Araç Ceza Sorgulama

?

Re: Araç Ceza Sorgulama

İleti Diablo » 17 Nisan 2009 16:58

Geçenlerde EDS sisteminden aracın resmini bir güzel çekip postalamışlar eve kırmızı ışıkta geçerken,ışık ihlali yapmışım kesinlikle öyle bir huyum yok ama önümde akan trafiğe uyup kırmzı ışık ta geçmişim farkında bile değilim 128 lira ceza geldi peşin 96 lira para ödedim şu ara o kadar koyduki ağlıyasım geldi resmen birde şu EDS kameralarını o kadar sakat ışıklara koyuyorlarki trafik ışığını bile farketmiyorsun resmen tufaya düşürmek için özel yerlere koyuyorlar haberiniz olsun devlete para lazım heralde :(
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti Devrim » 18 Nisan 2009 00:43

Kesinlikle para lazım herhalde...

Bizim buralarda da bazı üst-geçit çalışmaları için, yolun sağına aşağıya(!) minik bir altlıkla(!) 50 tabelası koyuyorlar ve görmediğin için günün belli saatleri içerisinde o cezayı yiyorsun abi. Alt geçit çıkışlarında ola ki 65Km/s hızından yukarıdaysan hiç şansın yok. Bu aralar bu derece sapıklaştırdılar işi. Görevlerini mi yapıyorlar? Evet doğru. İyi de bunca zaman neredeydiler? Ayrıca öyle çevreyolları var ki 65Km/s ile gitmenin hiç mümkünü yok! Küfür yer durursun. Reklamlardaki gibi ya, "var mı böyle bşi... 65Km/s..." Bazen hız tabelalarını görünce gülüyorum, şaka gibiler...

Bir de şunu merak ediyorum arkadaşlar; Bazen trafiği tehlikeye sokmamak için "son anda kırmızıya" dönen ışıkta fren yapmadan geçiyoruz. Onlar da "kırmızı ışıkta geçti" olarak mı sayılıyor? Yoksa kırmızıdan sonra belli bir süre mi var görüntü almak için?
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Diablo » 18 Nisan 2009 02:04

Devrim demiş ki:Kesinlikle para lazım herhalde...

Bizim buralarda da bazı üst-geçit çalışmaları için, yolun sağına aşağıya(!) minik bir altlıkla(!) 50 tabelası koyuyorlar ve görmediğin için günün belli saatleri içerisinde o cezayı yiyorsun abi. Alt geçit çıkışlarında ola ki 65Km/s hızından yukarıdaysan hiç şansın yok. Bu aralar bu derece sapıklaştırdılar işi. Görevlerini mi yapıyorlar? Evet doğru. İyi de bunca zaman neredeydiler? Ayrıca öyle çevreyolları var ki 65Km/s ile gitmenin hiç mümkünü yok! Küfür yer durursun. Reklamlardaki gibi ya, "var mı böyle bşi... 65Km/s..." Bazen hız tabelalarını görünce gülüyorum, şaka gibiler...

Bir de şunu merak ediyorum arkadaşlar; Bazen trafiği tehlikeye sokmamak için "son anda kırmızıya" dönen ışıkta fren yapmadan geçiyoruz. Onlar da "kırmızı ışıkta geçti" olarak mı sayılıyor? Yoksa kırmızıdan sonra belli bir süre mi var görüntü almak için?

EDS sisteminin olduğu ışıkların hepsinde sayaç var malesef öyle bir sistem yok zaten sayaca göre hareket etmek mecburi 1sn bile olsa cezayı kesiyorlar nitekim benimki öyle oldu geçtiğim ışık 60 dan geri sayıyor aynı güzergahı ikinci kez kullandığım için dikkat edip baktım fotoğrafa göre benim tam geçtiğim sırada 58 di yani yeşilden kırmızıya dönmüştü tabi ben ışığı hiç görmediğim için yavaş ve önümde akan trafiğe göre gidiyordum.Ama şöyle düşünüleblir koskaca trafik ışığını nasıl görmedin be adam diye ama trafiğin seyrine ve güzergaha göre ışık olabileceği insanın aklına hiç gelmiyor yani bu sistemi her yere koymuyorlar bu şekilde tufaya düşürecek yerlere özellikle koyuyorlar hatta ışık yoksa bile sırf EDS içinde koyuyorlar bizim alt sokaktan ana yola çıkışta mevcut ben kendimi bildim bileli ışık yoktu orda şimdi ışıkta var EDS de ve tuhaf olan oda dikkat etmezsen tufaya gelinebilecek yerde bence bunların yaptığı iş değil.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 81 misafir