Clio 3 hb 1.2 16v (yeni kasa)almayı düşünüyorum

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Clio 3 hb 1.2 16v (yeni kasa)almayı düşünüyorum

İleti Kenancelik » 17 Ocak 2009 22:04

dci65 demiş ki:öncelikle foruma hoşgeldin. bence aracı dizel almalısın. 65 bg olmasına rağmen emin ol performans konusunda 1.2lerden daha iyi. 19000 ytl'ye temiz dizel 2007 clio 3 bulabilirsin. aracın altı yere yakın değil. polo veya megane'ın altını vurabilirsin fakat clionunki vurmaz. benim aracım yere 4 cm kadar daha yakın olmasına rağmen, içinde 6 kişi varken bile yere sürtmedi altı. ayrıca dizel al diyorum çünkü az kilometre de yapsan, satarken daha pahalıya satacağını unutma. alırken verdiğin ekstra para, satarken eline geçecek. çok daha ekonomik olması cabası olacak. hayırlısı olsun arkadaşım.

Dizel araba,çok km yapanlar için ideal olabilir fakat fazla kullanılmayacaksa benzinli derim.Satarken de dizelin (özellikle km si fazla olanların) çok fazla rağbet gördüğünü görmedim. 1.2 performansı ve yakıtı benim hoşuma gidiyo bundan önceki kullandığım 1.4 motordan daha iyi (96 Model Uno)
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: EXTREME 2009
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 Valf
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: Kenan/OSMANİYE

İleti Devrim » 18 Ocak 2009 11:48

Kenancelik demiş ki:Dizel araba,çok km yapanlar için ideal olabilir fakat fazla kullanılmayacaksa benzinli derim.Satarken de dizelin (özellikle km si fazla olanların) çok fazla rağbet gördüğünü görmedim. 1.2 performansı ve yakıtı benim hoşuma gidiyo bundan önceki kullandığım 1.4 motordan daha iyi (96 Model Uno)

"Satarken özellikle km si fazla olan dizellerin rağbet görmemesi" durumunu göz ardı edersem, ben kişiye az kilometre yapsa da dizel'i öneriyorum. Ama öyle hemen 1-2 sene kullanıp satmaması kaydıyla. Ne bileyim büyüklerimizden mi gördük nedir; Bir araç aldım mı neredeyse 8-10 sene kullanmayı hedefleyerek alıyorum. Elbette ki tekonoloji gelişiyor, yeni araçlar çıkıyor, avantajlı aletler falan. Bir süre sonra değiştirirsin aracını, ben de büyük konuşmayayım. Ama arkadaş "6 ayda bir" hatta 2 senede bir araç mı değiştirilir? Bunu yapanlar var etrafımda. Adamın 4 senede neredeyse 4 aracı olacak...

Böyle şahıslara ne önersen boş zaten... Demek istediğim, her yıl 15bin Km yol katetme garantim olmadığı ve yüksek kilometreli dizellerin ikinci el satışıyla ilgili sözleri bildiğim hâlde aldım aracımı. Ve sanki aracın markası benim soyadımmış gibi de mutluyum. Gerisini berisini düşünmüyorum. 8-)
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Kenancelik » 21 Ocak 2009 21:41

Kenancelik demiş ki:İkinci el Clio dizel piyasası!

Renault'nun B segmentindeki başarılı temsilcisi Clio III'un dizel motorlu versiyonu ikinci elde 23 bin ile 29 bin YTL arasında değişen fiyatlara alıcı buluyor.
Fransız üreticisi Reanult'un B segmentinde iyi satış rakamları yakalayan Clio III'ün dizel veriyonu ikinci el pazarında da çok tercih edilen araçlar arasında yer alıyor.

Modern çizgleri ve tutumlu motoru sayesinde Türkiye'de çok satan araçlar listesinin üst sıralarında yer alan Clio III, ikinci elde 23 bin ile 28 bin YTL arasında değişen fiyatlara alıcı buluyor. Bugün 2007 model ortalama 10-50 bin kilometredeki bir Clio III 1.5 DCI ikinci elde 23 bin ile 27 bin arasındaki fiyatlara satılıyor.

Renault'nun B segmentindeki temsilci dış tasarımıyla özellikle gençlerin ve kadınların beğenisini kazanıyor. Şehre uygun bir yapısı bulunan otomobilin tasarmı aynı zamanda modern çizgiler içeriyor.

