KAPORTA-BOYA MESELESİ

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

KAPORTA-BOYA MESELESİ

İleti erdi » 11 Ekim 2012 15:15

Merhabalar malüm araçlarımızı ne kadar korursak koruyalım; çoluk çocuk,dikkatsiz sürücüler, art niyetli kişiler arabalarımıza zarar verebiliyor. Benim aracımda başka sürücünün park esnasında sürtmesi sonucu ve çocuklar yüzünden oluşan bazı çizikler var ve ben arabama çizikler içinde binmek istemiyorum. Acaba arabamın malüm yerlerini boyatsam ,aracımın satılırken değeri çok düşer mi? Düşerse olası fiyatlarından ne kadar geriye düşer? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
erdi
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: erdinç ordu

Re: KAPORTA-BOYA MESELESİ

İleti semih89 » 11 Ekim 2012 16:59

düşer tabiki. ne kadar keyfi boyattım deseniz de insanlar zaten fiyat öldürmek için bahane arıyor. Lokal olacaksa boyatın derim ama büyük parça boyatmaktan kaçının. Profesyonel olarak pasta cila yaptırabilirsiniz.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti KAZIMYILMAZ » 11 Ekim 2012 18:12

Boya olayına bende pek sıcak bakmıyorum. Servise veya ne kadar işinin ehli birinede yaptırırsanız yaptırın ton farkı ve yüzeyde mutlaka kusurlar oluyor. Benim aracımda da bir kaç parçada boya var yetkili serviste boyattım koyu renk olmasına rağmen parçalar arasındaki ton farkı benim gözüme batıyor. Boyanan aracın değerinin düşmesinin nedenide bu zaten.

Ben; ufak tefek çizikler için aracınızı boyatmayın derim...
KAZIMYILMAZ
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Megane III
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105 HP
Kilometre: 40
Yakıt: Opet
Lastik Markası: Michelin
İsim ve Şehir: KY - İzmir

İleti Sani » 11 Ekim 2012 19:27

Boyatacağınız yerin önceden ve işlem sırasında foto'larını çekerseniz, kaza olmadan boyandığını anlatabilirsiniz.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti m_y_z_ » 24 Ocak 2013 12:54

bence de boyatmayın,maslakta magic touch center adında bir yer var boyamadan çözüm bulabiliyorlar bi gösterin derim,,
m_y_z_
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 98hp
Kilometre: 95000
Yakıt: opet 95oktan
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: istanbul mehmet

İleti onurksk » 28 Ocak 2013 12:47

Boya konusunu aslında çok abartıyoruz buna bende dahilim. Ama her boya büyük kaza demek değildir aslında, babamın aracına geçen gece karaktersiz biri otoparkta sürtmüş plastik tamponun boya macunu kalkmış hafifte çizilme var içe doğru şimdi bu boyansa bundan araç fiyatı kırmak ne kadar doğru olurki. Bende araç alırken lokal boyalılara bakmamıştım bile ama hata yapıyoruz aslında
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 92 misafir