Ön Silecek Problemi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Ön Silecek Problemi

İleti -kadircan- » 05 Şubat 2009 19:06

benimkilerde sözde orjinal fakat gaaaacccııırtısı birtürlü geçmiyor.camlara sonax cam cilası yaptım buseferde yağmur yağmuyor :D
-kadircan-
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: istanbul

İleti Devrim » 05 Şubat 2009 22:40

Kenancelik demiş ki:Benimde ön sol silecekte sorun var galiba.Aşağıya inerken hafif iz brakıyor.Tamam diğer tarafta olsa sorun olmazda tam karşımda olunca sinir bozuyor
O problem bende de başladı Kenan. Tam ortada bir hat, net temizlenmiyor. Sağ taraf ise tertemiz.

Tolga demiş ki:Sey olmuyormu :?: Kenan sagdakını sol soldakını saga tak sofor tarafı daha onemlı dedıgın gıbı :idea:
Abi sanırım olmaz. Yani uğraşsak belki olur da... Soldaki 24 inch mi ne, sağdaki daha kısa. Yani takılma saçmalama olmazsa belki denenebilir...

Bu arada, benim "arka" silecek, brrr'lamaya başladı. Bu kış geçsin, yaz da bitsin de... 2009 sonuna doğru üçünü birden yenileyeceğim artık...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti mahir-devrim » 12 Haziran 2009 23:11

Merhaba arkadaşlar öncelikle sileceklerinize iyi bakın

geçen gün yağmur yağıyordu ön silecekleri çalıştırdım tabi nazlanarak bir-iki gitti sonra birden çalışmaz oldu,ertesi gün arabayı servise götürdüm baktılar silecek motoru arızalı dediler neyse yedek parça fiyatı 440 milyonmuş tabi ben rakamı duyunca dudağım uçukladı neyse yenisini taktırmadım bu sefer sanayiye götürdüm orda hallederim diye tanıdığım bir usta var o baktı silecek motorunun sağlam olduğunu sadece ona elektirik gönderen beyin varmış arabada onda problem olduğunu söyledi servise sorduk tabi fiyatı 800 TL.Usta bana beyinlerin tamir edildiğini fakat bazı risklerinin olduğunu söyledi eğer düzgün yapılmazsa diğer elektornik parçalarada zarar verebiliyormuş bunun yerine çıkma bulursan iyi olur dedi.Sivasta ikamet ettiğim için çıkma bulma gibi bir imkanım yok tabi.Kayınpeder izmirde ona söyledim araştırıyor bakalım.Bu arada aklıma arabayı birde kayserideki servise göstermek geldi randevu almak için telefon açtım telefonu bir usta açtı durumu anlattım bana istersen getir bakalım ama silecek motoru sağlamsa sorun beyindedir onun değişmesi lazım dedi bende öyle olunca götürmeye gerek duymadım izmirden haber bekliyorum.440 a çok diyorduk şimdi fatura 800 oldu keşke artı garanti yaptırsaydım diyorum.Allahtan servisin aklına uyup silecek motorunu değiştimemişiz.Yerli araba diye biniyoruz güya yedek parçası ucuz.
Böyle bir sorun yaşayan oldumu aranızda,olduysa nasıl bir çözüm buldunuz.Çıkma parça bulmam konusunda yardımcı olabilecek bir adres falan varsa yazarsanız sevinirim.
mahir-devrim
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII AUT.
Motor Tipi & Gücü: 65 DCİ
İsim ve Şehir: mahir sivas

İleti Arslan » 13 Haziran 2009 05:43

Benim silecek motoru 2 ay önce garantiden değişti. Nedeni su giderin tıkanması, su havuzunu su ile dolması, dolan suyun silecek motoruna ulaşması ve içindeki kontrolü bozması. Bence tamamen tasarım hatası. Neyse, faturada 80TL gibi silecek motoru, 30TL gibi işçilik vardı. Ama 440TL çok uçuk bir rakam. Ayrıca silecek motorunun beyin denen ECU ile bir ilişkisi yok bence. Silecek kolu, zamanlayıcı, röle, sigorta ve silecek motorundan oluşan bir sistem. Benim tahminim silecek motoru.Çünkü sorunlu. Oto sanayide araştırın bence.
Arslan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75BG
Kilometre: 46
Yakıt: Benzin
Lastik Markası: Bridgestone Turanza
İsim ve Şehir: istanbul

