clio 3 motor arıza lambası

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

clio 3 motor arıza lambası

İleti adanalı » 11 Haziran 2016 21:43

merhaba,

2012 model clio 3 hb sahibiyim. Araç 1.5 dci 80000 kmde. Bugün normal seyir halindeyken aşağıdaki ikaz lambaları yandı. Sanayiye götürüp bilgisayara bağlattım "turbocharging solenoid valve outside upper limit" tarzı bir hata gördük. hata silinmedi. iftar saati olduğundan pazartesi bakalım abi sorun çıkarmaz 2 günde dedi. daha önce böyle bişey yaşayan var mı? turbo besleme vanasının fazla açtığını anlıyorum. bu arabaya ne gibi bi sıkıntı yaratabilir.

teşekkürler.

[ img ]
adanalı
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ankara

Re: clio 3 motor arıza lambası

İleti ŞAHİN » 10 Aralık 2016 17:50

aynı lambalar benim fluencede de yandı dpf iptal edildi chip atıldı arıza lambaları gitti arabayı zorladım 30 dakka sonra yine geldi senin araçdaki olayıda detaylı anlatırmısın
ŞAHİN
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 85hp
Kilometre: 120000
Yakıt: eurodıesel
Lastik Markası: kumho
İsim ve Şehir: istanbul

İleti ŞAHİN » 10 Aralık 2016 17:55

yukardaki fotoğrafda 3 arıza ışığı hakkında nelerden olabilir bilgisi olan varmı
ŞAHİN
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 85hp
Kilometre: 120000
Yakıt: eurodıesel
Lastik Markası: kumho
İsim ve Şehir: istanbul

İleti yörükpaşa » 12 Aralık 2016 09:32

.. enjektör (veya buji) kablolarının temassızlığında veya yakıtta az miktarda su bulunsa bile , soldaki zikzaklı arıza ışığı yanar .. depo kapağı iyi kapanmaz ise , yağmur suyu veya nemden de depo olumsuz etkilenir .. yakıt aldığınız yerden eminseniz , bir elektrikçide kablolara baktırın .. yolda giderken , o arıza ışığı yanıp sönerse ve aynı anda araba çekişten düşerse , sıkıntı kablolarda ..
yörükpaşa
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GT
Motor Tipi & Gücü: 1149
Kilometre: 5500
Yakıt: PO - SHELL
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: HÜSEYİN ORAN - İSTANBUL

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 94 misafir