Ön Silecek Problemi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Ön Silecek Problemi

İleti Bayram » 28 Eylül 2009 22:28

Parçacılarda Muz silecek diye satılıyor geçen bir abinin Hondasına aldık sonuç mükemmeldi.
Ön ve arka silecekler komple 15TL

Şuda var tabi çok uzun ömürlü olduklarını düşünmüyorum ama zaten kışı çıkarsın yeter

Orjinalide olsa kışın soğukta yazın sıcakta bozuluyor ve bir sonraki sene aynı performansı vermiyorlar
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti msaltik » 30 Eylül 2009 21:39

Renault'un silecekleri çok amele. Önceki 2006 Clio'mda silecekler 12000km'de değişmişti. Bu yenisinde 5000km'de ses ve tam süpürmeme nedeniyle garantiden değiştim. 8000'e gelince onlar da nanay. Geçen Hepsiburada'dan 8.5TL'ye aldım bi tane, (ön-sol) babalar gibi siliyo, ne ses var, ne de temizlememe sorunu...

NE zaman servise gitsem, orda illaki biri silecekten dert yanıyor. Hatta son gitmem de söyledim artık. Dedim biz şikayet ediyoruz bunları söylemiyo musunuz merkeze. Ne zmn gelsem silecek problemi... Kem küm tabi...
msaltik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 65bg Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 33100
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop Sport SP01
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti vipsezgin » 01 Ekim 2009 18:45

bu sorunlar cözülür insallah gercı maıi kalkıyormus dıye duydum ben ama direk satıs olacakmıs ozaman böle probler olmaz aradakı kısler kalkıyor dıye duydum
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti Dr.power » 07 Ekim 2009 09:25

msaltik demiş ki:Renault'un silecekleri çok amele. Önceki 2006 Clio'mda silecekler 12000km'de değişmişti. Bu yenisinde 5000km'de ses ve tam süpürmeme nedeniyle garantiden değiştim. 8000'e gelince onlar da nanay. Geçen Hepsiburada'dan 8.5TL'ye aldım bi tane, (ön-sol) babalar gibi siliyo, ne ses var, ne de temizlememe sorunu...

NE zaman servise gitsem, orda illaki biri silecekten dert yanıyor. Hatta son gitmem de söyledim artık. Dedim biz şikayet ediyoruz bunları söylemiyo musunuz merkeze. Ne zmn gelsem silecek problemi... Kem küm tabi...

Sigeç marka sileceklere çift 40 TL verdim.... Silbak'ta herhalde üretmeye başlamış... Sizin aldığınızın (hepsiburada'dan) hangisi?
Dr.power
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
İsim ve Şehir: Ankara

İleti msaltik » 07 Ekim 2009 09:31

msaltik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 65bg Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 33100
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop Sport SP01
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti bora35 » 25 Ekim 2009 09:45

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bu arada bu siteyi kim yapmışsa eline saglık gerçekten çok işime yaradı benimde aranın ön silecekler gitti servise sordum 100 tl dedi arkadaşlar aksarayda iski binasının arkasında bir sürü araba parçaları satan yerler var ben ordan orjinalini 55 tl aldım
bora35
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: 1.4 16vlf 98hp
Kilometre: 15015
Yakıt: bp
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: bora izmir

İleti oguz1 » 25 Ekim 2009 13:55

bora35 demiş ki:merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım bu arada bu siteyi kim yapmışsa eline saglık gerçekten çok işime yaradı benimde aranın ön silecekler gitti servise sordum 100 tl dedi arkadaşlar aksarayda iski binasının arkasında bir sürü araba parçaları satan yerler var ben ordan orjinalini 55 tl aldım

İlk olarak aramıza hoşgeldiniz katılımlarınızı bekliyoruz.

Yinede pahalı almışsızız. Sileceklerde orjinallik pek önemli değil, orjinalleri valeo marka. Daha önemlisi kağuçcuğu. Orjinalleride 2 yaz ve 2 kış geçtimi sertleşip yırtılıyor.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti escaba_tr » 28 Kasım 2013 19:27

Baya bir zamandır kimsenin silecek problemi olmamış sanırım :) benimde silecek sorunum bu akşam oluştu, arabayı çalıştırdım,ön silecekleri de çalıştırmak istedim, önce camın ortasına kadar geldiler sonra kaldılar öyle, arka sileceği çalıştırdım, canavar gibi çalışıyor, silecek kolunu kapattım, açtım, banamısın demedi, çalışmıyor şuan, acaba silecek motoru mu bozuldu ki ? sigortalara bakmadım ama yarın bir elektrikciye gösterecem.. yakın zaman silecek motoru değiştiren oldu mu ?
escaba_tr
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: 2010 ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 70 hp
Kilometre: 138000
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: ismail İstanbul

İleti levolution » 28 Kasım 2013 20:06

Bozulmuştur. Hemen değiştirme bence. Ben açıp içindeki paslı kısımları temizleyip izole ederek kapattım haziran 2011'de, hala çalışıyor.
Yatkınlığın varsa sen dene, ya da sağlam bir elektrikçi 20-30 liraya halleder.
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti escaba_tr » 29 Kasım 2013 01:07

tavsiyen için teşekkür ederim,sağlam bir elektrikci bulabilirsem yada h.sonu özel bir servise gidip baktıracam, bakalım ne çıkacak karşıma :)
escaba_tr
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti escaba_tr » 29 Kasım 2013 19:51

Bugün yetkili servisi aradım, ön silecek motorunu sordum, sadece motor için 180 TL dedileri komple takım içinde 250 tl.. işçilik olarak da 100 tl istediler.. bu akşam da silecekler az da olsa çalıştı, sanırım motorda sorun yok, dişli sıyırması yada başka bir sorun var galiba, devrim arkadaşın resimlerinden baktığım kadarıyla açtım, o hazneyi, çamur olmuş hep, biraz temizledim, yarında götürüp baktıracam, bakalım sorunu neymiş ..
escaba_tr
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti Sani » 29 Kasım 2013 22:36

escaba_tr demiş ki:Bugün yetkili servisi aradım, ön silecek motorunu sordum, sadece motor için 180 TL dedileri komple takım içinde 250 tl.. işçilik olarak da 100 tl istediler.. bu akşam da silecekler az da olsa çalıştı, sanırım motorda sorun yok, dişli sıyırması yada başka bir sorun var galiba, devrim arkadaşın resimlerinden baktığım kadarıyla açtım, o hazneyi, çamur olmuş hep, biraz temizledim, yarında götürüp baktıracam, bakalım sorunu neymiş ..

Motoru söktürüp içindeki plaketleri zımparalatın. Düzelme ihtimali var. Ancak böyle kalırsa kolu yakabilir.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti ipcm » 30 Kasım 2013 09:08

escaba_tr demiş ki:Bugün yetkili servisi aradım, ön silecek motorunu sordum, sadece motor için 180 TL dedileri komple takım içinde 250 tl.. işçilik olarak da 100 tl istediler.. bu akşam da silecekler az da olsa çalıştı, sanırım motorda sorun yok, dişli sıyırması yada başka bir sorun var galiba, devrim arkadaşın resimlerinden baktığım kadarıyla açtım, o hazneyi, çamur olmuş hep, biraz temizledim, yarında götürüp baktıracam, bakalım sorunu neymiş ..

Orası çamur dolunca uzun süre su kalıyor. Belli bir süre sonra silecek motoruna kaçıyor su. Ben de tamir etmeye uğraştım olmadı, 200tl verip yenisini taktırdım.
ipcm
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 80bg
Kilometre: 120000
Yakıt: Shell V-Power +GTL
Lastik Markası: Motrio Impulsion
İsim ve Şehir: İbrahim - Kocaeli

İleti escaba_tr » 01 Aralık 2013 21:50

Sani demiş ki:Motoru söktürüp içindeki plaketleri zımparalatın. Düzelme ihtimali var. Ancak böyle kalırsa kolu yakabilir.

ipcm demiş ki:Orası çamur dolunca uzun süre su kalıyor. Belli bir süre sonra silecek motoruna kaçıyor su. Ben de tamir etmeye uğraştım olmadı, 200tl verip yenisini taktırdım.

Birkaç özel servis ve yetkili servis ile görüştüm, özel servisler motor ve diğer parçalarının zaten yetkili servisden alınacağını söylediler, çıkmacılarda bulunabilir özellikle ikitelli de çok oluyor ama motoru söküp gidip birebir bulmak gerekli diyen özel servislerde oldu, inanlar renault yetkili servisi fiyatı kendisi belirliyor sanırım, diğer sorduğum yetkili servilerden daha fazla ücret talep ettiler,ayrıca taktırmak istersem de sipariş vereceklerini ve önceden kapora bırakmamı söylediler, araca bakmadılar bile, yanmıştır o dediler, sanayide bi ustaya götürdük sanki, tam sanayici işi, olurda oraya giderseniz dikkat edin derim.. Başka bir yetkili servise gittim, iyice kontrol edildi, değişmesi gerek dediler ve sistemlerinden baktıklarında ön silecek moturunu tek olarak değiştirmek istendiğinde daha pahalıya geldiğini, kollar ile birlikte değiştirildiğinde daha ucuz olduğunu söylediler... su biriken haznenin temizliği, yeni motor ve parçalarının takılması vs. heşey dahil 285 tl fiyat çıkartıldı.
escaba_tr
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

İleti ipcm » 14 Aralık 2013 11:07

Geçmiş olsun;
Genelde temizlik vs. olmadan 200-250tl civarında çıkıyor. Sanayi işine hiç girmeyin derim.

Devrim bey o kanalların temizliği konusunda harika bir çalışma yapmıştı
viewtopic.php?f=61&t=1746&hilit=ya%C4%9Fmur

Buna istinaden arada bir oralara bakarsanız biraz daha uzun ömürlü kalır diye düşünüyorum.
ipcm
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 80bg
Kilometre: 120000
Yakıt: Shell V-Power +GTL
Lastik Markası: Motrio Impulsion
İsim ve Şehir: İbrahim - Kocaeli

ÖncekiSonraki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi