Devir - Hız Dengesi ve Baskı-Balata Hk.

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Devir - Hız Dengesi ve Baskı-Balata Hk.

İleti ofas » 24 Ağustos 2017 11:23

Arkadaşlar merhaba.
Clio 3 1.2 aracımız var. 130.000km de. Eşim kullanıyor. Çekiş düştü dedi. Aklıma baskı balata geldi. Fakat devir ve hız paralel artıyor gibime geldi. Yüksek hızda belli olur diye düşünüyorum.

Size sorum şu olacak. Bana 100km hızdaki deviri kaç olmalı yada örneğin 3.000 devirdeki hızı kaç olmalı bu gibi verileri paylaşabilirmisiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.
ofas
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2 16V
Kilometre: 31300
Yakıt: Opet
Lastik Markası: 185/60/15 UG8
İsim ve Şehir: Eskişehir

Re: Devir - Hız Dengesi ve Baskı-Balata Hk.

İleti faruxahin » 26 Ağustos 2017 00:28

Hzi devir araligi baski balata konusunda kesin veri veremez cunku baski balata bira zorlandiktan sonra devrini bulur. Gaza yuklendiginizde araba 4 5 bin devirlere cikip hizlanmasi 2 3 bindeki gibi yavassa baski balata bitiyor olabilir. Araba once yuksek devirlere cikar zamanla devrini ve hizini bulur. Arabanızın El frenini çekin arabayı 5inci vites atalım debriyajdan yavaş yavaş ayağınızı çekin Eğer arabanız hemen stop etmeden kalkmaya zorluyorsa baskı balatanız bitmiş olabilir ama el freni çekik ve yüksek viteste iken debriyajdan ayağımızı çekmeye başladığımız anda stop ediyorsa baskı balatanız Hala idare eder demektir. baskı balata bitmeye başladığı zaman araba yüksek devir çevirir ama hızlanmaz tabii aracınızın 130 bin kilometrede olduğu göz önüne alınırsa zaten baskı balatanın zamanı gelmiş demektir Bir de dediğim yöntemi deneyin araçlarımız ortalama 3000-3500 devir aralığında 100 kilometre yapmaktadır tam devri su am soyleyemecegim. Araçla Yola çıktığım zaman tam Devri resim çekip gösterebilirim
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 104 misafir