Bir Özellikmi Yoksa Anormal Bir Durummu.

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Bir Özellikmi Yoksa Anormal Bir Durummu.

İleti m_y_z_ » 16 Nisan 2013 14:29

planetearth demiş ki:
mkarpuz61 demiş ki:
semih89 demiş ki:dynamiclerde ön şöför kapısından arka camlar ve kapılar kumanda edilebiliyor, açılması engelleniyor. Aslında eklenebilir diye düşünüyorum.

benim aracım da dinamik dizel. orjinalden hız sabitleyici falan var.sanırım avrupa üretim. arka camlar manuel ve arka kapı kilitlerini içerden açılamayacak şekilde ayarlamak için arka kapıdaki mandalı ayarlamak gerekiyor.4 cam otomatik olanlarda belki vardır.

Benim araçtada bahsedildiği gibi arka camlar manuel,dynamique (teknoloji + konfor paket) avrupadan gelen 2006 ilk seri ancak kapıları içerden kilitli bırakabilmek için (çocuk kilidi) kapı mandallarını ayarlamak gerekiyor. içeriden tek tuşla camlar ve kapılar sürücü haricinde kontrol dışı kalabilseydi çok güzel olurdu.

aynen bendede..
m_y_z_
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ
ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16V 98hp
Kilometre: 95000
Yakıt: opet 95oktan
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: istanbul mehmet

İleti semih89 » 16 Nisan 2013 21:25

benim 4 cam da otomatik demekki onunla alakalı.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti ugurluhan » 21 Nisan 2013 00:25

Biraz japonları örnek alsalar keşke... Kayınpederde Honda Civic var. Onda içeride açma kolunda(bütün kapıların mandalında da) minik bir kol/buton (nasıl tarif edeceğimi bilemedim) var. Sürücü tarafı onu itince bütün kapılar içerden ve dışarıdan kilitleniyor. Ama bir kişi kapıyı açmak isterse kendi kilidini iptal edip açabiliyor. Ayrıyetten sürücü kapı kontrol panelinde elektronik çocuk kilidi de mevcut.
Renolarda denildiği gibi kapılar otomatik olarak sadece dışarıya kilitleniyor. Ön kapılardan biri açılmadan diğer kapılar dışarıdan açılamıyor. Benim megane_3 de de böyle.
ugurluhan
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: MEGANE 3 HB Dyn
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCi 105HP
Kilometre: 18000
Yakıt: Euro Dizel (SHELL)
Lastik Markası: Turanza ER300
İsim ve Şehir: ANKARA

İleti akorkut » 10 Mayıs 2013 00:38

arkadaşlar slm.
bu konuyu başka bir başlıkta da tartışmıştık.orada sonuç çıkmadı.sonradan taktırılan aparat vs. yok sanırım.konuyu yetkili servise sordum.onlar bizim kadar bile bilmiyorlar.ısrarlarımdan sonra o sistem artık yasak dediler.:) ( 2001 clio hb.rta aracımda vardı)3 çocuk arkada bizim dikkatlerde arkada ( kısa mesafelerde) gidiyoruz şimdilik. müsait bir zamanımda oto alarmcılara da bir uğramayı düşünüyorum.saygılar..
akorkut
UZMAN ONBAŞI
UZMAN ONBAŞI

Marka & Model: ClioIII-Grand Tour
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 70hp
Kilometre: 73750
Yakıt: total eurodizel
Lastik Markası: bridgestone
İsim ve Şehir: ahmet korkut-istanbul

İleti gizemli87 » 18 Eylül 2015 20:29

MERHABA ARKADASLAR CLIO 4 TOUCH 2013 ARACIMIN SAĞ ARKA KAPISI ACILMIYOR COCUK KILIDI MEVCUT NE ICERDEN NEDE DISARDAN ACILIYOR YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM ARACIM GARANTI KAPSAMINDA
gizemli87
ACEMI ER
ACEMI ER

Marka & Model: Clio4
Motor Tipi & Gücü: 1,2
Kilometre: 23000
Yakıt: bp
Lastik Markası: 15
İsim ve Şehir: tekirdağ

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi