Merak ettiklerim

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Merak ettiklerim

İleti ratig » 04 Ocak 2011 20:58

hızlı buğu çözme tuşuna basınca arka cam rezistansı yanıyor ve klima otomatikman çalışıyor sonra buğu gidince kendi kendine ışıklar sönüyor klima susuyor diye biliyorum ama uzun zamandır kullanmadım bu tuşu bir deneyelim.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti sezgin bey » 04 Ocak 2011 23:09

Yani dci clio sahipleri sevgili arkadaşlarımız motor kapağı olmaması konusunda sakın olaki bir sıkıtıya girmesinler. Çok eski çıkan cliolara bu kapak koyulmuş ve ses yaptığı için sökülmüş ve unun yerine komple plastik ufak kapak koyulmuş. Cam açma kapama butonlarına led takılabiliyormu takılıyorsa ne kadar ve direksiyondaki cc butonlarına led takılabiliyormu?

Sevgili arkadaşlar clio-3 grand tour 1.5 85 bg dci executive aracımın var. Araç mıcırlı yollarda giderken ön orta göğüsten çok az bir tıkırtı sesi geliyor. Sanki çok ince bir kablo titreşimden tıkırtı yapıyor gibi, birde sol kapıdan çok ufak bir cam sesi geliyor gibi birde tavanda yakın biryerlerden sizlerdede bu benzeri sesler varmıdır. Aslında her araçta mutlaka bu tip sesler oluyor ama sanki bizler biraz titizmiyiz neyiz? Nede olsa clio sahipleriyiz.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIO-3 F-2 EXECUTİVE
Motor Tipi & Gücü: 1.5 DCI 85 BG.G/TOUR
Kilometre: 21000
Yakıt: TOTAL EXCELLIUM EURO
Lastik Markası: BRIDGESTONE TURANZA
İsim ve Şehir: SEZGİN BEY

İleti mosengul » 04 Ocak 2011 23:14

sunset544 demiş ki:
sezgin bey demiş ki:Sevgili arkadaşlar orjinal pufi marka clio-3 keçepaspaların ve kauçuk paspasların fiyatını bilen varmı. Yada bu paspaların orjinallerini bulabileceğimizi internet siteleri varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

sanırım bu bizim araçlara göre

http://www.nelerneler.com/?urun-12806-P ... 80042.html
Pufi Renault Clio Özel Kesim Paspas Seti 380042
Marka : ModaCar
Fiyatı : 64,80 TL + KDV

Geçen sene servisten orjinalini 45 - 50 tl gibi bir meblaya almıştım.
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIOIII 2010 Exps.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 80BG BVR
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell fullsave 95
Lastik Markası: goodyear eff.gr. per
İsim ve Şehir: Özgür - İzmir

İleti aragon1979 » 04 Ocak 2011 23:19

sezgin bey demiş ki:Yani dci clio sahipleri sevgili arkadaşlarımız motor kapağı olmaması konusunda sakın olaki bir sıkıtıya girmesinler. Çok eski çıkan cliolara bu kapak koyulmuş ve ses yaptığı için sökülmüş ve unun yerine komple plastik ufak kapak koyulmuş. Cam açma kapama butonlarına led takılabiliyormu takılıyorsa ne kadar ve direksiyondaki cc butonlarına led takılabiliyormu?

Sevgili arkadaşlar clio-3 grand tour 1.5 85 bg dci executive aracımın var. Araç mıcırlı yollarda giderken ön orta göğüsten çok az bir tıkırtı sesi geliyor. Sanki çok ince bir kablo titreşimden tıkırtı yapıyor gibi, birde sol kapıdan çok ufak bir cam sesi geliyor gibi birde tavanda yakın biryerlerden sizlerdede bu benzeri sesler varmıdır. Aslında her araçta mutlaka bu tip sesler oluyor ama sanki bizler biraz titizmiyiz neyiz? Nede olsa clio sahipleriyiz.

herkese ii geceler kapıdan gelen seslerle ilgili daha önce konuşulmuştu ama diğer sesler hakkında bir bilgim yok.kapının mnteşenin olduğu yerinde küçük plastik bir kapak var ses ondan geliyordur.ben eski arabama pakat lastiği sıkıştırmıştım sesleri kesti.
aragon1979
ONBASI
ONBASI

Motor Tipi & Gücü: CLİO HB EXECUTİVE
Kilometre: 80
Yakıt: dci
İsim ve Şehir: TOKAT

İleti sunset544 » 05 Ocak 2011 17:39

mosengul demiş ki:
sunset544 demiş ki:
sezgin bey demiş ki:Sevgili arkadaşlar orjinal pufi marka clio-3 keçepaspaların ve kauçuk paspasların fiyatını bilen varmı. Yada bu paspaların orjinallerini bulabileceğimizi internet siteleri varmı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

sanırım bu bizim araçlara göre

http://www.nelerneler.com/?urun-12806-P ... 80042.html
Pufi Renault Clio Özel Kesim Paspas Seti 380042
Marka : ModaCar
Fiyatı : 64,80 TL + KDV

Geçen sene servisten orjinalini 45 - 50 tl gibi bir meblaya almıştım.

ortalama aynı işi gören ve kaliteli sayılabilecek paspas fiyatları 30-40-50 iken bu fiyat bence de biraz abartı..
sunset544
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75bg
Kilometre: 48000
Yakıt: opet
Lastik Markası: Dunlop
İsim ve Şehir: adana

İleti v_26 » 06 Ocak 2011 12:16

sezgin bey demiş ki:Yani dci clio sahipleri sevgili arkadaşlarımız motor kapağı olmaması konusunda sakın olaki bir sıkıtıya girmesinler. Çok eski çıkan cliolara bu kapak koyulmuş ve ses yaptığı için sökülmüş ve unun yerine komple plastik ufak kapak koyulmuş. Cam açma kapama butonlarına led takılabiliyormu takılıyorsa ne kadar ve direksiyondaki cc butonlarına led takılabiliyormu?

Bizim araçta geçen sene soğuk havalarda bozuk yoldan geçince orta göğüsten hafif tıkırtı sesi geliyordu 10 dakika kadar sonra ses tamamen kesiliyordu. Bu sene bu sesi hiç duymadım kendiliğinden kayboldu. Sol kapıda camın üst kısmında birkaç kez ses duymuştum cam sanki biryere sürtüyor gibi arabayı yıkatınca bu ses kesiliyor. Herhalde şehirlerarası yolda tozlanınca yapıyor bunu.
v_26
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: 2010 ClioIII Dyn.
Motor Tipi & Gücü: 1.5 dci 85 bg
Kilometre: 62000
Yakıt: Shell V-Power
Lastik Markası: Nokian 195/60/R15
İsim ve Şehir: Eskişehir

İleti servetonur » 15 Ocak 2011 21:07

Arkadaşlar herkese merhaba,

yaklaşık 1 hafta önce clio 3 faz II 2010 model 1.5 dci quickshift araç aldım (2. el). Aracın kullanma kılavuzunu okudum, yanlış hatırlamıyorsam camlar açıkken aracı kilitlediğimde camlar otomatik olarak kapanması gerek diye biliyorum, ancak benim araçta denedim, ön sol camı açık bıraktım, anahtardan kilit düğmesine bir kere uzun uzun bastım, iki kere bastım, iki defa bastım 2.si basılı tutulacak şekilde, ancak kapanmadı,

merak ettiğim araçta bu özellik varmı, var sa nasıl çalışıyor, ya da aktif pasif etme şeçeneği varmı yoksa benim bu özellik arızalımı ? :)

Saygılar
servetonur
ONBASI
ONBASI

Marka & Model: ClioIII fazII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 30000
Yakıt: Diesel
İsim ve Şehir: Servet istanbul

