fren sorunu uyarısı !!

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

fren sorunu uyarısı !!

İleti m.palmer » 02 Mayıs 2013 11:50

Ewt arkadaşlar geçen gün bir yere gitmek için arabayı çalıştırdığım zaman gösterge tablosunda "fren arızası" diye bir uyarı geldi ve servis ikazını yakdı. İlk başta ne olduğunu anlamadım aracı 50-100 metre kadar sürmeyi denedim fakat direksiyonda hidrolik destek yokmuşcasına fazla ağırlaştı. Eve geri dönmek zorunda kaldım ve aracı kapattım. 2 dakika sonra tekrar çalıştırmayı deneyince hiçbir problem olmadı ne uyarı çıkdı nede ikaz geldi direksiyonda düzelmişti. 2 gün sonra bir yere kadar gidip aracı tekrar çalıştırdığım zaman tekrardan ayni uyarı çıkdı ekranda, söndürüp açdığım zaman düzelmişti. Bişeyleri arızalandığından şüpheleniyorum fakat ne olduğunu çözemedim. Başına gelen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi? teşekkürler..
m.palmer
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.6 16v
Kilometre: 15000
Lastik Markası: conti. sport cont.2
İsim ve Şehir: mustafa/K.K.T.C

Re: fren sorunu uyarısı !!

İleti yörükpaşa » 02 Mayıs 2013 14:02

..fren hidroliğinin ve direksiyon hidroliğinin olduğu kutuların üzerinde soketler var.. o soketler gevşemiş sanki.. hidrolik eksiği varsa tamamlattırın ..
yörükpaşa
ASTSUBAY ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII GT
Motor Tipi & Gücü: 1149
Kilometre: 5500
Yakıt: PO - SHELL
Lastik Markası: DUNLOP
İsim ve Şehir: HÜSEYİN ORAN - İSTANBUL

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 150 misafir