eskimiş paspas ve tavan temizliği

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

eskimiş paspas ve tavan temizliği

İleti UUUUUU61 » 13 Şubat 2009 17:55

merhaba arkadaşlar;

benim arabanın ön sürücü paspasında ayak topuk civarında delinme ve çevresinde de ufak yırtılmalar oluşmuş.
bir arkadaşım bana benzinci kampanyasından aldığı mıchelin paspasları verdi şimdi bende arabayı temzilettikten sonra ön paspasları
atıp yenileri koymayı düşünüyorum. arkalarda ise eskileri kullanmayı.

birde arabanın önceki sahibinin sigara tiryakiliği nedeniyle tavanda siyah isler oluşmuş
el sürdüğünde elini siyahlatır bir şekilde. bunu temzilemenin ekonomik bir yolunu bilen var mı?
teşekkürleiyi günler

hakan
UUUUUU61
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: istanbul

Re: eskimiş paspas ve tavan temizliği

İleti UUUUUU61 » 13 Şubat 2009 18:40

fiyatlar hakkında bilgi varmı acaba?
UUUUUU61
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti Diablo » 13 Şubat 2009 19:03

UUUUUU61 demiş ki:fiyatlar hakkında bilgi varmı acaba?

Benim elimdende sigara eksik olmadığı için bende senede bir yaptırıyorum yerine göre fiyat değişir ama çok fazla bir şey tutacağını sanmam ben arabayı iç dış 15 e yıkatıyorum koltukları ve tavanı ve yer döşemesinin adam akıllı temizliğinede 40 lira veriyorum belki sana bir fikir verebilir.Ama senin temizlemeni tavsiye etmem çünki Clio 3 lerin tavan kaplaması kaliteli olmadığı için tırnağının ucunu dahi sürsen hemen yolunmaya iplik iplik olmaya başlıyor işi bilene yaptırmak lazım.Eğer sigara kullanmıyorsan ailende sigara kullanan yoksa bence değiştir çünki temizlense bile tam temiz olmuyor insanıda tatmin etmiyor.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti UUUUUU61 » 14 Şubat 2009 07:38

arabada sigara içmiyoruz. ama değiştirmem heralde. dediğin gibi bi temzilik yaptırırım. yer nerde detaylı tarif edebilirmisiniz. pazar günü kaçarım olmadı.
UUUUUU61
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti Devrim » 14 Şubat 2009 15:04

Bu tip yerler eminim ki çok güzel temizlik yapıyorlardır. Ama eşimden ve annemden aldığım tüyolarla temizlik yapıyorum. Bayanlardan iyi kim bilebilir ki?

Ev mobilyalarını temizlemede kullanılan kumaş temizleyiciler var bir ton... Onlar işe yarıyor. Ama çok da sevmiyorum çünkü aracın orjinal kumaş kokusunu alıyorlar. :mrgreen:
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 43 misafir