DIŞ ISI GÖSTERGESİ

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

DIŞ ISI GÖSTERGESİ

İleti MUZOCAN » 23 Eylül 2008 19:01

Arkadaşlar 2 hafta kadar önce babama 2009 model Clio Grand Tour 1.2 16v Authentique araç satın aldım. Öncelikle söylemeliyim ki hayatımız boyunca renault kullanmış bir aileyiz ve bende megane 2 var. Grand Tour farklı dizaynı geniş iç hacmi ve yükleme kapasitesi nedeniyle ilgimizi çekti. Babam da çok beğendi. Aracın resimlerini de sizlerle paylaşırım.

Benim sormak istediğim ise bizim araçta dış ısı göstergesi yok. daha doğrusu cd çalar bilgi ekranında saatin hemen altında olmalı ama yok. LCD ekrana biraz bastırdığımda ekranın mürekkebinden orada ısı göstergesinin sayı ve C sembolünün olduğunu görebiliyorum ama dediğim gibi fiilen yok. Satın aldığım bayiiden ve renault müşteri hizmetlerinden net bir yanıt alamadım. bu sitede mutlaka bir bilen vardır ki bazı otantik araç fotolarında derecenin olduğunu görebildim.

Yardımlarınızı bekliyorum.
MUZOCAN
ER
ER

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: ALİ MUZAFFER ACAR MANİSA

Re: DIŞ ISI GÖSTERGESİ

İleti MUZOCAN » 23 Eylül 2008 22:45

peki bu ozelligi bedeli mukabilinde ilave ettiremiyormuyuz bizim eski sembolde bile vardi eksikligini cok hissettik. Yani ekranda yeri var. Ne bileyim bi sensoru falan vardir belki. Taktim bunu kafaya :)
MUZOCAN
ER
ER

İleti Devrim » 23 Eylül 2008 23:25

Muzo; hem siteye hoşgeldin hem de aracın hayırlı olsun. :)

Yukarıdaki chat-box'ta da yazdığım gibi bu konu ile ilgili bilgilerimiz vardı ama eski forum göçüğünden kurtaramadık. Fakat aklımda kalan bilgiye göre, serviste (veya yapabilecek ayrı bir yerde) sağ aynanın içine ısı algılayıcı yerleştirilerek merkez çip'e kadar tesisat çekilmeli diye biliyorum. Belki bakarsınız tesisat da hazırdır. Ama sonuçta servis tarafından yazılımın güncellenmesi gerekebilir!.

Müşteri Hizmetleri veya satış elemanlarına değil de servisteki baş ustaya sorarsanız sağlıklı bilgi alabilirsiniz sanıyorum...
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti MUZOCAN » 24 Eylül 2008 16:05

arkadaşlar tekrar merhaba. ben bugün bu derece işini ordu a.ş.(manisa bayisi) sordum. servis şefi ile görüştüm Devrim in önerdiği üzere. bana bu derece olayı için 800 YTL lik akıl almaz bir fiyat söylediler. Valla o kadar şaşırdım ki nedenini nasılını bile sormadan kapattım telefonu. Olabilir mi böyle bişey ya? derece değil mi bu sonuçta? zaten neden aynı arabanın dizeline koyarlar da benzinlisine koymazlar hiç anlamıyorum. Sebep ne olabilir ki? yemin ediyorum bunu aracı almadan önce bilse idim bu aracı almazdım. Ha tüm otantik versiyonlarda olmamış olsa amenna. Ama dizel ve benzinli arasında aracın dışındaki sıcaklık açısından ne fark görmüş olabilirler ki? Çok basit ve saçma bir özellik bu, olmamasının kime ne yararı var acaba. servis dışında bişeyler yaptıran ve/veya farklı bir şekilde bu işe çözüm bulan arkadaş varsa bilgi verirlerse çok sevinirim. Bir sitede hem iç hem dış sıcaklığı gösteren yapışkanlı bir derece var 5 lira mı ne ya:) resmen komedi bunu koymamı olmaları.

