Trafik Cezası İle İlgili!!!

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Trafik Cezası İle İlgili!!!

İleti eylber » 18 Mart 2009 10:07

Arkadaşlar dün evime trafik cezası gelimiş tebliğ üzerindeki isim plaka benim ancak içindeki resim bambaşka bir araba marka model başka renk başka sadece plakamız bir rakam farklı.bağdat caddesinde kırmızı ışıkta geçmiş resimlerde bariz görünüyor ancak ben değilim ben şimdi ne yapıcam bilgisi olan varmı acaba nereye başurmalıyım.Saygılar
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

Re: Trafik Cezası İle İlgili!!!

İleti Diablo » 18 Mart 2009 11:16

eylber demiş ki:Arkadaşlar dün evime trafik cezası gelimiş tebliğ üzerindeki isim plaka benim ancak içindeki resim bambaşka bir araba marka model başka renk başka sadece plakamız bir rakam farklı.bağdat caddesinde kırmızı ışıkta geçmiş resimlerde bariz görünüyor ancak ben değilim ben şimdi ne yapıcam bilgisi olan varmı acaba nereye başurmalıyım.Saygılar

Fotoğraflar ve aracın belgeleriyle beraber bağlı olduğunuz karakola gidip tutanak tutturun daha sonra prosedürü oradan öğrenirsiniz.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti tahsintorunoglu » 18 Mart 2009 11:29

trafik cezalarına karşı ceza tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yetkili nöbetçi sulh ceza mahkemesinde, idari para cezasının iptali davası açmanız gerekir. ancak bu sizi korkutmasın, genelde sulh ceza mahkemeleri böyle konularda, dosya üzerinden karar vermektelir. Ancak belirtmek isterim ki bu da tek başına bir çözüm değil. Haklılığınızı ispatalayacak delillerle başvurmanız gerekir. Yalnız anlamadığım bir şey var: size gelen tebliğde aracın görüntülürine ilişkin fotoğrafta mı var?.. Benzer bir durum benim de başıma geldi ama tebliğ zarfının içinden herhangi bir resim çıkmamıştı?
tahsintorunoglu
ER
ER

Marka & Model: Renault Clio iii Exp
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi
İsim ve Şehir: İzmir

İleti eylber » 18 Mart 2009 21:11

tahsintorunoglu demiş ki:trafik cezalarına karşı ceza tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yetkili nöbetçi sulh ceza mahkemesinde, idari para cezasının iptali davası açmanız gerekir. ancak bu sizi korkutmasın, genelde sulh ceza mahkemeleri böyle konularda, dosya üzerinden karar vermektelir. Ancak belirtmek isterim ki bu da tek başına bir çözüm değil. Haklılığınızı ispatalayacak delillerle başvurmanız gerekir. Yalnız anlamadığım bir şey var: size gelen tebliğde aracın görüntülürine ilişkin fotoğrafta mı var?.. Benzer bir durum benim de başıma geldi ama tebliğ zarfının içinden herhangi bir resim çıkmamıştı?

Evet fotoğraflarda var çok açık bir şekilde bağdat caddesinde kırmızı ışıkta geçen bir jipp :!:
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti tahsintorunoglu » 18 Mart 2009 21:19

o zaman şöyle söyleyeyim, ceza karar tutanağının arkasında da yazar.. kararın size tebliğinden itibaren 15 gün içinde yetkili sulh ceza mahk. idari para cezasının iptali için dava açablirsiniz.. Öncelikle daha masum bir yol olarak, trafikte ilgili birime aracın size ait olmadığını belgeleyecek evrak ile başvurup bi şansınızı deneyebilirsiniz.. Ama dikkat etmeniz gereken husus çok geç kalmayın çünkü sizin trafiğe başvurmuş olmanız dava açma süresini durdurmamaktadır. Bu bakımdan zamanında son çare olarak dava açabilirsiniz. Ya da uğraşmak yerine 15 gün içinde cezanın en azından 3/4ünü ödersiniz.
tahsintorunoglu
ER
ER

Marka & Model: Renault Clio iii Exp
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi
İsim ve Şehir: İzmir

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 144 misafir