı.

* ruhsat olayını duymadım hiç. ama ben 1.5 senede en az 5 kez çevirmeye maruz kaldım, polisler eliyle cama gölge yaparak bile baktılar içeri ama yinede hiçbiri filmlerime bişey demedi. ben bunu şansa yoruyorum yinede.. ama gözlemlerime göre şahin-doğan tarzı arabalara kıl polisler :)

son olarak benim sana tavsiyem, usta bi filmci bul, yani güzel çeksin. film solmasın-çizilmesin. sonra bagaja en koyu, yan dört cama orta renk film çektir. max 130 tl den fazlasını da verme. rezistanstanstan korkma. polislerin de çok gözüne batmamaya çalış yeter :)

saygılarımla...
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Bursa

İleti 10'R » 22 Mayıs 2009 19:36

Ben sanırım yaptırmak / bulmak istediğim şeyi tam olarak anlatamadım :D renkli filmden kastım hani yeşil sarı kırmızı gibi renkler idi.
[ img ] [ img ] [ img ]
10'R
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti samet358 » 22 Mayıs 2009 22:17

hoca naptın yaw, tahminimce bu camlarla bu ülkede 10 metre gidemezsin :) malesef ben bilmiyorum nerde satılır..
samet358
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: içten yanmalı
İsim ve Şehir: Bursa

İleti 10'R » 22 Mayıs 2009 22:18

Çok hoşuma gidiyo bunlar da nerde buluruz acep :D
10'R
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

İleti vipsezgin » 23 Mayıs 2009 09:47

corluda zıebart ta 490 tl ıstedıler cam fılmıne
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti impossible » 07 Kasım 2009 10:56

öncelikle extremlerde orjinal arka 3 cam karartmalı olduğu için bence bu camlara film yaptırmakta fayda var ki sorun olmasın,sonucta fabrikasyon deme şansı doğuyor.. ikinci olarak da tuv istasyonları karışmıyormuş camlardaki filme,yani vizeden geçmeme gibi bişi yok diye duydum artık,bilgisi olan varsa paylaşsın? gelelim rezistan olayına,kalıbı camın dışından çıkartıp saç kurutma makinesi ya da özel bir ısıtma cihazı ile yapıştırma iyi,bazıları yapıştırdıktan sonra kurutmadan aradaki bombeylerden dolayı olan buruşmaları dıştan görünmemesi için rezistansın üstünden maket bıçağıyla kesiyorlar;
dolayısı ile rezistansı kesiyorlar ve rezistansın o çizgisi deforme oluyor çalışmıyor,malum tamiri de yok,yani en kötüsü arka camı çok kaliteli çektirmek,3M mesela,bence en kalitelisi o..
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti impossible » 07 Kasım 2009 10:59

bir de sunroof ve ön cam dahil olmak üzere her cama çekiyorlar,adama sorduğumda bi yumurtayi bile kaplarız demişti..tabii ki ön cam ve sunroof için diğer camlara oranla daha yüksek rakam alıyorlar bilginize
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti MertDeniz » 01 Şubat 2011 23:19

Benim de bu konuda bir kaç sorum olacak.
1. Ön cama açık renk film yaptırırsam gece görüşte problem yaşar mıyım?
2. Arka cama koyu siyah, yan camlara orta derece renkli, ön cama açık renkli film yaptırırsam çevirmelerde sorun yaşar mıyım? Ya da hangi tonlarda yaptırmalıyım?
3. 'Beni Yıka' adında bir şirket var. Duyan var mı aranızda? Kipa'yla anlaşmalı galiba. Aracımı yıkattım daha önce burada. Hizmeti beğendim. Profesyonel iş çıkartırlar gibi geldi bana. Bu konuda bilgisi olan var mı?
MertDeniz
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Megane II Expression
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 85 BG
Kilometre: 30000
Yakıt: Shell V-Power
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Leon_01 » 03 Şubat 2011 03:22

ön cama film yaptırmanın pek bi gereği yok bence yaptırmayın.ben 2 buçuk sene önce polytopta yaptırdım 3 boyutlu filmmiş sahibi de arkadaşımdı yarı fiyatına yaptı ışığa göre bazen çok açık renk bazen de çok koyu oluyor şimdiye kadar çevirmelerde sorun yaşamadım muayenede de zaten hafif kusur olarak geçiyor
Leon_01
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 bg
Kilometre: 28000
Yakıt: shell
Lastik Markası: bridgestone turanza
İsim ve Şehir: ADANA

İleti safak » 02 Ağustos 2011 22:21

arkadaşlar ön camına film uygulaması yaptıran varmıdır. bugünlerde fark ediyorum da klima alttan alttan üflerken ön camdan dehşet bir sıcaklık yüzüme vuruyor, hani diyorum ki hafif ton film yaptırsam ön cama bu sıcaklık artışını kesebilirmiyim,sadece ön cama düşünüyorum, malum arkalar ve bagaj zaten orjinalden renkliler
ayrıca clioların ön camı megane yada lagunalardaki, yada eski aracım twingoda ki gibi atermik değilmidir. çünki araç güneş altında kaldıktan sonra çok yoüun bir sıcaklık hissediyorum...
safak
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: clio 3 faz 2 GT
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 HP
Kilometre: 37000
Yakıt: opet
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: izmir

İleti Leon_01 » 03 Ağustos 2011 11:08

ön cama kesinlikle film yaptırmayın görüşünüzü az da olsa etkiler