tabi sizler diyebilirsiniz ki kablolarını taktığı halde takmadığı arka hoparlörlere, abs ebv afu vs.olan yol bilgisayarı olan bir araca fazla görülmüş olan elektrikli aynalara ve hatta tanesi 10 YTL olan tavan tutmaklarına kızmadın da buna mı kızdın:) ama evet taktım işte. ben dereceyi yol bilgisayarından fazla kullanıyorum şahsen. okuyanların başını şişirmek istemezdim kusura bakmayın ama benim 1997 modeli cliom vardı k.pedere verdim. onda bile hem elektrikli ayna hem derece hem de sürücü tarafı tek dokunuş açılır cam vardı. 2009 model araç için inanılmaz ve akıl almaz şeyler bunlar. fakat tüm bu eksiklerine karşın arabaya baktın mı için eriyor :) düşünsenize 2009 model aracın kaskosu 657 YTL tuttu hem de 8 taksit.(ben bankacıyım ve ray sigortadan yaptığım bu kasko fiyatından ihtiyacı olan klüp üyelerini de faydalandırabilirim) eşimin 2004 micrasının bile kaskosu 741 YTL.
MUZOCAN
ER
ER

İleti MUZOCAN » 24 Eylül 2008 16:08

Kasko konusunda benim araç G.T. olduğu için rakam 657 YTL. Belki hatchback tiplerde çok daha düşük fiyatlar çıkabilir. Benim kasko emsal değerim 27.300 YTL idi. Ona istinaden 657 YTL ve 8 taksit oldu.
MUZOCAN
ER
ER

İleti dci65 » 25 Eylül 2008 08:05

renaultun çoook basit şeylerden tasarruf etme politikasını binlerce kez söyledim, hala söylüyorum :lol: ben 100 ytl fazla vermeye razıydım şahsen. yahu bir aracın torpidosunda ışık olmaz mı? arkadaki camlar elektrikli olmaz mı? arkada tutacaklar olmaz mı? bagajda ışık olmaz mı? hadi onu da geçtim, muzocanın dediği gibi, ulen 1 termometre olsun bari be kardeşim!! uyuz oldum şu an ya...
dci65

İleti Bahadir » 25 Eylül 2008 13:54

Ya arkadaşlar yok dış ısı göstergesi, yok torpido ışığı, yok şunlar bunlar. Bırakın da zevkini çıkartın aracınızın, eksik yönleri görmek sizi rahatsız eder Reno'yu değil.

Bu gün elime geçen kampanya broşüründe bizim araçların vergisiz fiyat bilgileri vardı. Size onları gönderiyorum. Bakın da anlayın....

Clio Symbol 1,5 dci 85 bg.
İndirimli fiyat : 26.820,00

Vergisiz Fiyat:15.738,00

Megane Sedan Faz 2 Privilage 1,5dci 100 bg BVA Baz

İNdirimli Fiyat:37.100,00

Vergisiz Fiyat : 22.474,00

Clio HB Faz 1 Dynamique 1,6 16V BVA Baz

İndirim Fiyat : 30.010,00

Vergisiz Fiyat : 17.713,00 Ytl.

30.000,00 Ytl'ye aldığımız bir araç için toplamda 12.297,00 ytl vergi ödüyoruz. Araçları vergisiz haliyle satsalar ben herhalde Clio III RS alırdım. Moral bozduysam özür dilerim. Ancak bizim araçların aslında ucuz olduğunu anlatmaya çalışmaktı amacım. Adamlar bu fiyat üzerinden kar ediyorlar, birde bunu düşünün... Herkese kolay gelsin...
Bahadir
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65hp
Kilometre: 70000
Yakıt: Shell GTL +
Lastik Markası: Michelin Enegy Saver
İsim ve Şehir: Ankara

İleti DOGAN » 25 Eylül 2008 17:34

KARDEŞ ÖNCELİKLE ARACIN HAYIRLI OLSUN..!
direk konuya girecem arkadaşım :D
bizim araçlara dış ısı göstergesi montajını 100-150 ytl civarı bir paraya yaptırabiliyorsun.yapman gereken gidip bir adet sensör bulmak (servisten bunu en az 100-150 ytl arası tutar) yada çıkma bulacaksın ki ben bulamadım sen bulursan banada haber ver ;) daha sonra sağ kapının o kısımda elektrik kabloların geçtiği bir söket var o soketlerden 2 tanesinin karşılığının olmadığını göreceksin.işte o kısımdan kablo çektirerek sensöre bağlayacaksın daha sonrada servise dış ısı sensörü vardır diye bilgisayardan açtıracaksın işte bu kadar hayırlı uğurlu olsun :lol:
DOGAN
Moderatör
Moderatör

Motor Tipi & Gücü: 1,4 16V. 98 Bg.
İsim ve Şehir: Doğan & Pendik/IST.

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 21 misafir