SIFIR ALDIĞIM ARAÇTA KAPORTA SORUNU

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

SIFIR ALDIĞIM ARAÇTA KAPORTA SORUNU

İleti sevimsapci » 28 Mayıs 2012 21:20

sevgili arkadaşlar 30 ocak 2012 satın aldığım sıfır clio hb night and day aracımda motor kaputunun sol tarafının daha aşağıda oldugnu ve kapı aralıklarının sağ ve solun aynı olmadığını ve ayırca farların cizgilerinin aynı olamadığının farkına vardım (ilk aldığımda böyle bir sorun yoktu ) servise gittim kapılarımı kısmen duzelttıler fakat far ve kaput icin işlemin uzadığını ve ön tarafın sökulmesı gerektiğni söylediler arabayla oynanmış gibi gözuktüğünü düşünerek bu işlemi yaptırmadım ama icimde rahatlamadı bana bu konuda yardım edebilcek bi arkadaş varmı acaba neler yapmalıyım garantiden arabayı değiştirirlermi bu şekilde hic icime sinmiyo gercekten .
sevimsapci
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 extreme
Kilometre: 30017
Yakıt: shell 95 oktan
Lastik Markası: dunlop
İsim ve Şehir: izmir

Re: SIFIR ALDIĞIM ARAÇTA KAPORTA SORUNU

İleti MaYuCeL » 28 Mayıs 2012 22:31

Geri verebiliyorsan git ver geri, cıngar çıkart olayı büyüt,
Ama bişey cıkmaz sanırım.
MaYuCeL
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: ClioIII Faz2 Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dCi 87 hp
Kilometre: 82000
Yakıt: P.O.
Lastik Markası: Kumho 205/50 R16
İsim ve Şehir: Muhammet - KOCAELİ

İleti yka25 » 28 Mayıs 2012 22:52

eğer gerçekten araçtan kaynaklı bir problemse , sanırım yasal yollara başvurarak hakkını aramalısın. yasal süreçte bilirkişinin verdiği rapor doğrultusunda araç sorunlu ise zaten senin zararını karşılamaları gerekecektir. daha önce başka bir markanın aracında çıkan sorundan sonra aracın yenisi ile değiştirildiğni okumuştum, bence hakkını aramalısın
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

İleti impossible » 29 Mayıs 2012 08:46

saglam bi avukatla görüş, tirişkadan avukat değil ama, tuttugunu koparan biri olmalı..
diger türlü kendi başına uğraşlarınla aracı kesinlikle değiştirtemezsin.. adamlar garantiden parça değiştirirken bile türlü bahane çıkarıyorlar..
aracını satmaya çalış? belki değerinin üstünde bir alıcı bulabilirsin.. denemekten zarar gelmez.. şu anki kampanyayla navigasyon hariç night-day 1.5 dCI 85 hp aracı 38.000'e kadar veriyorlar (31.05'e kadar)
impossible
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio DynamiqueTomtom
Motor Tipi & Gücü: 3 x 1.5 dCI 85 hp
Kilometre: 0
Yakıt: değişken
Lastik Markası: Continental
İsim ve Şehir: murat - nazilli > bodrum > antalya

İleti yka25 » 29 Mayıs 2012 11:05

bu arada otohaber dergisinde bu tarz sorulara cevap yazan ve yasal yollar hakkinda bilgi vererek arac sahiplerini yonlendiren İSMET KARAMAN isimli bir sigorta danismani var ismet.karaman@otohaber.com.tr adresine sorununu yazip seni yonlendirmesini isteyebilirsin
yka25
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: CLIO III FAZII
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dcı 70bg
Kilometre: 19950
Yakıt: opet Shell
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: yaşar istanbul

İleti Sani » 29 Mayıs 2012 18:10

Boyadan şüpheleniyorsanız boya makinesi ile ölçün?
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti onurksk » 04 Haziran 2012 21:16

Yakın bir arkadaşım ülkemizde çok satan ( marka ismi vermek istemiyorum ) bir firmanın nakliyesinde yetkili olarak çalışıyor hani fabrikadan yada limandan tırlarla alınır ve bayilere dağıtılır.Araçlar tırdan inerden bazılarının zincirden çıktığını yada park ederken ufak sürtmeler minik dokunuşlar olduğunu ve çok ciddi sorun yoksa düzeltilip sıfır gibi satıldığını gözleriyle görmüş
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
İsim ve Şehir: İzmir

İleti Burock » 04 Haziran 2012 21:28

onurksk demiş ki:Yakın bir arkadaşım ülkemizde çok satan ( marka ismi vermek istemiyorum ) bir firmanın nakliyesinde yetkili olarak çalışıyor hani fabrikadan yada limandan tırlarla alınır ve bayilere dağıtılır.Araçlar tırdan inerden bazılarının zincirden çıktığını yada park ederken ufak sürtmeler minik dokunuşlar olduğunu ve çok ciddi sorun yoksa düzeltilip sıfır gibi satıldığını gözleriyle görmüş

Bu her zaman olur normaldir, nakliye sırasında hasar alan araç onarılıp tekrar satılır. Ancak sıkıntı şurada Reno dahil bir çok firma bu malları ayıplı mal olarak faturalandırmayıp sıfır olarak satıyor. Normal şartlarda ayıplı mal olarak fatura kesilip, hatasız araç fiyatından uygun olarak satılması gerekir.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 90 misafir