motordan uzun ve sürekli diiit sesi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

motordan uzun ve sürekli diiit sesi

İleti gökhan arslan » 12 Ocak 2015 21:53

Merhaba arkadaslar foruma yeni girdim 2012 1.2 cliom var sabah aracımı zor calistirdim 8 10 kez marsa bastım. Daha sonra kontağı çevirdiğinde uzun ve sürekli diiiit diye bir ses geliyor sorun hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin.
gökhan arslan
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 34000
Yakıt: ahe ol nitro
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: ankara

Re: motordan uzun ve sürekli diiit sesi

İleti emretpc » 13 Ocak 2015 10:44

gökhan arslan demiş ki:Merhaba arkadaslar foruma yeni girdim 2012 1.2 cliom var sabah aracımı zor calistirdim 8 10 kez marsa bastım. Daha sonra kontağı çevirdiğinde uzun ve sürekli diiiit diye bir ses geliyor sorun hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin.

Arabayı çalıştırmaya çalıştırdığınızda hava sıcaklığı neydi? Bakım yaklaştı mı? Yakın zamanda başka bir sıkıntı ile karşılaştınız mı?
Bu ayrıntıları da verirseniz konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşacaktır.

Benzin ışığı yandığı zaman kontağı açtığınızda benzer uyarı veriyor bilginiz olsun.
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

İleti gökhan arslan » 13 Ocak 2015 11:25

Aracim 35000 de 30000 de bakımlarını serviste yaptırdım herşeyi tam hava gece ekşi 8 calistirdigimda eksi2 civarıydı ses aracın içinde duyulmuyor kaputu açtığımda duyuluyor su anda ses kesildi ama 2 gün sürdü daha sonra sorun olabilirmi
gökhan arslan
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 34000
Yakıt: ahe ol nitro
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: ankara

İleti emretpc » 13 Ocak 2015 12:19

gökhan arslan demiş ki:Aracim 35000 de 30000 de bakımlarını serviste yaptırdım herşeyi tam hava gece ekşi 8 calistirdigimda eksi2 civarıydı ses aracın içinde duyulmuyor kaputu açtığımda duyuluyor su anda ses kesildi ama 2 gün sürdü daha sonra sorun olabilirmi

Aracın uyarı seslerinden değil de farklı bir ses anladığım kadarıyla. Yinede buradan kesin bir şey söylemek mümkün değil tabi ki. Konu hakkında fikri olan bir arkadaş varsa cevap yazacaktır. En uygun davranış, bir daha tekrarladığında hiç beklemeden servise gitmek olacaktır.
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 95 misafir