ısı göstergesi bu değer normal mi?

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: ısı göstergesi bu değer normal mi?

İleti karambol81 » 28 Nisan 2013 22:22

planetearth demiş ki:
karambol81 demiş ki:
planetearth demiş ki:Arkadaşlar aracımda ısı hararet göstergesi her zaman fotoğraftaki gibi uzun yoldada şehir içindede sabah ilk çalıştırdığımda sıfır noktasında araç ısınınca orta noktaya geliyor yavaş yavaş ve hep o noktada aynı aracı kullanan arkadaşlarda da durum böyle mi cevaplarsanız sevinirim.

Bu durum çok normaldir.Aracınızda bir sıkıntı olsa;

Termostat da sorun olsa;
Mesela açık kalsa soğuk havalarda hararet 90 dereceye çıkmayabilir.Yokuş aşağı radyatöre vuran soğuk hava ile hararet daha aşağıda kalır ,aracınız çok yakıt yakabilir.
Termostat kapalı kalmış olsa motor radyatördeki suyu kullanamadığında sağlıklı soğutma yapmaz.

Fan müşürü arızalı olsa fan çalışmaz motor yine sağlıklı şekilde soğutamaz hararet yapabilir.

Kısacası hiç bir sıkıntın yok. :good:

Teşekkürler 10,000 km oldu aracımı alalı hep böyleydi ısı göstergesi aslında sorun olsa şimdiye kokusu çıkardı ancak benim eski araçta uzun yolda biraz düşerdi şehir içinde sıkıştırınca biraz yükselirdi. belli olurdu. Clio'm da hep aynı yerde ve uzun mesafe kısa mesafe farketmeksizin aynı konumda durunca şüphelendim. Herkese sorunsuz güzel günler. Cevaplar için teşekkürler.

Demek ki eski aracınızda termostat arızası varmış.Termostat açık kalmış. :D
karambol81
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 Dci 80Bg
Kilometre: 79500
Yakıt: Tüm Akaryakıt Firm.
Lastik Markası: G.y. effect performa
İsim ve Şehir: Antalya

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler