sert amörtisörler

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

sert amörtisörler

İleti beyazit20 » 09 Ocak 2009 09:43

selam saygıdeğer arkadaşlarım foruma ne zamandır bakıyorum bu konu ile ilgili kimse yazmamış konum şu;

benim makina kasislerden geçerken yani kesise giripte önler kasisten geri inerken tuhaf bi ses geliyo sanki böyle ya nasıl tarif etsem o sesi gıcırtttt die bi ses acaba sizin araçlarda da böyle bir sorun varmı ben servise götürdüm sordum bunu abi bunların amörtisörleri sert o yüzden böyleler dedi lugunanınki bile böyle dedi bu açıklama bana tatminkar gelmedi siz neler düşünüyorsunuz arkadaşlar deneyim ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...
beyazit20
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 v extreme
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ismail ordu/ünye

Re: sert amörtisörler

İleti beyazit20 » 10 Ocak 2009 10:05

bilemiyorumki tolga kardeşim nasıl bişi bende anlamadım bende bir zamanların efsanesi tipo vardı ondada öyle bişi vardı götürdüm servise amörtisör patlak dediler ve değiştirdiler ses kesildi senin clio da böyle bir ses yokmu
beyazit20
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti cliocan » 17 Ocak 2009 02:26

arkadaşlar merhaba ben yeniyim sitede senin sorunun aynısı bendede yaşandı salıncakları değiştirim ses kedildi ama şu bir gerçektir ki amörtisörler çok sert
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İsim ve Şehir: hasan*istanbul

İleti cliocan » 17 Ocak 2009 17:21

ikinci el almıştım çukurlardan dolayı set girmekten dediler ama çok aradın en son o şekilde çözdüm orj çok pahalı bilader yan sanyi aldım 50 ytl ye orj 300 ytl )))sen seç abi
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti beyazit20 » 20 Ocak 2009 11:11

arkadaşlar bu konuyu açalı baya bi oldu fakat komun bir kaç arkadaş dışında ilgi görmedi :D yardımlarınızı rica ediyorum sorunum şu tekrar yazayım ;

Kasilerden geçerken ( bu kasisler çukur vs. değil hız kesmek için yola çakılan şu metal yada plastik şeylerde değil yolun belli kısmının yükseltilip alçatılması )
işte o tarz yerlerden geçerken aracın kasise çıkıpta iniş sırasında sanki bir metal yığını yerde duran metal yığınının üzerine sert bi şekilde bırakırsınız ya aynen öyle tok die bi ses çıkıyo servise götürdüm beraber denedik baktık usta da kabüllendi sesi verdiği cevap ise şu abi bunların amörtisörleri çok sert ondan böyleler dedi ve bende itiraz ettim bu saçma bir cevap die ustada bana yeni lagunalarda bile böyle dedi acaba sizlerin araçlarında da böyle bir problem varmı bana yardımcı olursanız çok sevinirim değerli arkadaşlar...
beyazit20
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti Devrim » 20 Ocak 2009 12:15

Beyazıt merhaba.

Aşağıdaki şekilde canlandırmaya çalıştım. Bahsettiğin kasislerden bu şekilde (yani verevine) geçmek istersem o zaman bazı sesler duyuyorum. Ama amortisör sesi olduğunu sanmıyorum.
Ondan ziyade, aracın esnemesiyle ilgili gayet yumuşak ve sakin sesler duyuyorum; plastik veya döşeme esnemeleri... Onu da ancak gece vakti ve araçta müzik çalmıyor ve kimse konuşmuyorsa duyabiliyorum...

Senin duyduğun sesleri belki benim gibi diğer arkadaşlar da duymamış veya farketmemiş olabilir.

devrim_kasis.gif

(Önceki uyduruk çizimi kaldırıp, orjinal ClioIII görüntüsü koydum. :mrgreen:)
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti beyazit20 » 20 Ocak 2009 16:48

devrim abi ben senin bahsettiğin seside biliyorum ama benim anlatmak istediğim o değil ben düz geçişlerde bu bahsettiğim sesi alıyorum kasisden çıkıpta geri inişte tok die bi ses
beyazit20
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

İleti oguz1 » 21 Ocak 2009 16:33

Biz ne söylersek söyleyelim servis son sözü söylüyor. Her serviste aynı olmuyor. Ustaları çok farkediyor.
oguz1
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,5 dci 80 bg
Kilometre: 122000
Yakıt: opet
Lastik Markası: tigar-lassa snoways
İsim ve Şehir: Murat İzmir

İleti cliocan » 23 Ocak 2009 06:45

arkadaşlar eırbach 5 cm yay almayı düşünüyorum ikinci el olmasını istiyorum sıfıra bütcem müsait değil varsa eğer bildiniz yardımlarınzı bekliyorum
cliocan
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 101 misafir