Clio-3 Faz-2 Ön Far Buhu Problemi.

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Clio-3 Faz-2 Ön Far Buhu Problemi.

İleti sezgin bey » 11 Aralık 2011 15:18

Bu başlık altında daha evvelinde çeşitli beyin fırtınalarıyla tartışmıştık sevgili arkadaşlar. Aracı aldığım zaman aradan 4 ay sonra güneli bir havada ön farlarımın içinde çeşitli yerlerde sanki lamba su çiçeği çıkartmış gibi yuvarlak ve gitmeyen lekeler gördüm. Sanki buhar yapıpta su kireç lekesi yapmış gibi yuvarlak buhar lekeleriydi. Bunlar arttı ve gittim servise garantiden değişimini yaptırdım. Gene geçenlerde yağmurların bereketli yağdığı günlerde aracımla seyir halinde iken park ettim lambaları kapayınca bir baktım sadece sağ farım içi yarısına kadar camın iç kısımından su buharı yapmış. Eve gelirken gene aynı biçimde lambalarım yanık geldim sıcaktan buhar gitsin diye biraz azalmıştı. Ve sabaha güneş açtı ve ne buhar kalmış neden birşey. Ama başka bir husus gözüme çarptı. Gece eve gelince aracımı park ettikten sonra farı kontrol ederken birde tüm lambaları ve arka ön sisleri yaktım. Ön sisleride ıslak mendille sildim ve sanki ön sis farlarının içinde gene sanki far içerden ıslak mendille silinmiş gibi düzenli ve yuvarlak izler gördüm. Acaba bu izler nedir. Bu sisfarının içinde acaba gazın oluşturduğu bir izmi. Sanki mıknatısın çekim alanın belirten iki adet büyükçene yuvarlak sis farının içinde tam ortalamış bir biçimde iz yapmış gibi duruyor bu her iki sistede var. Sizde böyle bir durumla karı karşıya kaldınızmı yoksa normalmi.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

Re: Clio-3 Faz-2 Ön Far Buhu Problemi.

İleti Sani » 11 Aralık 2011 16:00

Tabiiki normal değil, muhtemelen yine su almışlar. Garantiye başvurun derim ben.
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti sezgin bey » 11 Aralık 2011 16:02

Serviste illaki buharlı hali lazım geteririn resim çekelim değişelim diyor. O önemli değil asıl olan sis farı içindeki bu hareler gece yakıpta bu hareleri gören varmı.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Sani » 11 Aralık 2011 17:18

Buharlı haliyleyken sen plakan gözükür biçimde çek, öyle ver servise ;)
Sani
BİNBAŞI
BİNBAŞI

Marka & Model: 09 Megane3
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 105hp
Kilometre: 0
Yakıt: Opet Eurodiesel
Lastik Markası: Goodyear
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti sezgin bey » 13 Aralık 2011 19:28

Şimdi kaç ügndür bakıyorum artık buhar yapmıyor acaba bir an soğuk sıcak oldu ondanmı yaptı acaba. Şu an hiçbir buhar veyahut leke yok. Sevgili arkadaşlar sis farlarınıda kontrol ettim. Tabiki dışını sildim. Dış camı tertemiz oldu ama sanki içinden bir leke var gibi. Ama öyle bir iz var ki sanki far içerden silinmiş ve silme izleri canım içinde leke yapmış gibi ama bu leke hareler şeklinde yuvarlak ve her iki sis farındada aynı orantıda ve aynı simetride var. Sizlerde hiç buna dikkat ettinizmi. Sanki içinde gaz var ve bu gaz lamba yanınca böyle bir iz yapıyor gibi.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 77 misafir