TEYP TUŞLARI SOYULMASI HAKKINDA

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

TEYP TUŞLARI SOYULMASI HAKKINDA

İleti meceki » 19 Eylül 2012 14:57

2009 model clio hb experission marka aracımı dün itibari ile almış bulunmaktayım.arabam gerçekten dışardan baktıkça çok güzel baktıkça bakasım geliyor.ama küçük bir sorunum mevcut foruma biraz baktım nettede araştırdım çözüm bulamadım.aracımın maalesef teyp tuşlarından bazıları soyulmuş vaziyette.eminimki forumda böyle olaylarla karşılaşanlar olmuşur.bunun için herhangi bir çözüm üretebilmiş arkadaşların yardımlarını bekliyorum.teybimi değiştirmeden neler yapabilirim.her türlü fikirlere açığım .herkese iyi forumlar..
meceki
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16VALF 75
Kilometre: 55000
Yakıt: OPET BENZİN
İsim ve Şehir: ÜMİT ŞEREFOĞLU ANKARA

Re: TEYP TUŞLARI SOYULMASI HAKKINDA

İleti Sani » 19 Eylül 2012 18:12

Maalesef çözümü yok :(
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti meceki » 19 Eylül 2012 19:11

cevap için teşekkürler.birşeyler üretmek için bu konu üstünde yoğunlaşmak lazım galiba
meceki
ONBASI
ONBASI

İleti semih89 » 19 Eylül 2012 19:24

soyulmaya yapacak birşey yok. soyulan kısmı daha çok soyup temizleyim deyince de altı çok kötü oluyor. yapılabilecek tek şey yenı bir teyp kafası bulmak. o da zor
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti Burock » 20 Eylül 2012 02:22

Tek çözüm değişim, hatta olmuşken iyi bir teyple değiştirirseniz daha kaliteli ses elde edebilirsiniz.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti impossible » 20 Eylül 2012 08:24

meceki demiş ki:2009 model clio hb experission marka aracımı dün itibari ile almış bulunmaktayım.arabam gerçekten dışardan baktıkça çok güzel baktıkça bakasım geliyor.ama küçük bir sorunum mevcut foruma biraz baktım nettede araştırdım çözüm bulamadım.aracımın maalesef teyp tuşlarından bazıları soyulmuş vaziyette.eminimki forumda böyle olaylarla karşılaşanlar olmuşur.bunun için herhangi bir çözüm üretebilmiş arkadaşların yardımlarını bekliyorum.teybimi değiştirmeden neler yapabilirim.her türlü fikirlere açığım .herkese iyi forumlar..

öncelikle hayırlı olsun, araç faz II degil mi? yani şu anki sıfırıyla aynı görünümde?

faz I de öyle bir sorun yok ama faz II malesef öyle.. nasırlı-sert parmak ve elleri olan biri için bizim arabalar ideal değil bu konuda.. deri direksiyon da pul pul dökülüyor.. ama benim dynamique tomtom edition'da ne direksiyonda ne teyp panelinde bir deformasyon yok ve araç tam 3,5yıllık oldu :good:
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti meceki » 20 Eylül 2012 13:02

impossible demiş ki:
meceki demiş ki:2009 model clio hb experission marka aracımı dün itibari ile almış bulunmaktayım.arabam gerçekten dışardan baktıkça çok güzel baktıkça bakasım geliyor.ama küçük bir sorunum mevcut foruma biraz baktım nettede araştırdım çözüm bulamadım.aracımın maalesef teyp tuşlarından bazıları soyulmuş vaziyette.eminimki forumda böyle olaylarla karşılaşanlar olmuşur.bunun için herhangi bir çözüm üretebilmiş arkadaşların yardımlarını bekliyorum.teybimi değiştirmeden neler yapabilirim.her türlü fikirlere açığım .herkese iyi forumlar..

öncelikle hayırlı olsun, araç faz II degil mi? yani şu anki sıfırıyla aynı görünümde?

faz I de öyle bir sorun yok ama faz II malesef öyle.. nasırlı-sert parmak ve elleri olan biri için bizim arabalar ideal değil bu konuda.. deri direksiyon da pul pul dökülüyor.. ama benim dynamique tomtom edition'da ne direksiyonda ne teyp panelinde bir deformasyon yok ve araç tam 3,5yıllık oldu :good:

evet aracım faz II nette araştırırken bazı arkadaşların soyulmuş olan bölümleri asetatlı kalemle boyadıklarını okudum.bugün işyerinde çalışırken kalemliğimin içinde asetatlı kalem olduğunu farkettim.1-2 gün içinde bir deneme yaparım diye umuyorum.eski ve yeni halinin fotoğraflarını burada paylaşırım.belki aynı dertten muzdarip olnlara bir faydası olur. :?:
meceki
ONBASI
ONBASI

İleti yasar34 » 02 Şubat 2013 00:12

aynı sorun benim araçtada var bunla işlem yaptıran oldumu acaba.
yasar34
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 85bg
Kilometre: 60000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: yaşar-istanbul

İleti yasar34 » 05 Şubat 2013 22:02

araştırdımçözüm bulamadım serviste fiyatlar uçuyor. çözüm olarakta 2. el temiz aynı cihazdan aldım tertemiz çiziksiz.şimdi kafam rahat.
yasar34
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCİ 85bg
Kilometre: 60000
Yakıt: shell
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: yaşar-istanbul

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 108 misafir