Fanların cırcır böceği gibi ötmesi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Fanların cırcır böceği gibi ötmesi

İleti mekyus » 22 Aralık 2016 10:07

Evet 2009 model sıfır araç yılların yorgunluğuna yenik düştü . Fanlar bazen çalışmıyor yumruk atıyorum konsolda ki ayar düğmelerin yanına ama sert bi yumruk. Çalışınca da hiç susmayan bi cırcır böceği ya da ikinci bi motor gibi gürül gürül bi ses.

Normal bi elektirikçiye götürsem yapabilir mi diye düşünüyorum. Servise götürsem yaparlar ama maaşı serviste bırakmam istemediğimden böyle düşüncelerim var. Ey gidi sıfır aracım ..

Şimdi aklıma geldi bazen anahtar kontağa girmiyor zorlanıyor en uç kısmı girerken zorlanıyor.Çıkartıp tekrar tekrar deneyince yağ gibi giriyor .Böyle de bi sorunum var :cry:
mekyus
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ
 
İleti: 57
Kayıt: 16 Haziran 2010 22:39
Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5dci
Kilometre: 30000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: zafer istanbul


Re: Fanların cırcır böceği gibi ötmesi

İleti faruxahin » 28 Aralık 2016 10:57

Birincisi Fanların Yada Pervanelerin yağlanmasıyla ses sorunu çözülür o cok önemli birşey değil. havalandırma ayar düğmelerinin orada da zamanla temassızlık oluyor. bende su an sadece arka ısığı bazen yanıyor bazen sönüyor kıpratınca düzeliyor. bunlar içinde servise gitme cüzdanı orda bırakır gelirsin. güvendiğin bi elektrikçiye gidersen sorunun çözülür. elektrikçi dediğimde ampul sigorta değiştirip kendine elektrikçi diyenlerden değil klima bakımın temizliği yapılır yazanlardan biri. Anahtar konusunda birşey diyemeyeceğim
faruxahin
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
 
İleti: 108
Kayıt: 24 Mart 2014 10:07
Marka & Model: ClioIII Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 110
Yakıt: LPG - Total
Lastik Markası: Bridgestone185/15/65
İsim ve Şehir: Adana


Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 32 misafir