yağ bsınç arızası??

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

yağ bsınç arızası??

İleti Alper2590 » 12 Ocak 2015 12:56

Arkadaşlar herkese merhaba, aracımın kış lastiği olmadıpından dolayı 2 haftadır kullanamıyorum bugün aracın başına geldiğimde motorun altında siyah bir sıvı aktığını gördüm çalıştırdığımda ekranda önce yağ seviyesi az, sonra yağ basımcı düşük uyarısı çıktı. Anladığım kadarıyla araç yağ sızdırmış. Bunun sebebi nedir yağ deposunda çatlak falan mı vardır masrafı ne olur?? Bu arada kış lastiği alacağım :
Alper2590
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Extreme Edt.
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci & 75 hp.
Kilometre: 56000
Yakıt: Dizel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: ALPER//İSTANBUL

Re: yağ bsınç arızası??

İleti emretpc » 12 Ocak 2015 13:09

Alper2590 demiş ki:Arkadaşlar herkese merhaba, aracımın kış lastiği olmadıpından dolayı 2 haftadır kullanamıyorum bugün aracın başına geldiğimde motorun altında siyah bir sıvı aktığını gördüm çalıştırdığımda ekranda önce yağ seviyesi az, sonra yağ basımcı düşük uyarısı çıktı. Anladığım kadarıyla araç yağ sızdırmış. Bunun sebebi nedir yağ deposunda çatlak falan mı vardır masrafı ne olur?? Bu arada kış lastiği alacağım :

yağ sızdırma konusunda bir şey söyleyemeceğim ama kış lastiği olarak petlas snow master'ı öneririm. Özellikle günümüzdeki sulu ve 5 derecenin altındaki havalarda bu lastiklerin performansı çok iyi. Geçen haftalarda kar ilk yağmaya başladığı zaman mahallede araçlar kayıp duruyordu, ben ise çok rahattım yola tutunma konusunda.
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

Re: yağ bsınç arızası??

İleti emretpc » 12 Ocak 2015 13:20

Ekim ayında Kartal sanayide Petlas bayisinden tanesini 145TL'ye aldım 4 adet kışlık lastikleri. Şimdi fiyat farklı olabilir, sezon olduğundan.

Bu arada duyduğuma göre KİPA'da Yokohama lastiklerinde kampanya varmış. Tanesi 139TL diye duydum. Bilginize.
emretpc
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII 2012 Aut.Edt
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 75 hp
Kilometre: 79600
Yakıt: Opet UltraForce
Lastik Markası: Lassa Greenways
İsim ve Şehir: Emre - SAKARYA

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 48 misafir