Otomobilin iç tasarımı, bir önceki modele göre büyük farklılıklar gösteriyor. Kardanda yer alan bilgiler sürücü tarafından rahat okubaniliyor. Ergonomik orta konsoldaki müzik ve klima tertibatı üzerindeki düğmelere rahat ulaşılıyor.

Clio III'te yeni modanın aksine yatay havalandırma ızgaraları tercih edilmiş. Havanlandırma ızgaralarının hemen üstünde konumlandırılan yol bilgisayarı da bir Renault klasiği.

Arka koltuktaki diz ve baş mesafeleri, yolcuların rahat bir şekilde yolculuk etmesine olanak tanıyor. Aracın içinde kullanılan plastik kalitesi de başarılı denilebilecek seviyede.

1.5 litre 80 beygirlik dizel motorun performansı iyi denilecekbilecek bir seviyede. Araç 100 kilometrede ortalama 4.8 litre (fabrika verisi) mazot yakıyor.

İkinci elde satın alacağınız Clio'nun 3 farklı donanım seviyesi bulunuyor; Authentique, Dynamic ve Expression. Otomobilin baz donanım sevitesi olan Authentique'de ABS, klima, çift hava yastığı, immobiliser, yol bilgisayarı ve radyo - CD çalar gibi konfor ve güvenlik ekipmanları standart olarak sunuluyor.

Dynamic ve Expression modellerinde ise baz donanıma ek olarak otomatik klima, direksiyondan kumandalı müzik sistemi ve farklı döşeme seçenekleri gibi opsiyonlar bulunuyor.

Türkiye'de henüz yeni sayılabilecek olan bir araç olan Clio III arıza çıkarma bakımından da sahibi üzmeyen bir araç. Renault motorlarının genel olarak bütçe sarsacak arızalar çıkarmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bazı Clio III kullanıcıları debriyajdan bazı sesler geldiğini, ancak bunun yetkili bir serviste onarılarak sorunun giderildiğini ifade ediyor.

Renault, Türkiye'de belki de satış ve yedek parça ağı olarak en yaygın marka konumunda. İkinci elde yedek parça ve servis konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz yegane markalardan biri Renault. Markanın neredesye her ilde bir yetkili satıcısı ve yetkili servisi mevcut. Parça fiyatları ise çoğu markaya göre uygun seviyelerde.

B segmentinde hem az yakan, hem kaliteli, hem de tekrar sattığınızda para edecek bir araca sahip olmak istiyorsanız Clio III dizel ikinci elde sizin için en uygun otomobil olabilir.

Yukarıda yazmış olduğum dizel ikinci elinin tutulmadığı fikrimde görüşümün çeliştiğini itiraf ediyorum
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti eylber » 21 Ocak 2009 21:57

İlahi Kenan :lol: :lol:
eylber
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB PRİVİLEG
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 105BG
Kilometre: 15000
Yakıt: Total EXCELLIUM,
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti Kenancelik » 25 Ocak 2009 15:43

Arkadaş 4 ay önce arabayı ben 25 bine aldım benden 2 ay sonra öğretmen komşu da 25 bin liraya aldı,bir diğer komşumuzda alacaktı ki zam gelmiş aynı fiyata vermemişler.Ne dersiniz kriz bizim renaulttu teğet mi geçmiş ne !! :lol:
En son Kenancelik tarafından, 31 Ocak 2009 18:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kenancelik
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti melih67 » 06 Şubat 2009 23:58

slm
2007 de ilk arabamı aldım. cok araştırdım arabaları seçim zor, ama tercihimi oyak indirimi oldugundan clio 3 den yana kullandım nedeni fiyatıydı
araba keseye göre alınıyor bence.
dizel arabayı babam tercih etmedi benzinli olsun dedi babama ayrıca teşekkür ederim nede olsa tercübe konuşuyor
30 bin km den fazla yol kat ediliyorsa bence dizel olsun derim ama 20 bini gecmem yıllık diyen varsa benzinli olsun.
arkadaşım dizel aldı bende 1.4 dinamik var performansa gelince 98 beygir ve cok memnunum
110 la cliomla uctum ister inanın ister inanmayın 5 bin ytl lik masrafla kurtuldum masrafı bi yana hala hayattayım
arabam hala aynı performansda hiç bir arıza vermedi daha
yakıtından ilk aldıgımda bune ya batıracak bu beni dedim 13lt 100 km de ama servisten aldıgım cevap aracınız daha yeni 3000 den sonra düşecektir dediler
ve haklı cıktılar şimdi şehir ici ve dışı 6,5 yakıyor 100 km de.
melih67
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
İsim ve Şehir: zonguldak

İleti vipsezgin » 16 Şubat 2009 13:46

tolga abı senın megan dızelmıyıdı ?
vipsezgin
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: Renault Clio II
Motor Tipi & Gücü: 1,6 16V
Kilometre: 88750
Yakıt: Shell opet
Lastik Markası: Lassa
İsim ve Şehir: SEZGİN / ÇORLU

İleti Diablo » 16 Şubat 2009 15:51

1dost demiş ki:Mrb cliocular, bende kısmetse clio 3 hb 2007 model almayı düşünüyorum. fakat araba konusunda kulaktan dolma bilgiler var. ve kafam hayli karışık. sizlerden ricam bu 1.2 kullanan arkadaşlardan kullanım bilgileri almak.
örneğin 1.2 motorun 1.4den daha fazla yaktığı çünkü motor çekiş için daha çok zorlanıp daha çok yakıyormuş. Sonra ben bu arabayı ilçede ve köy yollarında kullanma gibi düşüncelerimde var. biliyorsunuz eski kasa cliolar kötü yollara çok dayanıklı . bu yeni kasalarda dayanıklı mıdır yoksa şehir içi arabası mıdır?

2007 model km 9bin olan birisi satıyor 19750 demiş. 19000a bile alınabilir sıkı pazarlıkla çünkü satamadı bayadır ve fiyatı 21den düştü.

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

eğer ilçede ve köyde kullanacaksan bende dizel alman daha uygun olur. 1.2 motor zorlarsan 1.4 ten daha fazla yakmaz 1.4 le kafa kafaya yakar buda atak kullanmaktan dolayı.Şehir içinde durum böyle şehir dışında ise istediğin kadar zorla 1.4 ten az yakar (Tabi aynı km/s ile gidilirse).Benim aracım 1.2 kuzenimde aynısının 1.4 ü var ikiside 2008 ve aynı gün aldım ben çok zorladığımda 9 yakıyor onun ki normal şehir içi sarfiyatı 9 ama zorlarsa 12 ye kadar çıkıyor(aynı sürat geçerli).Sana böyle güzel de bir örnek vereyim tabi bu durum markalar arasında değişebir ama 1.2 yi zorlarsan taş çatlasa 1.4 kadar yakar ondan fazla yakmaz.Sana tavsiyem 1.5 dizel al boşver 1.2 yi.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

İleti Diablo » 16 Şubat 2009 16:14

melih67 demiş ki:slm
2007 de ilk arabamı aldım. cok araştırdım arabaları seçim zor, ama tercihimi oyak indirimi oldugundan clio 3 den yana kullandım nedeni fiyatıydı
araba keseye göre alınıyor bence.
dizel arabayı babam tercih etmedi benzinli olsun dedi babama ayrıca teşekkür ederim nede olsa tercübe konuşuyor
30 bin km den fazla yol kat ediliyorsa bence dizel olsun derim ama 20 bini gecmem yıllık diyen varsa benzinli olsun.
arkadaşım dizel aldı bende 1.4 dinamik var performansa gelince 98 beygir ve cok memnunum
110 la cliomla uctum ister inanın ister inanmayın 5 bin ytl lik masrafla kurtuldum masrafı bi yana hala hayattayım
arabam hala aynı performansda hiç bir arıza vermedi daha
yakıtından ilk aldıgımda bune ya batıracak bu beni dedim 13lt 100 km de ama servisten aldıgım cevap aracınız daha yeni 3000 den sonra düşecektir dediler
ve haklı cıktılar şimdi şehir ici ve dışı 6,5 yakıyor 100 km de.

Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın gerçekten 1.4 şehir içi şehir dışı ortalama yakıt tüketimi 6.5 lt çok çok iyi güle güle kullanın.
Diablo
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III HB.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75Hp Authentique
İsim ve Şehir: ERMAN_İstanbul

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir