Ön Silecek Problemi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Ön Silecek Problemi

İleti escaba_tr » 18 Aralık 2013 00:58

Tavsiyen ve yorumun için teşekkür ederim..Yetkili servise giderken bile biraz araştırmak lazımmış onuda öğrenmiş oldum, 2 tane yetkili servise gittiğimde, ikiside motor tek başına daha pahalı ama kollarla birlikte alınırsa daha ucuza geliyor, nedenini bilmiyoruz ama böyle birşey yapılmış denildi, ilk servis kollarla birlikte 340 TL ye yapacağını söyledi, ikinci gittiğimde yetkili servis de motorun tek değişmesinin daha pahalı olduğunu söyledi, kollar birlikte 285 TL ye değiştireceğini söyledi, sonra bir arkadaşımın sürekli gittiği yetkili servis vardı, orayla görüştüm, araca baktılar, pc den parça fiyatına bakıldı, motor tek başına 180 TL, kollarla birlikte değişirse 245 TL parça fiyatı var dediler, sizde sadece motor değişmesi gerekiyor dediler, herşey dahil 200 TL ye hallederiz dediler, peki önceki servisler neden motor tek başına pahalıdır, komple değiştirelim dediler diye sorduğumda, yetkili kişi de anlam veremedi, hatta pc ekranında renault un kendi stok kayıtlarını gösterdi bana.. 2 ay önce fiyatlar pahalıydı, silecek motoru 600 tl ye yakın bir fiyattı baya düşmüş dedi, daha önce fiyat verenlerde sanırım sistemden fiyatlara bakmadan ezbere söylemişler diye yorum yaptı.. neyse, silecek motoru + işçilik toplam 200 TL ye yaptırdım.. takılırken de baktım, renault un nasıl bir mühendislik zekası varsa, motorun asıl zarar gören kısmı tam su dolan haznenin içinde kalıyor, biraz su birikse içine su giriyor,birkaç defa su yediği zamanda yanıyormuş, takan ustada böyle söyledi.. çok dikkat etmek lazım oralara, ara ara aklınıza geldikçe o giderlere su dökün aşağıdan suyun iniş hızına, şekline bakın, anormallik sezerseniz hemen açıp temizliğine bakın yoksa fiyatlar yüksek, bir de dandik bir yetkili servise denk gelirseniz daha da fazla para ödersiniz.. umarım yazdıklarım başka arkadaşlarında işine yarar..
escaba_tr
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: 2010 ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 70 hp
Kilometre: 138000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Bridgestone
İsim ve Şehir: ismail İstanbul

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi