Usb Çalar.

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Usb Çalar.

İleti sezgin bey » 28 Eylül 2012 20:17

Sevgili arkadaşlar bir sorum olacak. Aracında usb girişi olan clio-3 sahipleri arkadaşlarım ben usb yi takıyorum bazen şarkılarda durma yaşıyorum ama hiç ellemiyorum birkaç saniye sonra düzeliyor. Bakıyorum şarkının ilerleyen saniyeside bu takılma ile duruyor. Acaba sorun usb demidir. Usb nerden baksan 7 yıllık acaba o sorun çıkarmış olabilirmi. Ve bazı şarkılarda farklı yerlerde yapabiliyor. O şarkıyı tekrar dinlediğimde hiç yapmıyabiliyorda. Sebebi nedir sizce.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

Re: Usb Çalar.

İleti impossible » 29 Eylül 2012 08:20

bence farklı usb ile deneyin..
manyetik ortam yığını, bozulması normal.. ya da usb'deki şarkıları pc ye alıp usb'yi formatlayıp tekrar yükleyin..
benim aracım dynamique tomtom edition, hiç atlama takılma yapmadı
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti sezgin bey » 29 Eylül 2012 19:22

Format attım içindeki şarkılarla usb ye ama yüklediğim başka şarkılardada arada sırada gene yapıyor. Acaba nedendir. Usb nin arızalı olma durumu aracın usb sisteminin arızalı olması durumuna göre dahamı fazladır.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

İleti Burock » 29 Eylül 2012 21:51

sezgin bey demiş ki:Format attım içindeki şarkılarla usb ye ama yüklediğim başka şarkılardada arada sırada gene yapıyor. Acaba nedendir. Usb nin arızalı olma durumu aracın usb sisteminin arızalı olması durumuna göre dahamı fazladır.

USB'nin formatı nedir? Yani Fat/Fat32/NTFS ? Yaklaşık 1 yıl kıngston 8gb standart usb kullandım hiç böyle bir durum yaşamadım. Bazı mp3 dosyalarının formatı uymadığı için dosyayı hiç açmadı sistem o kadar. Sizin flash diskinizde donanımsal bir arıza olabilir. Yeni bir usb bellek alıp deneyin kafanız rahat etsin.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti gsatana » 28 Kasım 2012 21:48

aynı sorun bende de var. sorunu çözemedim. Çözen olursa bizede bildirirseniz sevinirim. usb nin yeni eski olmasıyla ilgisi yok. ben iki usb il denedim. aynı kesilmeyi yaşadım. format fat32 olması gerekende bu. ntfs formatını sistem görmüyor zaten.
gsatana
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 90bg
Yakıt: dizel
Lastik Markası: xxx
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti gsatana » 14 Aralık 2012 23:13

benim sorun sadece usb çalarda değilmiş. cd player ve radyoda da aynı sorun oluyor. dinlerken bir çatırdama sesi geliyor. ses kesiliyor. Ekranın bir köşesinde kum saati görüntüsü de beliriyor.sistem yeniden aynı cihazı tekrar görüyor. şarkı kaldığı yerden devam ediyor. bu takriben 5 sn. sürüyor. neden olduğunu halen anlayamadım. Böyle bir problemle karşılaşan oldu mu ?
gsatana
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 90bg
Yakıt: dizel
Lastik Markası: xxx
İsim ve Şehir: ANKARA

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir