ARABAMI SATSAM MI?

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

ARABAMI SATSAM MI?

İleti vedat_pusat » 27 Mayıs 2014 15:37

ARABAM CLİO 3 HB 1.4 BENZIN +LPG Lİ 2009 MODEL 135000 DE 3 AYDIR KULLANIYORUM AMA ALDIGIM GÜNDEN BERİ ARIZA ÇIKIYOR YADA BANA ÖYLE GELİYOR İLK ÖNCE IKİ TANE BOBİN BİRER AY ARAYLA ARIZA YAPTI DEGİSTİK SONRA YAĞ KAÇAĞI VARDI ÜST KEÇEYİ DEGİŞTIK BİR HAFTA SONRA GENE YAG DAMLAYINCA TAMİRCİYE GÖTURDUM VE ALTTAN DEDİ Bİ PARÇA DEGİSTI VE ARABA GEÇ ÇALIŞIYOR ILK MARŞTA DEGIL 2.YADA 3. MARŞTA ALIYOR BUNUN İÇIN BENZİN POMPASI DEGİŞTIRDIK AMA DÜZELMEDİ USTA ŞAMANDIRAYA BAKMAMIZ LAZIM DİYOR AYRICA BİR HAFTADIR ÜÇ BEŞ KM GİDİNCE AKÜ ŞARJ OLMUYOR DİYE UYARI VERİYOR BAKTIRDIM AKÜ ŞARJ OLUYOR AMA MARŞ DİNAMOSUNDA SORUN VARMIŞ USTA YOLDA KALABİLIRSIN DEDİ SADECE SÖKÜLMESİ 80 TL BU BENİM ILK ARABAM BİDE SATAN ARKADAŞ ÇOK TİTİZİM SES GELSE GİDER BAKTIRIRIM DIYORDU BEN FAZLA KM DE YAPMIYORUM AMA SIKINTI ÇIKIYOR BİDE SPN OLARAK ARABA 110 KM HIZA ÇIKTIGINDA ÖNDEN SANKİ MOTORDAN Bİ SES GELİYOR GİBİ AÇIKCASI ONU KURCALAMAYA KORKUYORUM YANİ ANLICANIZ BI TALIHSIZLIKTIR GIDIYOR HİÇ HEVESİM KALMADI PIYASA YUKSEKKEN SATSAM MI DIYE DÜŞÜNUYORUM SİZCE NE YAPMALIYIM?BU SORUNLAR YİNE DEVAM EDERMİ?
vedat_pusat
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 98hp
Kilometre: 140000
Yakıt: benzin lpg
İsim ve Şehir: Istanbul

Re: ARABAMI SATSAM MI?

İleti impossible » 27 Mayıs 2014 21:31

önemli olan bence şu, arabadan soğudunuz mu? gerçi ilk arabanız olduğu için bu soğuma hissiyatı sorunlar çözüldüğünde çabuk ortadan kalkar. ilk arabam uno dan 2saatte soğumuştum, sonrasında da birşeyler çıktı öyle bir pişman oldum ki sormayın gitsin.. ne heyecan kaldı ne bir şey..
özetle ben olsam müşterisini iyi fiyata da buluyorsam satardım, daha temiz hatta ilk - ikinci sahibinden bir araba alırdım
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti vedat_pusat » 27 Mayıs 2014 23:12

teşekkurler
vedat_pusat
ER
ER

İleti planetearth » 28 Mayıs 2014 07:49

vedat_pusat demiş ki:ARABAM CLİO 3 HB 1.4 BENZIN +LPG Lİ 2009 MODEL 135000 DE 3 AYDIR KULLANIYORUM AMA ALDIGIM GÜNDEN BERİ ARIZA ÇIKIYOR YADA BANA ÖYLE GELİYOR İLK ÖNCE IKİ TANE BOBİN BİRER AY ARAYLA ARIZA YAPTI DEGİSTİK SONRA YAĞ KAÇAĞI VARDI ÜST KEÇEYİ DEGİŞTIK BİR HAFTA SONRA GENE YAG DAMLAYINCA TAMİRCİYE GÖTURDUM VE ALTTAN DEDİ Bİ PARÇA DEGİSTI VE ARABA GEÇ ÇALIŞIYOR ILK MARŞTA DEGIL 2.YADA 3. MARŞTA ALIYOR BUNUN İÇIN BENZİN POMPASI DEGİŞTIRDIK AMA DÜZELMEDİ USTA ŞAMANDIRAYA BAKMAMIZ LAZIM DİYOR AYRICA BİR HAFTADIR ÜÇ BEŞ KM GİDİNCE AKÜ ŞARJ OLMUYOR DİYE UYARI VERİYOR BAKTIRDIM AKÜ ŞARJ OLUYOR AMA MARŞ DİNAMOSUNDA SORUN VARMIŞ USTA YOLDA KALABİLIRSIN DEDİ SADECE SÖKÜLMESİ 80 TL BU BENİM ILK ARABAM BİDE SATAN ARKADAŞ ÇOK TİTİZİM SES GELSE GİDER BAKTIRIRIM DIYORDU BEN FAZLA KM DE YAPMIYORUM AMA SIKINTI ÇIKIYOR BİDE SPN OLARAK ARABA 110 KM HIZA ÇIKTIGINDA ÖNDEN SANKİ MOTORDAN Bİ SES GELİYOR GİBİ AÇIKCASI ONU KURCALAMAYA KORKUYORUM YANİ ANLICANIZ BI TALIHSIZLIKTIR GIDIYOR HİÇ HEVESİM KALMADI PIYASA YUKSEKKEN SATSAM MI DIYE DÜŞÜNUYORUM SİZCE NE YAPMALIYIM?BU SORUNLAR YİNE DEVAM EDERMİ?

bobin arızası çoğumuzun yaşadığı (clio 3 benzinli sahiplerinin) bir problem. yağ kaçağı keçeden se her arabada olabilecek bir durum, ustanız alttan yağ damlatıyor diyorsa hangi parçadan nereden geldiğini açık açık söylemeli, termostat contasından gelebilir (conta 20 tl) karterden mi? veya külbütör kapağının arasındaki sıvı conta özelliğini yitirmiş olabilir.
135.000 km bir arabada keçe,conta vb sarf malzemelerin belirli bir ömrü var. ilk arabanız diye bence kafanıza çok takıyorsunuz. 110 km den sonra zaten devir 3500-4000 aralığına çıkıyor ve araçta motor sesi içeriye giriyor. bunun sebebi şanzıman oranları ve arabalarımız b sınıfı bir araç daha çok şehir içi kısa mesafelerde kullanılan bir tipte. size çok samimi birşey söyleyeyim; fransız araçlarında (renault,citroen,peugeot vb.) aracı çok dinlemeyin her yerden ses gelir. kafanıza çok takıyorsanız da satın ve alman aracı alın. mümkünse c sınıfı araçlara bakın.
planetearth
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Clio III Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98bg + lpg
Kilometre: 97000
Yakıt: opet
Lastik Markası: continental cpc 5
İsim ve Şehir: Ankara

İleti vedat_pusat » 28 Mayıs 2014 17:14

Evet araba sonucda 135binde ayrica servise göturmüyorum normal tamirci reno dan anlayan birini bulmam gerektiği kanaatindeyim servise gücüm yetmez aslında şu marş geç alma olayı ile akü şarj olmama sorununu halledip denesem daha iyi sorun çıkarmazsa binerim diye düşunuyorum.Ustanın motorun altında değiştıği parçayı dosya olarak ekledim sizin gibi tecrübeli kişiler görunce anlayacaktır yorumlarınız için teşekkürler
vedat_pusat
ER
ER

İleti bsarban » 23 Kasım 2014 09:57

merhabalar ,

benimde ilk aracım ve aynı sorunları bende yaşıyorum, 82 binde aldım aracı ilk önce suya yağ verme olayını yaşadım termostat contasından kaynaklıymış tabbi bende reno ustasına götürmediğim için 220 tl ödedim aslında daha uyguna tamiri yapılıyor. ikincisinde yağ damlatma olayı yaşadım onuda normal 10 bin bakımında fark ettik yağ ve suyun girdiği bir parça var ordaki contadan kaynaklıymış bu sefer allahtan akrabımın özel reno servisine gittiğim için yağ ve filitreler artı tamir için 200 tl ödedim. 2 gün öncede araç birden çekişten düştü ustamı aradığımda bobin arızası olduğunu söyledi. iki tanesi yanmış 80 tl tanesi 170 tl de bu şekilde verdim. aracım çok temiz kazası boyası yok ama soğudum anlıycan bende satılık ilanını vedim. istediğim fiyat verilirse satarım yoksa binmeye devam. ama yukarıda yazdığım arızalar benzinli clio ların genel rahatsızlıkları. 2007 1.4 hb lpg
bsarban
ACEMI ER
ACEMI ER

Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98 bg
Kilometre: 95000
Yakıt: total
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: KOCAELİ

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 138 misafir