GAZ KESME PROBLEMİ YARDIM

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

GAZ KESME PROBLEMİ YARDIM

İleti orkun_insomnia » 01 Haziran 2012 21:04

ARACIM CLİO 3 1.2 2012 MODEL HENÜZ 500 KM DE ARACI ALDIGIMDAN BUYANA MOTORU CALISTIRIP KISA BİR MESAFE YOL YAPTIKTAN SONRA BİR YADA İKİ DEFA GAZ KESME OLUYOR BU OLAY ARABA HAREKET HALİNDEYKEN VE MOTOR SOGUK KEN İLK 5 DAKİKA GİBİ BİR SUREDE OLUYOR HER BİNİŞİMDE DİKKAT EDİYORUM SURE HEP AYNI.BİRDE SOYLE BİR DURUM VAR GALİBA BU OLYLA BAGLANTILI ARACI İLK CALIŞTIRDIGIMDA
1000 DEVİRCİVARINCA CALISIYOR MOTOR ISININCA DA DAHA DUSUK DEVİRDE CALISIYOR ACABA JİKLE KAPANIYORDA BENİM GAZ KESME OLAYI ORDAN MI CIKIYOR BU KONUDA BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.
orkun_insomnia
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75hp
Kilometre: 100
İsim ve Şehir: orkun,manisa

Re: GAZ KESME PROBLEMİ YARDIM

İleti Burock » 01 Haziran 2012 21:49

Otomatik jikle diyelim, devirde sıkıntı yok olması gerektiği gibi çalışıyor. Motor soğukken yüksek devir, ideal sıcaklığa düştüğünde normal devir. Ancak aracınız çok çok yeni, rodajı doldurun eğer sorun düzelmez ise aracı iade etme hakkınız var. Yeni araç talep edebilirsiniz. Gaz kesme'den kasıt nedir ? Gaza bastığınızda devir almıyor mu ?
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti orkun_insomnia » 01 Haziran 2012 23:28

sabit hızda giderken birden gazı kesiyor anlık olarak bir gaz kesme yani ama motor ısınınca tekrarlamıyor dedigim gibi ilk beş dakika içinde oluyor bu olay
orkun_insomnia
ER
ER

İleti Burock » 02 Haziran 2012 13:19

Durum normal değil yetkili servise gidin, araç kontrol edilsin. Hatta usta ile birlikte test sürüşüne çıkın durumu gösterin, aracınız garantideyken net bir çözüm üretsinler. Bu durumda daha fazla kullanmayın belki ileride daha büyük problemlere yol açabilir.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

İleti orkun_insomnia » 02 Haziran 2012 16:52

test surusunde tespit edemeyebilirler cunki motor sogukken yani ibre sıfır konumda iken gerceklesen bir olay servis ve gaz kesme derken anlık bir ıkınma seklınde yani gazı kesip istop etme falan degil usta cok dikkatli ise ancak hissedebilir.bugun servise ugradım ama bakmadılar ayın iki hafta sonraya gun verdiler inşallah cozerler ilginiz için teşekkür ederim
orkun_insomnia
ER
ER

İleti BAKIM » 02 Haziran 2012 17:48

Benim aracımda da bir kez olmuştu aldığım benzinden şüphelenip Benzin aldığım istasyonu değiştirdim bir daha yapmadı muhtemelen sisinde öyle olabilir benzinde su veya köpük olabilir diye düşünüyorum.
BAKIM
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2V 75 hp
Kilometre: 44444
Yakıt: schell Bp
Lastik Markası: MICHELIN Energy Save
İsim ve Şehir: Balıkesir

İleti orkun_insomnia » 02 Haziran 2012 20:36

yakıt olayından hiç supelenmedim cunki aracı alalı 3 ay oldu ve aldıgımdan beri var bu durum birde yakıt olsa surekli kesiklik yapmazmı hararet normalkende sogukkende kesiklik olur diye dusundum benim sorun sadece motor sogukken ve ilk 5 dakika gibi bir surede oluyor ben hep jikle gibi dusunmustum.
orkun_insomnia
ER
ER

İleti onur-d » 02 Haziran 2012 20:40

dedıgın olay benım arabamdada var araba hafıf boguldumu hemen sılkelıyor ben bujılerdendır dıye dusunuyordum servısten ne oldugunu ogrenırsen sevınırım
onur-d
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V
Kilometre: 90000
Yakıt: benzin
Lastik Markası: brıdgestone b250
İsim ve Şehir: kocaeli

İleti orkun_insomnia » 02 Haziran 2012 21:03

acıkcası servise hiç guvenmiyorum bugun servise ugrayıp durumu anlattım adamlar ılgılenmedi bile iki hafta sonra gel test surusu yapalım dediler zaten arızayı bulacaklarını sanmıyorum birde ustune benim benzini yakıcak adamlar bakalım insallah cozulurse buraya yazarım.
orkun_insomnia
ER
ER

İleti impossible » 03 Haziran 2012 16:00

nasıl olsa yakınsınız, mesai günlerinde haftaici birgününüzü ayırabiliyorsanız atlayıp bursa fabrikaya gidin..
bisilerle ugrasmadıktan sonra sonuc alınamıyor malesef, hele ki TURKİYEyse konu olan..
ki araba daha cok cok yeni her bakımdan, olursa simdi olur, km yapmasanız bile bi süre gectikten sonra hicbisi yapamazsınız,
bildigim kadarıyla aracı sıfır aldıktan yani ruhsat-fatura tarihinden 1 ay icinde böyle konularda belli haklarımız var, ama kim ne kadar bilip kullanabiliyor tartısılır.. sözüm buradaki tüm arkadaslara, parayı sokaktan toplasak CLIO binmeyiz herhalde :good:
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 97 misafir