Clio 3 grandtour 1.5 dci boguk ses ve inanilmaz yakit artis

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Clio 3 grandtour 1.5 dci boguk ses ve inanilmaz yakit artis

İleti ocilasin » 31 Ekim 2017 09:22

merhaba clio severler, size danışmak istediğim bir sorunum var belkide sorun değil her araçta bu durum böyledir.Aracım 2012 model clio 3 grandtour ve 1.5 motor 75 hp ve ayrıca 140 000 km de suan .Sorunum ise şurda başlıyor ben aracı hep anlık tüketim değeri açıkken sürerim ve araç normal ken herşey, bir anda çok hafif bir tekleme ile egzozum patlakmış gibi bir boğuk ses geliyor gaz verdiğimde ve rolantideykende aynı boğukluk var ayrıca bunlar olduğunda anlık tüketimim 3.5 4 lt civarında iken bir anda 8.0 lt vya 10.0 lt lere cıkıyor .ayagımı gazdan çektiğimde anlık tüketim bir anda 0.0 lt ye düşerken normalde bu durum yaşandığında gazdan çektiğimde çok yavaş şekilde iniyor.Ayrıca bu sürekli devam etmiyor normal 2000 - 2500 devir aralığında sürersem 20 dakka felan sürüyor 3000-4000 devir arasındsa sürersem 10 dakka felan sürüyor sonra herşey normale dönüyor ve bu durum başladığında direk kontağı açıp kapattığımda araç tekrar normal çlışmaya başlıyor .Bu konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum .Saygılar
ocilasin
ER
ER

Marka & Model: ClioIII grandtour
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 75 hp
Kilometre: 140000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: brigstone
İsim ve Şehir: ÖMER İZMİR

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 64 misafir