Re: Clio'da Gizli, Pek Bilinmeyen Özellikler

İleti ratig » 15 Ocak 2011 23:16

cliolarda bu özellik yok .meganlara koymuşlar.
ratig
TEĞMEN
TEĞMEN

Motor Tipi & Gücü: 1.5DCİ 85 hp BVR
Kilometre: 47000
Yakıt: total
Lastik Markası: continantal185/60/15
İsim ve Şehir: ALİ-İZMİR

İleti sezgin bey » 16 Ocak 2011 00:25

Sevgili Servet arkadaşım yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun. Süper kilitleme fonksiyonu bu özellik ve bizim araçlarda yok. Avrupadaki cliolarda olması lazım sanırım. Ama megane-2 lerde bu özellik var.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Devrim » 16 Ocak 2011 15:33

servetonur demiş ki:...camlar açıkken aracı kilitlediğimde camlar otomatik olarak kapanması gerek...

Ortak mantık bizi aynı sonuca götürüyor, "kapanması gerek." :) Ama bu özellik maalesef yok araçlarımızda. Belki 2010 model olmasından dolayı vardır diyeceğim ama hiç sanmıyorum.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti mosengul » 16 Ocak 2011 20:29

Bu özelliğin olabilmesi için tek dokunuşta kapanan camların olması gerekiyor diye biliyorum. Benim araçta yok ama belki dinamiklerde vardır.
mosengul
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: CLIOIII 2010 Exps.
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16V 80BG BVR
Kilometre: 50000
Yakıt: Shell fullsave 95
Lastik Markası: goodyear eff.gr. per
İsim ve Şehir: Özgür - İzmir

İleti semih89 » 16 Ocak 2011 21:05

faz1 dinamikte de yok . ancak sağ camın kumandadan tek dokunuşla kalkması . hayır abi nedir yani olan bir özelliğin kısıtlanması :) yok yok şu beyne girmek lazım.
semih89
YARBAY
YARBAY

Marka & Model: Clio Dynamique
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 35000
Yakıt: EuroDizel Opet
İsim ve Şehir: ltba

İleti sezgin bey » 16 Ocak 2011 22:20

Bu özellik konusunda bende çok denedim ama ben beceremedim. Normalde kilit butonuna iki defa üst üste basınca süper kilitleme fonksiyonu olmalı ama bizim araçlarda bu yok. Executivelerdede bu özellik yok.
sezgin bey
TEĞMEN
TEĞMEN

İleti Devrim » 17 Ocak 2011 10:45

Kitapçıklarda diyor zaten, "bu(bazı) özellik(ler) ülkeden ülkeye değişebilir" diye. Öyle bir durum söz konusu bence.
Devrim
Site Admin
Site Admin

Marka & Model: Clio III 2008 Auth.
Motor Tipi & Gücü: 1.5dCi 65hp
Kilometre: 120000
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Kumho KW17 185/60/15
İsim ve Şehir: Konya

İleti Burock » 17 Ocak 2011 18:22

Açıkçası bu zamana kadar hep otomatik camlı araçlarım oldu. Bir tek vectrada bu özellik vardı, o da kumanda dan değil, anahtarı kapatma konumunda çevirip tutunca yapardı. Şimdiye kadar camları hiç açık unutmadım, evet olsa güzel olurdu. Ancak her inişimde 4 camı da kontrol ederim. Tabi bunda tüm camların otomatik olması da ayrı bir kolaylık sağlıyor. Arka camlar manuel olduğunda(Megane 02RTE), kapıyı açıp kontrol ederdim.
Burock
ÜSTEĞMEN
ÜSTEĞMEN

Marka & Model: ClioIII Executive
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v
Kilometre: 0
Yakıt: Shell
Lastik Markası: Brigstone
İsim ve Şehir: Brk

ÖncekiSonraki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi