Bomba Problem :)

İlk Yardım Merkezi. Aracımızla (veya başka bir konu ile) ilgili karşılaştığımız, deyenimlediğimiz problemler, sorunlar. Çözümünü paylaşalım ya da arayalım!

Re: Bomba Problem :)

İleti Bayram » 16 Ekim 2009 10:44

Bendede aynı yerde duruyor ama sebep farklı
O nokrada bulunan plastik parçaya ayakla basıyor çocuklar eski arabamdan hatırlıyorum plastiğe öyle bir işliyorki belli bir süre sonra ne yaparsanız yapın plastik eski canlılığında olmuyor.
Ama küllüğü arkaya koyup içinede bozuk para koyunca orda ayak olduğunu anlamam çok daha kolay oluyorki benim bu huyumu bilenler (Baldızım) çocuğu hemen kucağına alıyor :D :D :D
Aynı şeyi bazen kendi oğlumda yapıyor oğlumla ancak pazarlık yapabiliyorum.
Eğer erkek gibi geriye yaslanır ve kemerini takarsan sana xxxxx alacağım şeklinde öteye gidemiyorum :D
Bayram
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: Artık yok
Motor Tipi & Gücü: 1.2 75BG
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İstanbul

İleti msaltik » 20 Ekim 2009 09:58

Evet arkadaşlar bugün bozuk olan çakmak yuvamı servisten garanti kapsamında değiştim. Gerçi önce sigortayı değişmişler, ben de alırken kontrol etmedim onlar tamam deyince. Sonra bi bakayım dedim. Çalışmadı :D Meğer bizim çakmak sigorta attırıyor... Tekrar geri götürdüm, kontrol etmiyo musunuz diye hafiften kaşları çatınca hemen yuva değişildi. İlk götürdüğümde sigorta değişmesi 4TL tuttu, onu verdik, sarf malzemeymiş, garantiye girmiyormuş. Ama ikinci de onu geri almam lazımdı normalde. :D Neyse 4TL'ye arabayı yıkatmış oldum.

Şu garantiden değişenler başlığı nerdeydi, oraya da yazayım
msaltik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 65bg Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 33100
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop Sport SP01
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti bahadix » 24 Aralık 2009 01:07

Dr.power demiş ki:Bomba deyince başka birşey sandım... Çünkü benim çakmak bastığımda ısındıktan somra 1 metre havaya sıçrıyor yakalayabilirsen ne ala :D

puhahahahaha
hocam güldürdün bni gece gece..
bahadix
ÇAVUŞ
ÇAVUŞ

Marka & Model: Renault ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.4 16v 98 hp
Kilometre: 72000
Yakıt: opet 97
Lastik Markası: michelin 195/65/15
İsim ve Şehir: yiğit yıldırım kayseri

İleti tevfikkk » 20 Ekim 2010 18:48

...benim çakmak bastığımda ısındıktan somra 1 metre havaya sıçrıyor yakalayabilirsen ne ala :D

okuyunca koptum :ROFL:
sigara sağlığa zararlıdır. bence sigarayı bırakmalısınız, hoplamalar, sıçramalar da bitecek görün.
tevfikkk
ER
ER

Marka & Model: ClioIII
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 85bg
Kilometre: 160
Yakıt: shell euro diesel
Lastik Markası: bringstone
İsim ve Şehir: kerim izmir

İleti SAFAK SAHIN » 24 Ekim 2010 12:01

1- Araçlarımız sigara sağlığa zararlıdır kapsamında küllüğünü kendi içinde akmufle etmiş.
2-Her sigara yakışta çakmağın tavana vurmasıda ayrı bir deformasyon olduğundan size içmeyin diyor:) :) :) :)
3-Murat problemin çzöülmüş olması vatana millete hayırlı olsun 4 lira için krediyi nerden kullandın merak ediyorum BAya masraf çıkmış
4-LAmbayı değiştireyim derken arabayı yakmayın dikket edin.Bırakın yanmasın.ÇAKMAĞI KULANMA DİYO ARAB İŞTE ANLASANA
5-HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN KENDİNİZE İYİ BAKIN .BAŞKA SORUNLARDA GÖRÜŞMEK ÜZERE :) :) :)
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti msaltik » 24 Ekim 2010 13:08

ooooo Şafak mod olmuşsun görmeyeli :))))
msaltik
TEĞMEN
TEĞMEN

Marka & Model: 2009 65bg Extreme
Motor Tipi & Gücü: 1.5DCI 65bg
Kilometre: 33100
Yakıt: Total Eurodiesel
Lastik Markası: Dunlop Sport SP01
İsim ve Şehir: TRABZON

İleti SAFAK SAHIN » 24 Ekim 2010 16:55

murat baştan beri böyledi ama ara ara giriyorum ondan görmemişssindir :=))))).Şaka bir yana bayadır girmediğimi farkettim eski fotoğraflara baktım tekrar gaza geldim.
SAFAK SAHIN
Moderatör
Moderatör

Marka & Model: CLIOIII Aut/2006
Motor Tipi & Gücü: 1.2 16 V.
Kilometre: 87000
Yakıt: shell-95 oktan
Lastik Markası: bridgestone-Turanza
İsim ve Şehir: İZMİT/Karamürsel

İleti onurksk » 03 Ocak 2012 08:05

Arslan demiş ki:Araç çalışıyorken şarj dinamosu elektriği üretir ve akünün hem şarj olmasını hem de diğer elektrikli cihazların enerjisini sağlar. Aynı anda birçok elektrikli cihaz devreye girerse şarj dinamosu zorlanır. Sonuçta fazla akım çekmeye başlarsınız. Şarj dinamosu hareketi kayış ile motordan alır. Rölantideki devirde şarj dinamosunun verebileceği akım seviyesi ile yolda giderken oluşan devirde verebileceği akım seviyesi farklı olacaktır. Bu sebeple rölantide beklerken, akım çeken cam kriko motorları çalışırsa farlara giden akımın azalmasına neden olurlar. Bu da farların parlaklığının azalmasına neden olur. Araçların artık ateşleme ve yakıt sistemleri elektronik kontrollü olduğu için camları açıp kapatırken rölantide devrin düştüğünü bile görebilirsiniz. Tabi motor 1.2 ise daha çok hissedersiniz. Kısaca üretilen elektrik akımı limitli ve araçtaki ekipmanları ancak karşılıyor. Bir elektronik öğretmeni olarak ben böyle yorumluyorum. Bunun haricinde akünün ne kadar ömrü kaldığı, ne kadar şarj kapasitesi olduğu da önemli. Akünün ömrü azaldıkça şarj tutmayacak ve sürekli şarj akımı çekecektir. Bu da şarj dinamosunun enerjisinin çoğunu akünün şarjı için harcamasına sebep olacak ve rölantide beklerken far kararacak gaza basınca far daha parlak yanacaktır.

Konuyu biraz hortlatmış olacağım ama şarj dinamosu için arama yapınca baya derine inmişim :) aracımın rolantideyken farlar,sisler vb. ekipmanı açınca demekki radyo ekranımda olan zayıflamanın sebebi bu içim rahatladı.Sabahları işe giderken soğuk sisli havada farlar + sis lambaları + arka cam rezistansı + radyo açılınca ben diyorum neden ekranlar zayıflıyo zavallı arabayı trafo yerine kullanıyormuşum demekki :lol:
onurksk
YÜZBAŞI
YÜZBAŞI

Marka & Model: Artık yok :(
Motor Tipi & Gücü: .
Kilometre: 0
İsim ve Şehir: İzmir

Önceki

Sorular & Cevaplar, Problemler & Çözümler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 67 misafir