Muayene

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Muayene

İleti undert6 » 21 Mayıs 2014 02:45

benim muayenem sene sonu ama gecen gun yeni muayeneye girmis bir arkadasimla konusurken soyledi bu konuda bilgisi olan arkadaslar icin soruyorum.

benim ruhsatimda azami yuklu agirlik kismi bos. mayis 2013 te aldim araci , arac 1.5 dizel aut.

konustugum arkadasimin araci lpgli ve yeni gelen yonetmelige göre bu azami yuklu agirlik yazmasi gerekiyormus, yoksa muayene yapilmiyormus.

bilmedigimden soruyorum. bu durum lpgli ve yuklu tasimacilik araclar icinmi var yoksa bizleride kapsiyormu ? kapsiyor ise muayeneye gitmeden bunu yazdirmak yani ruhsat yenilemek gerekir. bu durum ne kadardir kac ay/senedir var bilmiyorum. eger araci aldigim tarihten beri var ise ruhsatta bu azami yuklu agirlik yazmasi gerekiyordu yani emniyet eksik yazmis, gider bunun kavgasini veririm.
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci
Kilometre: 70000
Yakıt: Opet euro dizel
Lastik Markası: 185/65/15 conti-pc5
İsim ve Şehir: Erdal, Ankara

Re: Muayene

İleti KAZIMYILMAZ » 21 Mayıs 2014 07:45

undert6 demiş ki:benim muayenem sene sonu ama gecen gun yeni muayeneye girmis bir arkadasimla konusurken soyledi bu konuda bilgisi olan arkadaslar icin soruyorum.

benim ruhsatimda azami yuklu agirlik kismi bos. mayis 2013 te aldim araci , arac 1.5 dizel aut.

konustugum arkadasimin araci lpgli ve yeni gelen yonetmelige göre bu azami yuklu agirlik yazmasi gerekiyormus, yoksa muayene yapilmiyormus.

bilmedigimden soruyorum. bu durum lpgli ve yuklu tasimacilik araclar icinmi var yoksa bizleride kapsiyormu ? kapsiyor ise muayeneye gitmeden bunu yazdirmak yani ruhsat yenilemek gerekir. bu durum ne kadardir kac ay/senedir var bilmiyorum. eger araci aldigim tarihten beri var ise ruhsatta bu azami yuklu agirlik yazmasi gerekiyordu yani emniyet eksik yazmis, gider bunun kavgasini veririm.

Aşağıdaki adreste konuyla ilgili bir duyuru var.

http://www.lpgotogaz.org/2013/11/07/kamuoyuna-onemli-duyuru/
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti undert6 » 21 Mayıs 2014 18:47

lpgli araclardan bahsedilmis burda, arkadasim daha 2 hafta once azami yuklu agirligi yok diye muayene olamamis. bu durum bizim dizel araclardada varmi ? ve ruhsatini yenileyenler yada yeni ruhsat alanlarda azami yuklu agirlik yaziyormu ?
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti KAZIMYILMAZ » 21 Mayıs 2014 19:44

undert6 demiş ki:lpgli araclardan bahsedilmis burda, arkadasim daha 2 hafta once azami yuklu agirligi yok diye muayene olamamis. bu durum bizim dizel araclardada varmi ? ve ruhsatini yenileyenler yada yeni ruhsat alanlarda azami yuklu agirlik yaziyormu ?

Pardon dikkat etmemişim. Ben sizin araç LPG li sanmıştım.

Ben 2-3 ay önce yeni araç aldım. Azami yüklü ağırlık yazıyor.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

İleti undert6 » 21 Mayıs 2014 19:58

daha kim bilir nerelerden paramizi calacaklar...yeter artik...bu yonetmelik ne zaman gelmis acaba, dedigim gibi eger benim aldigim zamanda var ise boyle bir karar, yeniden para odemek istemiyorum.
undert6
UZMAN ÇAVUŞ
UZMAN ÇAVUŞ

İleti KAZIMYILMAZ » 21 Mayıs 2014 20:33

Yazık valla vatandaşa. Kazancımıza göre verdiğimiz vergiyi oranlarsak kesin Koç'tan, Sabancıdan daha çok vergi veriyoruzdur... Hala daha böyle ıvır zıvırlarla para kopartmaya çalışıyorlar.

Bence Trafik şube müdürlüğünü telefonla ara. Mutlaka bir yöntemi vardır bu işin.
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 78 misafir