DİREKSİYON SİMİDİ ÇATLADI...

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: DİREKSİYON SİMİDİ ÇATLADI...

İleti levolution » 03 Mart 2013 23:09

abi güle güle kullan direksiyonunu.
soyulma için aynı şeyi yapmazlar kesin..
levolution
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: Extreme - 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v BVR 80bg
Kilometre: 138000
Yakıt: Total
Lastik Markası: Petlas 195/55/15
İsim ve Şehir: Levent - Sinop, Ankara

İleti Oktay ACAR » 04 Mart 2013 13:25

levolution demiş ki:abi güle güle kullan direksiyonunu.
soyulma için aynı şeyi yapmazlar kesin..

Çok teşekkür ederim,değiştirildiği iyi oldu yoksa ucu Fransaya kadar gidecekti tahmin ediyorumki onlarda bazı sıkıntıların farkında yinede bardağın dolu tarafına bakmak lazım diye düşünüyorum,Renault-Türkiyede mal tedarik ettikleri firmaları daha bir sıkı kontrol edeceklerdir.Ben bu yaşıma kadar daha soyulmuş ve çatlamış Mersedes-BMW direksiyonu görmedim,Renaulta anlayışlı yaklaşımı için tekrar teşekkür ederim samimi ve dostane yaklaşım ile bazı sıkıntıların halolacağını inancını taşıyorum,Sevgi ve selamlarımla...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti semih89 » 05 Mart 2013 00:54

Benım başvuruma istinaden bugün servisten aradılar. Aracımın yaklaşık 40bin kmdir servis kaydı olmadığı için yardımcı olamadıklarını belirttiler. Şöyle bir hesap yaptım , eğer tüm bakımları aldığımdam beri serviste yaptırsam zaten 2-3 set direksiyon alıcakmısım :) üzülmedim o sebeple. Ama saçma geldi , servis bakımlı olsa ne olacak direksiyona bakım mı yapılıyor sanki. En kalitelisinden deri direksiyon kaplatma için en fazla 200 250lira olur o da orjinalden bin kat kaliteli işçilik ve deri ile. O yüzden kasmadım :)

Oktay bey, sanırım kmniz düşük.Sorun çıkartmamışlar. Güle güle kullanın
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti Oktay ACAR » 05 Mart 2013 11:53

semih89 demiş ki:Benım başvuruma istinaden bugün servisten aradılar. Aracımın yaklaşık 40bin kmdir servis kaydı olmadığı için yardımcı olamadıklarını belirttiler. Şöyle bir hesap yaptım , eğer tüm bakımları aldığımdam beri serviste yaptırsam zaten 2-3 set direksiyon alıcakmısım :) üzülmedim o sebeple. Ama saçma geldi , servis bakımlı olsa ne olacak direksiyona bakım mı yapılıyor sanki. En kalitelisinden deri direksiyon kaplatma için en fazla 200 250lira olur o da orjinalden bin kat kaliteli işçilik ve deri ile. O yüzden kasmadım :)

Oktay bey, sanırım kmniz düşük.Sorun çıkartmamışlar. Güle güle kullanın

Aracın Km.si 25.000 di,hiç birimiz Renault ile serviste bakım yaptıracağım diye bir anlaşma yapmıyoruz,hepimiz özgür iradesi ile kullanacağımız aracın marka tercihini yapıyoruz ve bakımlarını istediğimiz yerde yaptırabiliriz,keşke bana sorun çıkarsalardı diye düşünmedende edemiyorum bence sizde ısrarcı olsaydınız diyorum neden derseniz sattıkları aracın parça tedarikçisi onlar ve kullandıkları parçaların kalitesini bilenlerde onlar herhalde en çok arıza veren parçaların istatistikleri ellerinde vardır...Teşekkür ederim...
Oktay ACAR
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 57.5 HP
Kilometre: 41000
Yakıt: BP ve TOTAL 95 Oktan
Lastik Markası: Continental Premium
İsim ve Şehir: İZMİR

İleti semih89 » 05 Mart 2013 12:00

Dediğiniz gibi biraz uğraşmak lazım aslında ama benim yapıcağım iş değil sanırım :) aracı 2.el mi aldım diye sordular. Aslında yaptıkları saçma, sonuçta bakımlarda direksiyona bakım yapıcak değiller , kullanımla da alakalı birşey değil. 78bin kmdeki araçta deri soyuluyorsa bu malzemenın kalitesizliğindendir. Var mı bir çözümünüz ?
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir