OTOMATİK Vites CLİO HB Hakkında bilgisi olanlar

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: OTOMATİK Vites CLİO HB Hakkında bilgisi olanlar

İleti Burock » 24 Aralık 2010 14:33

ratig demiş ki:manuel vites olupta yine dağılan milyonlarca şanzıman var.kronik bir arıza olsa üretilmez bu araçlar.millette enayi değil gidip bu araçları alıyor.kullanmadan yaşamadan şöyledir böyledir demek haksızlık.ben iki yıldır kullanıyorum en ufak bir problem olmadı bu ne şimdi.kulaktan dolma bilgilerle yapılan yorumlarla otm.vitesli araçların değerini düşürüyorsunuz.bilmeyende inanıyor.


Kulaktan dolma olduğunu nerden biliyorsunuz? Beni tanımıyorsunz bile, burası bir forum ortamı herkes kendi görüşünü düşüncesini yazmakta özgürdür. Ben bir yorum yaptım diye 25liralık arabayı alacak insan 22 lira teklif etmez, değeri heralde benim sözüme göre belirlemez. Megane 1 otomatik, megane 2 hb otomatik, üstüne 15 bin km clio 3 BVA ve 5 bin km BVR otomatik kullandım. Memnun kalmadım, özellikle bazılarında çok sorun yaşadık, siz yaşamadınız diye renault'un otomatikleri çok iyidir diyemem. Bu kadar marka fanatiği olmaya gerek yok. Yine söylüyorum araç olarak motor olarak çok iyidir, ancak otomatik olarak hala benim gözümde istediğim seviyede değil. Bu benim görüşüm kimseyi de bağlamaz.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN
 
İleti: 359
Kayıt: 25 Mayıs 2010 01:54
Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk


Re: OTOMATİK Vites CLİO HB Hakkında bilgisi olanlar

İleti ratig » 24 Aralık 2010 22:52

benim kimsenin şahsıyla işim yok.benim yazımı alıntı yapıp neden saldırıyorsun ,ben sana birşey demedim kullanmayanlara dedim dikkat edersen.sen yorumunu yap yine ortaya benim yazımı alıntı yapmadan lütfen.bu son yazım cevap vermeyeceğim.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN
 
İleti: 282
Kayıt: 04 Mayıs 2010 17:24
Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

Re: OTOMATİK Vites CLİO HB Hakkında bilgisi olanlar

İleti storm06 » 18 Haziran 2016 12:53

Bende de 97 binde quickshift şanzıman var. dün vites kutusunu kontrol ettir uyarısı verdi. Hidrolik pompa arızası veriyor. araç otomatikten manuele dönüyor. geri vitesten ileri vitese geçmiyor. R yazısından N ye geçiyor ve sonrasında ne ileri ne de geri vitese geçiyor. 3-5 denemeden sonra ileri alabiliyorum. Ya da tam tersi durum söz konusu. Manuel olarak her vites değiştirmemde Vites kutusunu kontrol ettir diye yazıyor. Hata nerde bir türlü bulamadık.
storm06
ONBASI
ONBASI
 
İleti: 18
Kayıt: 30 Ekim 2008 21:12
Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85HP
Kilometre: 96000
İsim ve Şehir: Erdem İzmir

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 59 misafir