Hız Sabitleyici (-) tuşu Hakkında

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Hız Sabitleyici (-) tuşu Hakkında

İleti barisant » 16 Temmuz 2014 10:43

Arkadaşlar Merhaba;

Clio3 1.2 Extreme sahibiyim Hız Sabitleyici ile ilgili sorum olucak direksiyon üzerindeki + - tuşlarından eksi tuşu çalışmıyor. Yani hızımı 90 alıp sonrasından düşürmek istersem eksiltmiyor. İk defa sabitleycisi olan bir acaç aldım normalmidir yoksa bilgi verebilirmsiniz. yükseltme var ama azaltmayı yapamadım.
barisant
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75 BG
Kilometre: 48500
Yakıt: Total
Lastik Markası: Kumho
İsim ve Şehir: Antalya

Re: Hız Sabitleyici (-) tuşu Hakkında

İleti KAZIMYILMAZ » 16 Temmuz 2014 10:52

Hız sabitleyiciyi kullanmayı bildiğinizi varsayıyorum. Tuşta temassızlık olma ihtimali yüksek gibi geldi bana. Artı tuşunun basıp eksinin basmamasının başka bir anlamı olamaz diye düşünüyorum...

barisant demiş ki:Arkadaşlar Merhaba;

Clio3 1.2 Extreme sahibiyim Hız Sabitleyici ile ilgili sorum olucak direksiyon üzerindeki + - tuşlarından eksi tuşu çalışmıyor. Yani hızımı 90 alıp sonrasından düşürmek istersem eksiltmiyor. İk defa sabitleycisi olan bir acaç aldım normalmidir yoksa bilgi verebilirmsiniz. yükseltme var ama azaltmayı yapamadım.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti barisant » 16 Temmuz 2014 11:47

Şöyle söyliyim el ferinin ordan sabitleyici açıyorum Yolda giderken devreye giriryor artı ile yükseltiyorum fren yapıp devreden çıkınca r ile hafızadaki hıza tekrar çıkıyor fakat o hızı ben düşürmek istediğimde düşmüyor belki ben yanlış yapıyorumdur devreye almadan öncemi indirmek lazım hızı onuda denedim gerçi olmadı tam anlayamadım sorun mu bu
barisant
ONBASI
ONBASI

İleti KAZIMYILMAZ » 16 Temmuz 2014 11:50

Bende megane var, aynı söylediğiniz şekilde çalışıyor hız sabitleme sistemi.
Hızı sabitledikten sonra artı ve eksi tuşlarıyla istediğim gibi hızı arttırıp azaltabiliyorum. Sizde de o şekilde olması lazım. Bence tuşu kontrol ettirin.

barisant demiş ki:Şöyle söyliyim el ferinin ordan sabitleyici açıyorum Yolda giderken devreye giriryor artı ile yükseltiyorum fren yapıp devreden çıkınca r ile hafızadaki hıza
tekrar çıkıyor fakat o hızı ben düşürmek istediğimde düşmüyor belki ben yanlış yapıyorumdur devreye almadan öncemi indirmek lazım hızı onuda denedim gerçi olmadı tam anlayamadım sorun mu bu
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti barisant » 17 Temmuz 2014 13:03

Teşekkürler Kazım bey Muhtemelen dediğiniz gibi tuştan kontrolü servise mi yaptırmak lazım yoksa herhangi bir elktrikçi de bunu yapabilir mi sizce ? Servisin yüksek rakamlar çıkaracağını tahmin ediyorum.
barisant
ONBASI
ONBASI

İleti KAZIMYILMAZ » 17 Temmuz 2014 20:52

Servis o parçanın onarımını yapmaz. Yenisiyle değiştirecektir. Bence güvendiğiniz bir elektrikçiniz varsa söküp kontrol etmelerini isteyin.

barisant demiş ki:Teşekkürler Kazım bey Muhtemelen dediğiniz gibi tuştan kontrolü servise mi yaptırmak lazım yoksa herhangi bir elktrikçi de bunu yapabilir mi sizce ? Servisin yüksek rakamlar çıkaracağını tahmin ediyorum.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti barisant » 24 Temmuz 2014 07:44

Elektrikçiye gösterdim ama maalesef abi biz anlamayız bundan dedi. Neyse artık yapacak bişiy yok servise gidip bir sürü para vermek istemiyorum. Şimdilik böyle idare ederiz ne yapalım.
barisant
ONBASI
ONBASI

İleti KAZIMYILMAZ » 24 Temmuz 2014 14:12

Hadi ya. bu durumda en iyisi servise götürmek. Arızayı tespit etsinler ona göre fiyat yüksek gelirse onay vermezsin :) Dışarıdan çıkma parça bulup sanayide değiştirirsin.

barisant demiş ki:Elektrikçiye gösterdim ama maalesef abi biz anlamayız bundan dedi. Neyse artık yapacak bişiy yok servise gidip bir sürü para vermek istemiyorum. Şimdilik böyle idare ederiz ne yapalım.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti barisant » 24 Temmuz 2014 15:33

Valla Servise gitmeye korkuyorum da bir ara giderim şimdilik çokda dert değil bu ara lpg ydi klimaydı çok masrafım oldu şehirçindeyim zaten sürekli çok lazım değil. Ama ne çıkaracaklar merak ediyorum bi boşlukta giderim. Teşekkürler.
barisant
ONBASI
ONBASI

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 58 misafir