Bagaj Kapağı Kilidi

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Bagaj Kapağı Kilidi

İleti hkinali » 17 Nisan 2012 10:04

Merhabalar;

Geçen gün bagajı açmak için düğmeye bastım kilit açılmıyordu acil bir işim olduğu için sonraya bırakmıştım. Elektirikçiye gittim usta bagaj kapağını içeriden açtı kaplamaları söktü bir şeyler yaptı çalışmaya başladı. dedi bir sorun yok reset attım dedi. kapattik arabayı park ettiğimde kontrol ettim yine çalısıyordu. pazar günü arabaya bindiğimde kapak yine açılmadı pazar kapalı olduğu için ustaya götüremedim ancak aksam kontrol ettiğimde tekrar çalışıyordu. bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan varsa sevinirim.

Esenlikler...
hkinali
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2
Kilometre: 52
Yakıt: benzin
Lastik Markası: lassa
İsim ve Şehir: ordu

Re: Bagaj Kapağı Kilidi

İleti samathana » 17 Nisan 2012 10:36

Bir kere benimde başıma gelmişti böyle bir durum. Daha önce de konuştuğumuzu hatırlıyorum forumda bu konu üzerine. Arabayı rampada bırakmıştım, bagaj doluydu, ve arabanın yere basması biraz çaprazdı. Ben kasanın esnemesine bağlamıştım çünkü bagajdaki yükleri çıkarıp düz zemine alınca sıkıntı ortadan kalkmıştı.
samathana
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 34000
Yakıt: Shell 95
Lastik Markası: Dunlop SP01
İsim ve Şehir: engin-istanbul

İleti mkarpuz61 » 08 Nisan 2013 14:50

dün benim de bagaj açılmadı. silivriden tekirdağa geldim. bu sefer açıldı. sebebini bilmiyorum.
mkarpuz61
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 130000
Yakıt: opet eurosiesel
Lastik Markası: michelin energysaver
İsim ve Şehir: Mehmet Tekirdağ

İleti sunset544 » 21 Mayıs 2013 15:10

sanırım oksitlenme problemi var aynı sorun 1 haftadır benim arabada da var tek basmada açılmıyor üst üste 5-6 defa bastığım zaman açılıyor kilit kısmının dışındaki plastik kaplama çatlamış muhtemelen oradan su girdi ve oksitlenme yaptı diye düşünüyorum müsait bir zamanda söküp içine bir göz atacağım
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti mfc1907 » 19 Aralık 2013 08:29

samathana demiş ki:Bir kere benimde başıma gelmişti böyle bir durum. Daha önce de konuştuğumuzu hatırlıyorum forumda bu konu üzerine. Arabayı rampada bırakmıştım, bagaj doluydu, ve arabanın yere basması biraz çaprazdı. Ben kasanın esnemesine bağlamıştım çünkü bagajdaki yükleri çıkarıp düz zemine alınca sıkıntı ortadan kalkmıştı.

Aynen bu durum dün başıma geldi
Kesinlikle park edilen düzey yamuk yumuksa böyle problemler olabiliyor.
Arabayı ordan çektim düzeldi
mfc1907
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 75bg
Kilometre: 36750
İsim ve Şehir: Faruk İstanbul

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 95 misafir