Tampon bağlantı boşluğu

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Tampon bağlantı boşluğu

İleti drguvan » 04 Mayıs 2012 21:36

Beykoz sahil yolunda kırmızı ışıkta beklerken, arabalıktan çıkmış bir şahin bizim araca arkadan dokundu.İndim baktım birşey yoktu. Evin otoparkında arka tamponu inceledim galiba plakanın sol üst köşesine vurmuş. Tamponla sağ sol çamurluğun bağlantı yerlerine gözüm takıldı. Üst tarafındaki boşluk alt taraftakinden biraz daha fazla gibi. Daha önce çok dikkat etmemiştim. Sizlerde de öyle mi? Aynı sorun önde de var gibi.Önceki aracım Grande Punto'ydu.Onda zamanla tamponlar kendini bırakıyordu zaten. Aralarda seviye farkı olması en nefret ettiğim şeydir. İnternetteki fotolarda çok belli olmuyor. ancak yakından bakmak ya da yüksek kalitede foto almak lazım.

Aşağıdaki linkte internette bulduğum bir clio tamponu var.Bu clioda da genleşmeden ve ya bağlantının zayıflığından mı bilinmez sanki üst kısım biraz açık gibi.Bendeki durum buna benziyor.Sıkılacak bir vida olsa da sıksak :unknown:

[ img ]
drguvan
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FAZ I 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75
Kilometre: 26000
Yakıt: BP
Lastik Markası: 185/60/15 Dunlop SP1
İsim ve Şehir: Gökhan-İstanbul

Re: Tampon bağlantı boşluğu

İleti hosta72 » 05 Mayıs 2012 20:24

benimkinde de var. benim de sol arkada fazla takma aga:)
hosta72
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI
Kilometre: 114000
Yakıt: sheell
Lastik Markası: lassa 185/60/15
İsim ve Şehir: ZAFER BATMAN

Re: Tampon bağlantı boşluğu

İleti drguvan » 05 Mayıs 2012 21:03

Plastik tampon çıktı görüntü bozuldu.Babamın Murat 131'inin kromaj tamponları taş gibi.Güneş filan dinlemiyor. :D
drguvan
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII FAZ I 2008
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16v 75
Kilometre: 26000
Yakıt: BP
Lastik Markası: 185/60/15 Dunlop SP1
İsim ve Şehir: Gökhan-İstanbul

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 39 misafir