İleti mahir-devrim » 23 Haziran 2009 08:21

sorunu sonunda hallettirdim aracın sol ön amortisörün orda bir beyin var arıza ondaymış silecek motoruna elektirik göndermiyormuş onu tamir ettirdim sorun kalmadı.
mahir-devrim
ONBASI
ONBASI

İleti Devrim » 23 Haziran 2009 13:42

Masrafın ne tuttu peki?
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti mahir-devrim » 26 Haziran 2009 22:51

Devrim demiş ki:Masrafın ne tuttu peki?

250 TL ye mal oldu
mahir-devrim
ONBASI
ONBASI

İleti mahir-devrim » 26 Haziran 2009 22:55

erim demiş ki:geçmiş olsun mahir arkadaşım. Yaw benim ne ön, ne de arka silecek artık silmiyor.. Renault' da sordum 90 TL dediler. Bunun aynısını dışarıdan nerden bulabiliriz. Bilen var mı?

sağolasın ben ön silecekleri hespisuradadan 30 milyona almıştım yaklaşık 4 aydır kullanıyorum memnunum.arka silecekte sadece lastiğini değiştir çok para tutmaz.
mahir-devrim
ONBASI
ONBASI

İleti Metin » 27 Haziran 2009 08:46

bende sanayiden 30 liraya aldım gayet memnunum.nede olsa bır yaz gordumu sılecek lastıkleri curumeye baslıyor.o yuzden 90 lira vermeye hıç gerek yok bencede
Metin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 27 Haziran 2009 08:55

benımde sılecekler arık cızık bırakmaya basladı ancak cok sulu temızlersem ıyı oluyor

arka cam sılecegınınn sadece lastıgı degıstıgını yenı ögrendım benımde lastık yırtılmaya baslamstı :(
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti Metin » 27 Haziran 2009 09:25

vipsezgin demiş ki:benımde sılecekler arık cızık bırakmaya basladı ancak cok sulu temızlersem ıyı oluyor

arka cam sılecegınınn sadece lastıgı degıstıgını yenı ögrendım benımde lastık yırtılmaya baslamstı :(

sakın yazın degıstırme sıleceklerı bence kardesım.degısırsen kısın degıs cunku yenılerıde yazın gunesten zarar goruyor
Metin
Moderatör
Moderatör

İleti vipsezgin » 27 Haziran 2009 09:33

Metin demiş ki:
vipsezgin demiş ki:benımde sılecekler arık cızık bırakmaya basladı ancak cok sulu temızlersem ıyı oluyor

sakın yazın degıstırme sıleceklerı bence kardesım.degısırsen kısın degıs cunku yenılerıde yazın gunesten zarar goruyor

dogru dıyosun abı zaten butun gun gunesın altında yapsıyo cama ve kuruyo sıleceklerımız :(
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti Diablo » 28 Haziran 2009 22:53

Ben önlerinde sadece lastiğini değiştiriyorum.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti vipsezgin » 29 Haziran 2009 08:22

Diablo demiş ki:

abı sadece önlerı nasıl degıstırıyorsun ki bızımkıler yenı nesıl sılecek :roll:
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

İleti Diablo » 29 Haziran 2009 09:54

vipsezgin demiş ki:
Diablo demiş ki:

abı sadece önlerı nasıl degıstırıyorsun ki bızımkıler yenı nesıl sılecek :roll:

Lastikleri arkadaş fabrikadan getiriyor sağ olsun eskisini çıkarıp yerine geçiriyorum eski çalıştığım yerde renaultun silecekleri biz yapıyoduk dışarda da bulunur :roll:
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

ÖncekiSonraki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir