Kapıları Kilitleme.

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Kapıları Kilitleme.

İleti BAKIM » 11 Ekim 2011 23:54

Devrim hocam bende bu işlemi denemek istiyorum ; peki otomatik kilitleme özelliği aynı işlem tekrarlansa geri kazandırabilirmi yani bu özellik tamamen gitmedi herhalde yoksa ben yanlışmı anladım
BAKIM
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: RENAULT CLIOIII
Motor Tipi & Gücü: 1,2V 75 hp
Kilometre: 44444
Yakıt: schell Bp
Lastik Markası: MICHELIN Energy Save
İsim ve Şehir: Balıkesir

İleti Devrim » 12 Ekim 2011 01:00

Yok yok, gitmedi tabii ki. Zaten aracı satın aldığımızda devrede değildi, kilit butonuna 6 sn. basılı tutarak devreye sokmuştuk. Bu işlemi denemek için basılı tutunca devreden çıktı sadece.
Tekrar basılı tutunca tekrar devreye girer.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti sezgin bey » 13 Ekim 2011 16:04

Bence gayet güzel bir sistem Devrim Hocam'ın dediği gibi kitapçıkta bu konu belkide üstüne düşülmemiş ama gayet mantıklı. Devrim Hocam dediğin gibi sol kapı veyahut aracın tüm kapıları açık olsun şrak şrak diyor ama dediği gibi 6 sn daha basınca kilit lambası sabit yanıyor ve anahtarı sakın içerde unutmayın ve kapıları örtün bir daha asla açamazsınız ancak ya uzaktan kumanda ile yada anahtarı deliğe sokup açabilirsiniz.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

İleti Devrim » 14 Ekim 2011 08:59

Şu noktayı yazmak isterim tekrar;

İçeriden kilitleme akabinde arabadan çıkıp kapıyı kapatınca sürücü kapısı anında kilitlenmedi bende. Yani tekrar açabildim. Anahtarı içeride unutsam da sıkıntı olmazdı yani. Kapıyı kapatıp anahtarla mekanik (manuel) olarak kilitledim.
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti Smach » 17 Ekim 2011 07:48

konuyu okuyunca bende bir deneme yaptım. Otomatik kitlenmeyi kullanıyorum herzaman yani yola çıktığımda kapılar kendiliğinden kitleniyor. Bazen ihtiyacım oluyor bagajdan veya arabanın içinde poşetlerimi alınca elimde yer kalmadığından zar zor kapıları kitleyebiliyorum.
yaptığım denemede kontağı çıkardım şöför kapısı açıkken merkezi kilit düğmesine basılı tuttum şak şak die iki ses geldi ve kapılar kitlenmedi 5-6 saniye sonra tek şak sesi geldi. şöför kapısınıda kapattım ve bütün kapıları kontrol ettim hepsi kitlenmişti. anahtarla açtım bu sefer bagaj kapağını açık bıraktım yine şöför kapısı açık düğmeye basılı tuttum şöför kapısını kapattım kontrol ettim kitlenmişti. bagaj hariç hepsi kitlendi. bagajıda kapattım kontrol ettim oda kitlendi.
daha sonra otomatik kilit devreden çıkıyormu bu şekilde diye kontrol ettim devreden çıkmıyor yani merkezi kilit ne durumda ise öyle kalıyor.
normalde butun kapılar kapalı olunca sanırım bu işlem merkezi kilidi otomatil veya manuel yapıyor ama kapı açık olursa kapıları kitliyor. veya kontak açık olmadığından dolayı kapı kitleme yapıyor olabilir.
Smach
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ
ASTSUBAY BAŞ ÇAVUŞ

Marka & Model: ClioIII Grand Tour
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 8000
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Michelin Energy
İsim ve Şehir: Şamil / Kayseri

İleti Devrim » 17 Ekim 2011 08:39

Şu işi adam akıllı bir listemele yapmak gerekiyor anlaşılan. :)
Devrim
Site Admin
Site Admin

İleti diplomali_amele » 27 Ekim 2011 15:25

ARACI DURDURUDUK
ARACIN ŞÖFÖR TARAFINDA Kİ KAPISINI AÇIK BIRAKALIM
anahtarı kontaktan çıkaralım
otomatik kitlemeye 4-5 sn basılı tutalım
sonra kapılar kilitlenerek tekrar açılacak
2. kez 4-5 sn aynı işlemi yapınca bağaj ve 3 kapı kilitleniyor.
5. kapıyı daha sonra kapatıyoruz

anahtar ile kilityoruz şöför tarafınıda işlem tamamlanıyor.

2-) Ardından aynı butona basıp içindeki kırmızı led yanıyor yani sadece sürücü tarafı açık ama diğer kapılar kilitli ve butonda lamba yanıyor. Ardından sürücü kapısını kapatıyorsun ve bütün kapılar kilitli olmuş oluyor. Yani sol kapı zaten açıkkende kilitli oluyor. Kapayınca zaten kilitli bir pozisyonda olduğu için açılmıyor.
3-) Kapıyı açmak istediğinde anahtarı deliğe sokup çeviriyorsun ve sadece sürücü kapısını açıyorsun. Olay bu kadar basit.

Araçla giderken kapılar araç gidince kendiliğinden kapansın diyorsdan eğer gene butona 4 sn basılı tut ve sistemi devreye sok. Ama anahtarla kilitleyeceksen gene butona 4 sn basıp otomatik kapanmayan pozisyona getirmen gerekiyor. Renodan gelen bilgiyi burada paylaşırsan sevinirim.
diplomali_amele
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.2 evr 4ab
Kilometre: 7000
Yakıt: full benzin/lpg
Lastik Markası: Bidgestone Turanza
İsim ve Şehir: Yücel İSTANBUL

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi